چگونه می‌توانیم پسر باردار شویم؟
جمعه 4 خرداد 1403 ساعت 19:17 | بازدید : 16 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 

آیا از راهکارهای پسر باردار شدن به جای دختر آگاهی دارید؟

پسردار شدن ممکن است آرزوی خیلی از افراد باشد. این دسته از افراد برای پسردار شدن راه‌های زیادی را امتحان می‌کنند. برای بارداری جنین پسر شما می‌توانید روش‌های مختلفی را انجام دهید.

این روش‌ها شامل بارداری با توجه به زمان تخمک‌گذاری، تغذیه مناسب برای بارداری پسر و غیره می‌باشد. بدون شک افرادی دوست دارند فرزند پسر داشته باشند برای داشتن فرزند پسر حاضرند همه این روش‌ها را امتحان کنند. شاید برای شما عجیب باشد اما واقعا می‌شود با رعایت چند نکته تا حد زیادی در تعیین جنسیت جنین خود دست داشته باشید. البته این نکته به هیچ عنوان صد در صدی نبوده و خدای متعال تعیین‌کننده اصلی جنسیت فرزندان است. با این وجود با روش‌هایی که در این مقاله به آن‌ها اشاره می‌کنیم، می‌توانید تا حد بسیار زیادی بارداری پسر را تجربه کنید.

وب‌سایت و یا اپلیکیشن پذیرش۲۴ توانسته است به صورت ۲۴ ساعته و آنلاین؛ امکان مشاوره تلفنی، متنی، صوتی و تصویری با بهترین پزشکان آنلاین طب سنتی و کارشناسان تغذیه در مورد روش‌های موثر در داشتن فرزند پسر را فراهم کند. در ادامه نیز با چندین راهکار در این زمینه آشنا خواهید شد.

چند روز قبل از پریودی فرزند پسر می‌شود؟

طبق اصول طب سنتی، هرچه زمان مقاربت به زمان تخمک‌گذاری زن نزدیک‌تر باشد، احتمال داشتن فرزند پسر بالاتر می‌رود. بنابراین سعی کنید ۶ تا ۷ روز پس از پایان پریودی، به کمک کیت تخمک‌گذاری، زمان دقیق و روتین تخمک‌گذاری خود را بدست آورید تا برای ماه بعد بتوانید اقدام کنید. معمولا در زمان تخمک‌گذاری حرارت بدن زن بالا می‌رود و ترشحات بدن او قوام گرفته و سفید رنگ می‌شوند.

مشاوره آنلاین بارداری

رژیم غذایی زنان برای پسردار شدن 

با توجه به اینکه اسپرم‌های حاوی کروموزوم‌های جنسی X Y (عامل ایجاد جنین پسر) عمر کوتاه‌تری نسبت به اسپرم‌های حاوی کروموزوم‌های X X (عامل ایجاد جنین دختر) دارند، طب سنتی توصیه می‌کند که با خوردن غذاهای حاوی سدیم و پتاسیم بالا دو یا سه ماه قبل از بارداری، می‌توان اسپرم‌های X Y را برای مدت بیشتری در رحم زن نگه داشت تا با تخمک لقاح پیدا کند.

بنابراین با وجود عوارض جانبی نمک زیاد برای بدن، باید مصرف نمک را افزایش داد. مواد غذایی مانند حبوبات (نخود، لوبیا، عدس و غیره)، میوه های خشک، قارچ، موز، مارچوبه، سیب زمینی، سیب و بادام حاوی پتاسیم بالایی هستند.

تغذیه برای پسر دار شدن

با حذف مواد غذایی اسیدی مانند گوشت، محصولات لبنی، تخم مرغ، میوه‌های ترش‌مزه، نوشیدنی‌های گازدار و سرکه از رژیم غذایی خود چند ماه قبل از بارداری، می‌توان احتمال داشتن فرزند پسر را بالا برد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نوع تغذیه پدر و مادر پیش از بارداری، می‌توانید با دکتر انلاین طب سنتی و تغذیه به ویژه مشاورین حاضر در پذیرش۲۴ مشورت کنید.

تغذیه مناسب برای جنین پسر شامل موارد خاصی است که با خوردن و نوشیدن این موارد می‌توانید به صورت کاملا صد در صد جنین پسر داشته باشید. کارشناسان تغذیه معتقد هستند اگر چند هفته قبل از بارداری رژیم غذایی خاصی داشته باشید می‌توانید در جنسیت جنین خود تاثیر بگذارید. اسیدیته بدن با رژیم غذایی تغییر می‌کند و امکان تعیین جنسیت خاص را به مادران و پدران می‌دهد.

 
 

برای حفظ حیات اسپرم پسرانه باید محیط بدن مادر کاملا بازی باشد. به همین دلیل از خوردن غذاهایی که محیط را اسیدی می‌کنند باید جلوگیری کنید. برای جنین پسر بهتر است از غذاهای خود را کمی نمکی میل کنید.

پسردار شدن بدون شک با رژیم غذایی خاص امکان‌پذیر است. مثلا در تحقیقات جدید دانشمندان تغذیه و جنین‌شناسان ثابت شده است که میزان گلوکز بالا در داشتن جنین پسر تاثیرگذار است. به همین دلیل مصرف مواد غذایی دارای گلوکز برای تجربه بارداری پسر پیشنهاد می‌شود. مواد غذایی دارای گلوکز شامل ویتامین ب دوازده، ویتامین ای، ویتامین ث، پتاسیم و کلسیم می‌باشند. البته خوردن صبحانه نیز در جنین پسر بسیار تاثیرگذار است و حتما باید صبحانه میل شود.

البته برای پسردار شدن خوردن مرکبات نیز تاثیر زیادی دارد. مرکبات مانند پرتقال، گریپ‌فروت، نارنگی، لیمو شیرین، نارنج و غیره در داشتن بارداری پسر تاثیر زیادی دارد. این نوع مواد غذایی حالت بدن را قلیایی کرده که محیط خوبی برای بارداری پسر است. شروع رژیم غذایی برای داشتن فرزند پسر بهتر است ۳ ماه قبل از بارداری رژیم غذایی مناسب را رعایت کنید. تغذیه مناسب برای جنین پسر باید حاوی مواد مغذی نیز باشد.

رژیم غذایی مردان برای پسردار شدن

طب سنتی معتقد است که برای پسردار شدن اسپرم مرد باید قوی و پرتحرک باشد که نوع رژیم غذایی در این مساله بسیار موثر است. خوردن موادغذایی مانند سیر، قهوه، موز، گردو، عسل و زنجبیل، نارگیل، انجیر و کشمش،مرکبات، گوشت گاو، گوسفند و یا شترمرغ اثرگذار است.

پسردار شدن با توجه به نکات و شرایط خاصی امکان‌پذیر است. شما با شناخت و رعایت این نکات می‌توانید فرزند پسر داشته باشید. هدف از این مقاله معرفی این نکات و شرایط به شما است. پس برای پسردار شدن با ما همراه شوید.

نحوه نزدیکی و پسردار شدن

در پسردار شدن نحوه نزدیکی نیز مهم است. قدیمی‌ها برای داشتن جنین پسر راهکارهای خاص خود را داشتند و معتقد بودند اگر سر مادر به سمت شمال باشد یا مادر به طرف چپ خود بخوابد، احتمال داشتن جنین پسر وجود دارد. اما امروزه علم ثابت کرده است که جنسیت فرزند را مردها تعیین می‌کنند و مهم‌ترین نکته در این امر زودتر رسیدن اسپرم پسرانه به تخمک است.

به همین دلیل نحوه نزدیکی در بارداری پسر تاثیر دارد. اسپرم مردانه در محیط اسیدی واژن خانم‌ها زنده نمی‌ماند. پس برای جنین پسر باید نفوذ عمیق‌تری را برای اسپرم‌ها داشته باشید. نفوذ عمیق باعث می‌شود اسپرم‌ها به تخمک نزدیک‌تر شوند و در زمان کم‌تر به آن‌ها برسند. هر چه زمان رسیدن به تخمک کم‌تر باشد امکان زنده ماندن اسپرم پسر و در نتیجه پسردار شدن افزایش می‌یابد.

 

دمای بدن خانم‌ها و پسردار شدن

برای پسردار شدن به دمای بدن خانم‌ها توجه زیادی می‌کنند. دمای بدن خانم‌ها در موقع خاصی از ماه بالا می‌رود. بالا رفتن دمای بدن معمولا یک هفته تا ده روز بعد از پریودی اتفاق می‌افتد.

اگر شما به دنبال بارداری پسر هستید باید در این زمان نزدیکی داشته باشید. زمان تخمک‌گذاری برای داشتن پسر موقع مناسبی است. در زمان تخمک‌گذاری که دمای بدن زن نیز افزایش می‌یابد، پسردار می‌شوید. زیرا در این زمان مایع موجود در رحم افزایش یافته و محیط بازی برای اسپرم پسرانه وجود دارد. زمانی که تخمک از درون کیسه خارج می‌شود با درد همراه است،  رابطه جنسی ۲۴ ساعت قبل از تخمک‌گذاری تا ۱۲ ساعت بعد از آن احتمال پسر بودن جنین را افزایش می‌دهد. برای تعیین زمان تخمک‌گذاری می‌توانید به سونوگرافی نیز مراجعه کنید.

گرما و سرما و تاثیر آن برای پسردار شدن

پسردار شدن رابطه مستقیمی با اسپرم وای و ایکس مردان دارد. اسپرم وای، مردانه و اسپرم ایکس زنانه است. برای بارداری پسر باید اسپرم وای زودتر به تخمک برسد. البته محققان معتقد هستند که اسپرم وای تحمل کم‌تری نسبت به گرما داشته و در صورتی که کمی گرم شوند، زودتر از بین می‌روند. به همین منظور باید مردان از گرم کردن نواحی اطراف دستگاه تناسلی خود خودداری کنند. البته حمام آب سرد و کمپرس سرد نیز می‌تواند در تعیین جنین پسر موثر باشد.

قهوه و ارتباط آن با پسردار شدن

برای پسردار شدن بهتر است که مردان قبل از رابطه جنسی قهوه بنوشند. زیرا قهوه و در واقع کافئین انرژی و توان آن‌ها را بالا می‌برد. البته بهتر است که خانم‌ها از قهوه بدون کافئین استفاده کنند.

فصل و تاثیر آن در پسردار شدن

پسردار شدن ارتباط مستقیمی با فصل دارد. معمولا نزدیکی در فصل گرما بارداری دختر و نزدیکی در فصل معتدل بارداری پسر را در پیش دارد. فصل بهار برای بارداری پسر بهترین فصل است.

استرس و تاثیر آن در پسردار شدن

برای پسردار شدن باید استرس بسیار کمی داشته باشید. مردانی که در محیط‌ها پر از استرس کار می‌کنند احتمال بسیار کمی دارد که فرزندشان پسر شود. به همین دلیل باید برای داشتن جنین پسر حتما آرامش داشته باشید. سعی کنید در محیطی آرام نزدیکی و بدون هیچ‌گونه استرسی داشته باشید. البته برای داشتن جنین پسر باید نزدیکی خود را به حداقل زمان برسانید. یعنی سریع و غیر رمانتیک این کار را انجام دهید تا احتمال داشتن جنین پسر را افزایش دهید.

اسپرم فعال برای پسردار شدن

برای پسردار شدن باید اسپرم‌های فعال‌تری داشته باشید. همان‌طور که گفته شد اسپرم‌های وای مقاومت بهتری از خود نشان داده و دیرتر از بین می‌روند. بنابراین برای داشتن فرزند پسر باید اسپرم فعال‌تری داشته باشید. برای این کار باید تعداد رابطه جنسی خود را افزایش دهید. هر چقدر تعداد رابطه جنسی بین زوجین بیش‌تر باشد اسپرم فعال‌تر و در نتیجه احتمال داشتن جنین پسر بیش‌تر است. از این رو بسیاری از افرادی که در اوایل دوره ازدواج خود باردار می‌شوند، پسردار می‌شوند.

پسر دار شدن

نقش داروهای گیاهی برای پسردار شدن

طبق اصول طب سنتی برای دختردار شدن، مصرف رازیانه یک ماه قبل از بارداری بسیار موثر است. در مقابل خوردن ماهی یکبار دمنوش تخم کاسنی، گل بنفشه، پوست هلیله زرد، گل محمدی و بهمن پیچ به اندازه ۲ گرم از هرکدام به صورت جداگانه، برای پسردار بسیار موثر است. توصیه می‌کنیم حتما در این زمینه با کارشناسان طب سنتی برای پیشگیری از بروز هرگونه عارضه جانبی مشورت کنید.

 

سوالات متداول درباره پسردار شدن

 

چند روز بعد از پریودی فرزند پسر میشود؟

روشی که از نظر علمی برای تعیین جنسیت پذیرفته شده است در موارد IVF امکان پذیر است در سایر روشهای باروری تغییرات رژیم غذایی و زمان نزدیکی ،تنها ممکن است احتمال را تغییر دهد.

از لحاظ طب سنتی چگونه پسر دار شویم؟

مثلا مصرف مواد حاوی کلسیم و منیزیوم احتمال دختر دار شدن و نصرف مواد حاوی سدیم و پتاسیم احتمال پسر دار شدن رو بیشتر میکند ولی هنوز تاثیر آنها به وضوح مشخص نیست.

بهترین زمان برای بارداری پسر؟

چند ادعا مبنی بر نزدیکی در اولین نشانه های تخمک گذاری،به ارگاسم رسیدن خانم در هنگام نزدیکی و نفوذ عمیق آلت مرد در ایجاد جنین پسر مطرح شده است ولی در مطالعات علمی تایید نشده اند و فعلا در حد فرضیه هستند.

مطالبی که در مقاله بالا ذکر شد فقط جنبه آگاهی بخشی و افزایش اطلاعات شما دوستان عزیز است. و به هیچ وجه جایگزین توصیه پزشک متخصص نیست. لازم است برای مصرف کردن دارو های معرفی شده در این مقاله و انجام دادن روش های درمانی دیگر با توجه به سوابق پزشکی خود با دکتر متخصص مشورت کنید. چاپ

 

 

 

پوستر سه بعدی

 

 

و پرده زبرا

ارسال سریع به سراسر کشور 

در ابعاد دلخواه شما

به قیمت همکاری خرید کنید

مستقیم از چاپ خانه  بدون واسطه 

هزاران طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف

چاپ عکس شخصی و کودک با بهترین کیفیت

بر روی پوستر و پرده زبرا

اتاق کودک 

پذیرایی

اتاق مستر

اتاق جوان و نوجوان

پوستر طبیعت

پوستر مخصوص تمامی مشاغل 

سریع ترین مرکز چاپ پوستر و پرده زبرا
 

سفارشات تلفنی :09357724318

وبسایت شرکت: www.arazdecori.ir

سفارشات تلگرام:  https://t.me/negarazizi_pw

سفارشات روبیکا : @platinum3Dwall

وبسایت تصاویر قابل چاپ : 
www.arazdecori3D.ir

پیج اینستاگرام سفارشات: www.instagram.com/arazdecori.ir

ارتباط با واتساپ موسسه: api.whatsapp.com/send

 

 


موضوعات مرتبط: پزشکی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


چگونه می‌توانیم دختر باردار شویم؟
جمعه 4 خرداد 1403 ساعت 19:14 | بازدید : 15 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 

آیا از راهکارهای دختر باردار شدن به جای پسر اطلاع دارید؟

بسیاری از خانواده‌ها پیش از تصمیم برای بچه‌دار شدن تمایل دارند که حتما فرزند آن‌ها دختر شود؛ مخصوصا اگر یک فرزند پسر داشته باشند. طبق اصول علم ژنتیک امکان تعیین جنسیت فرزند در شرایط عادی وجود ندارد؛ مگر آنکه پیش از لقاح، اسپرم دارای کروموزوم‌های جنسی X Y یا X X به صورت اختصاصی از مایع منی مرد جدا شود و با تخمک زن در شرایط آزمایشگاهی لقاح پیدا کند و در نهایت به روش IVF در رحم زن جای‌گذاری شود. طبق تجربه این تکنیک معایب زیادی مانند احتمال بالای سقط جنین را دارد. می توانید با متخصص زنان و زایمان گفت و گو کنید .

با افزایش تحقیقات و کسب تجارب بسیار در طب سنتی و علم تغذیه، راهکارهای جالبی برای تعیین جنسیت فرزند به دست آمده است. اگرچه احتمال کسب نتیجه دلخواه از این راهکارها صد درصد نیست؛ اما به علت داشتن معایب اندک، در حال حاضر بسیاری از پزشکان انجام آن‌ها را برای دختر یا پسردار شدن توصیه می‌کنند. بنابراین در صورت تمایل به داشتن فرزند دختر، حتما چندین ماه قبل از اقدام برای بارداری با یک متخصص طب سنتی و کارشناس تغذیه مشورت کنید.

 

علت دختر شدن جنین چیست؟

کروموزوم های جنسی مرد XY هستند و کروموزوم‌های جنسی زن XX هستند.اگر حین لقاح کروموزوم X مرد با یکی از کروموزوهای زن که همان X هستند ترکیب شود جنسیت XX می‌شود که دختر هست. اما اگر کروموزوم Yمرد با کروموزوم X زن ترکیب شود جنسیت XY که پسر است.

چند روز قبل از پریودی فرزند دختر می‌شود؟

طبق نظر بسیاری از کارشناسان، اولین شرط برای موفقیت در دختردار شدن، زمان‌بندی است. اساسا جنسیت جنین را نوع کروموزوم‌های جنسی اسپرم تعیین می‌کند. اسپرم حاوی کروموزوم های X Y که باعث ایجاد جنین پسر می‌شود سریع‌تر حرکت می‌کند، اما نسبت به اسپرم حاوی کروموزوم‌های X X که باعث ایجاد جنین دختر می‌شود عمر کوتاه‌تری دارد. طبق بررسی‌ها برای دختردار شدن باید ۲ تا ۴ روز قبل از تخمک‌گذاری مقاربت صورت گیرد تا فقط اسپرم‌های X X باقی مانده باشند. بنابراین بهتر است از چند ماه قبل، به کمک تقویم (۶ تا ۷ روز بعد از پایان پریودی) و کیت‌های تخمک‌گذاری، از زمان دقیق تخمک‌گذاری خود مطمان شوید.

رژیم غذایی زنان برای دختردار شدن

طبق اصول علم تغذیه، نوع مواد غذایی که مادر چند ماه قبل از باردار شدن می‌خورد بر جنسیت فرزند اثر می‌گذارد؛ چراکه باعث تغییر PH بدن می‌شوند. هرچه محیط واژن مادر در روزهای نزدیک به تخمک‌گذاری اسیدی‌تر باشد شانس دختردار شدن بالا می‌رود؛ زیرا اسپرم‌های X Y نمی‌توانند در محیط اسیدی زنده بمانند. از مواد غذایی اسیدی می‌توان به انواع :

 • گوشت
 • محصولات لبنی
 • برنج، انواع کنسرو
 • ذرت
 • سفیده تخم مرغ
 • میوه‌های ترش‌مزه
 • شکلات
 • نوشیدنی‌های گازدار
 • و سرکه اشاره کرد.

دانشمندان پی برده‌اند که اگر رژیم غذایی مادر یک ماه قبل از بارداری غنی از کلسیم و منیزیم باشد (مانند انواع سبزیجات دارای برگ سبز)؛ احتمال دختردار شدن بالا می‌رود. حتی می‌توانید از مکمل‌های مواد معدنی استفاده کنید. بهتر است مصرف نمک و محصولات حاوی سدیم زیاد، به حداقل برسد.

رژیم غذایی مردان برای دختردار شدن

توصیه می‌شود که پدران برای دختردار شدن بیشتر مواد غذایی قلیایی مانند سبزیجات، میوه‌ها، شیر و چای بخورند. از طرفی مصرف مکمل‌های ویتامین دی و کلسیم نیز موثر است.

بهترین زمان لقاح برای دختر دار شدن کی است؟

 برای زوجانی  که دختر می خواهد باید ۴روز قبل از اینکه تخمک گذاری صورت بگیرد تا ۲۴ساعت پیش از آن لقاح را انجام دهد که بهترین زمان برای بارداری دختر میباشد. 
 

بهترین زمان برای لقاح بارداری دختر

چند روز قبل از تخمک گذاری جنین دختر میشود؟

 بایستی در آن روز درجه حرارت بدن فرد را اندازگیری کرد تخمدان پس از تولید تخمک هورمونی به نام پروژسترون تولید میکند ک ابن هورمون اگر فردی باردار باشد وظیفه محافظت را در بارداری  برعهده دارد.

الگوی تخمک گذاری بدین صورت است که

دمای بدن زمانی که هنوز تخمک گذاری صورت نگرفته (روز ۱_۱۴قاعدگی )،زیر ۳۶درجه سانتیگراد میباشد.

بعد از آن که تخت گذاری صورت گرفت (روز ۱۵قاعدگی) دمای بدن با درجه حرارت فرد (۱_۵/۰)بالا می رود.

ترشح موکوس دهانه رحم در دوران تخمک گذاری مقدار ترشح هورمون موکوس واژن افزایش می یابد حالت چسبندگی دارد

ولی در دوران قاعدگی میزان ترشح هورمون موکوس دهانه رحم کاهش می یابد.

روش تقویمی با نوشتن روزهای دوران قاعدگی و و تعیین روز تخمک گذاری میتوان تعیین کرد.

میتوان با استفاده از کیت هایی که روز تخمک گذاری را پیشبینی میکند استفاده کرد.

چند روز بعد از پریودی فرزند دختر میشود؟

با زمان تخمک گزاری حساب میکنیم نه زمان پریودی
عمرسلول تخمک ۴۸ تا ۷۲ ساعت هست پس اگر ۳ تا ۴ روز قبل یا بعد از تخمک گزاری نزدیکی داشت احتمال دختر شدن بیشتر ست
زیرا زمان تخمک گزاری محیط واژن قلیایی می‌شود و به نفع جنسیت پسر هست. پس برای دختر دار شدن زمان نزدیکی رو از تخمک گزاری فاصله میندازیم.و نزدیکی ها بهتره پشت سرهم باشد که تعداد اسپرم‌های نر کمتر شود.

محاسبه زمان تخمک گذاری برای دختر دار شدن

روش قطعی برای دختر دار شدن تعیین روز دقیق تخمک گذاری کار سختی می‌شود اگر فردی دوران سیکل منظم ک ۲۸روز باشند.هیچ موقع نمیخوام صددرصد بارداری دختر داشته باشیم ولی طی علمی که امروز پیشرفت کرده میتوان تا حدودی بارداری دختر امکان پذیر ساخت بانوان بعضی از آنها سیکل منظمی دارند.ولی برخی سیکل منظمی ندارند

برای بارداری دختر می توانید ۲_۳ماه قبل از نزدیکی محیط واژن را به وسیله پنبه یا هرچیز درگیر اسیدی کنید و چندین بار تکرار کنید تا دهانه رحم کاملا اسیدی شود. که با این کار احتمال دختر دار شدن افزایش می یابد.

طب سنتی برای دختردار شدن

در طب سنتی برای دختر دار شدن یک سری نکات و رژیم های غذایی موجود می باشد که هرکس با رعایت رژیم ها،امکان  دختر دار شدن را فراهم میکند که موارد زیر در طب سنتی امکان بارداری دختر را فراهم میکند.

 • برای بارداری دختر میتوان از سرکه سیب استفاده کرد.
 • روش های قطعی برای دختر دار شدن زنان باید روز های تخمک گذاری را باید در جایی یادداشت کنید و فراموش نکنید که ۳روز مانده به تخمک گذاری با شوهرتان نزدیکی داشته باشید.
 • در هنگام نزدیکی ،دخول نباید عمیق باشد‌.
 • زنان باید زودتر از آقایان به انزال برسند.
 • در حین نزدیکی دختر به پشت خوابیده و آقا به سمت پهلوی چپ بخوابد.
 • استفاده از رازیانه در هر رژیم غذایی
 • مصرف لیموشیرین در هر وعده رژیم غذایی احتمال دختر دار شدن را افزایش
 • افزایش رابطه جنسی ،که عمر اسپرم Y کم شود.
 • مصرف سبزیجات که سرشار از کلسیم ک منیزیم میباشند.

تغذیه برای دختر دار شدن

 • استفاده از تخم مرغ (به دلیل سرشار از کلسیم بودن آن و همچنین تخم مرغ یکی از غذاهای رسیدی می باشد)
 • مصرف انواع از میوه ها مانند انواع توت ها و زالزالک، زغال آخته،انجیر موجب میشد شانس دختر داری بیشتر باشد.
 • خانم ها میتوانند با مصرف انواع شکلات ها،موجب می شود محیط واژن میزان سطح اسیدیته آن بیشتر باشد.
 • مصرف توفو(توفو یک منبع حاوی منیزیم ،آهن، سدیم،مس،روی میباشد ولی مقدار کلسیم بیشتر از بقیه عناصر می باشند
 • برای دختر دار شدن می توانید از ماهی قزل آلا کنسرو شده استفاده کنید(کنسرو ماهی قزل آلا،حاوی مقادیر زیادی از پروتئین و ویتامین کلسیم می باشد.پس می توان با مصرف کنسرو ماهی قزل آلا محیط واژن خانم ها اسیدی شود)
 • با نوشیدن شیر در رژیم زنان که قصد دختر دار شدن دارند می تواند موثر باشد.شیر یک منبع سرشار از کلسیم می باشد.و شیر موجب اسیدی ساختن محیط واژن میشود‌.

 

این عناصر  هم امکان دختر دار شدن فراهم میکند، و هم موجب کمک در سلامت واژن زنان میشود.

نقش رازیانه برای دختردار شدن چیست؟

روش مصرف رازیانه برای دختر دار شدن چیست؟
طبق اصول طب سنتی برای دختردار شدن، خوردن مداوم جوشانده رازیانه توسط پدر و مادر یک ماه قبل از بارداری بسیار موثر است. زیرا حاوی هورمون زنانه استروژن است.

phبارداری دختر

قهوه برای دختر دار شدن خوب است؟

قهوه به دلیل پتاسیم بالا و نیز اسیدی کردن محیط داخلی بدن می‌تواند در دختر دار شدن موثر باشد.

شاخص PH در رژیم غذایی

 • مصرف مرکبات مانند کاهو،انار ،پرتقال،خیار،کدو سبز
 • از مصرف نمک و سدیم هر چقدر میتوانید پرهیز کنید.
 • آقایان از رابطه دوش بگیرند.از مصرف سیگار و مشروب و قلیان دوری کنید .از انجام دادن برخی از ورزش ها خودداری کنید.
 • استفاده از سماق ،زنجبیل،سیاهدانه
 • استفاده بیشتر از غذاهای آبکی و آب پز و ار مصرف غذاهای سرخ کردنی پرهیز کنید.
 • از مصرف ادویه جات تند خودداری کنید.
 • از مصرف غذاهایی که دارای سدیم هستند خودداری کنید
 • از خوردن مغز های آجیلی خودداری کنید.

روش های قطعی برای دختر دار شدن چیست؟

امروزه بارداری دختر می توان از روش هایی بسیار وجود دارد که می شود استفاده کرد .

 1. روش متدشتلز که در این روش باید چند روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشد از عمر زنده ماندن کروموزم  Yکم میشود و خیلی زنده نمی ماند در نتیجه میزان زنده ماندن و انعطاف پذیری کروموزم X بیشتر از کروموزومY  می باشد درنتیجه عمر کروموزم Yکم است و نمی‌تواند با تخمک تلاقی کند و کروموزم  Xبا تخمک جفت میشود و در نتیجه احتمال ۷۵٪جنین دختر میشود.
 2. روش متد ولن این روش بیشتر بر روی زمان نزدیکی تمرکز دارد. و زمانی که دما یا درجه حرارت بدن در بیشترین حد ممکن می باشد. در آن هنگام بهترین زمان برای بارداری دختر میباشد.که میزان موفقیت در دختر دار شدن در روش متد ولن ۵۷٪ میباشد.
 3. روش اسیدی که یکی دیگر روش های که احتمال دختر دار شدن، می باشد که طبق این روش میزان زنده ماندن کروموزم  Yدر محیط اسیدی کم می باشد و در نتیجه نمی‌تواند با تخمک لقاح پیدا کند. که در این روش قبل از نزدیکی از غذا و میوه جات هایی که اسیدی هستند  استفاده کنید  تا محیط محیط واژن اسیدی شود.

طبق گفته پژوهشگران ،امکان  بارداری دختر وجود ندارد و احتمال خطا در آن وجود دارد.ولی تعدادی از زوج ها با  روش های بالا توانستند دختر دار بشوند.

بهترین فصل برای دختر دار شدن فصل زمستان می باشد.که زمستان دارای یون های منفی می باشد که بیشتر احتمال دختر دار شدن در فصل هایی است که شامل یون منفی می باشند احتمال بارداری دختر بیشتر میباشد.

سن یکی از عوامل تعیین جنسیت بچه میباشد هر چقدر زوجان سن بیشتر داشته باشند احتمال دختر دار شدن افزایش می یابند.

از روش های تضمینی برای دختر دار شدن میتوانید از روش های  کتاب babydust  استفاده کنید.یکی از پرطرفدارترین کتاب های موجود در بازار می باشد.

روش علمی برای دختر دار شدن چیست؟

روش های تعیین تخمک گزاری
و رعایت برخی نکات تغذیه ای
روش نزدیکی
اسیدی کردن محیط واژن
و روش‌های دقیق تر که لقاح ازمایشگاهی است.


 

 چاپ

 

 

 

پوستر سه بعدی

 

 

و پرده زبرا

ارسال سریع به سراسر کشور 

در ابعاد دلخواه شما

به قیمت همکاری خرید کنید

مستقیم از چاپ خانه  بدون واسطه 

هزاران طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف

چاپ عکس شخصی و کودک با بهترین کیفیت

بر روی پوستر و پرده زبرا

اتاق کودک 

پذیرایی

اتاق مستر

اتاق جوان و نوجوان

پوستر طبیعت

پوستر مخصوص تمامی مشاغل 

سریع ترین مرکز چاپ پوستر و پرده زبرا
 

سفارشات تلفنی :09357724318

وبسایت شرکت: www.arazdecori.ir

سفارشات تلگرام:  https://t.me/negarazizi_pw

سفارشات روبیکا : @platinum3Dwall

وبسایت تصاویر قابل چاپ : 
www.arazdecori3D.ir

پیج اینستاگرام سفارشات: www.instagram.com/arazdecori.ir

ارتباط با واتساپ موسسه: api.whatsapp.com/send

 

موضوعات مرتبط: پزشکی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


همه چیز درباره رابطه جنسی در بارداری
جمعه 4 خرداد 1403 ساعت 19:11 | بازدید : 19 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 

رابطه جنسی در بارداری

اگر بخواهید باردار شوید باید رابطه جنسی برقرار کنید اما آیا امکان رابطه جنسی در بارداری نیز وجود دارد؟ اصولاً داشتن رابطه جنسی در دوران بارداری بی‌خطر است مگر اینکه پزشک یا ماما به شما گفته باشد که این کار را نکنید. رابطه جنسی به جنین شما آسیب نمی‌رساند زیرا آلت تناسلی مرد نمی‌تواند فراتر از واژن نفوذ کند. از طرفی، جنین درحال‌رشد توسط مایع آمنیوتیک رحم و همچنین عضلات قوی رحم محافظت می‌شود؛ بنابراین تا جای ممکن فعالیت جنسی تأثیری در کودک شما نخواهد داشت، به‌شرطی‌که عوارضی مانند زایمان زودرس یا مشکلات جفت نداشته باشید.

بااین‌حال، تغییر میل جنسی شما در دوران بارداری طبیعی است. این مسئله جای نگرانی ندارد و صحبت در مورد آن با شریک جنسی مفید است. ممکن است رابطه جنسی در بارداری برای شما بسیار لذت‌بخش باشد یا به‌راحتی احساس کنید که نمی‌خواهید این مسئله را برای مدتی تجربه کنید. حتی می‌توانید راه‌های دیگری برای دوست داشتن یا عشق ورزیدن پیدا کنید. مهم‌ترین چیز این است که درباره احساسات خود با شریک زندگی خود صحبت کنید.

روابط زناشویی در دوران بارداری ,مجاز یا ممنوع؟

طبق تحقیقات، اگر دوران بارداری شما طبیعی است و هیچ عارضه‌ای ندارید، رابطه در بارداری و رسیدن به ارگاسم خطر ابتلا به زایمان زودرس یا سقط جنین را افزایش نمی‌دهد. بیشتر سقط‌ها به این دلیل اتفاق میافتند که جنین به طور طبیعی رشد نمی‌کند.

در اواخر بارداری، ارگاسم یا حتی رابطه جنسی می‌تواند باعث انقباضات خفیف شود و احساس کنید عضلات رحم شما سفت شده‌اند. ممکن است وضعیت ناراحت‌کننده‌ای باشد اما کاملاً طبیعی است و جای نگرانی نیست. در این میان علائم مشخصی وجود دارد که مانع از رابطه جنسی در بارداری می‌شوند و پزشک می‌تواند به‌واسطه مشاهده آن‌ها شما را منع کند. پس معاینات دوره‌ای و مشورت با پزشک متخصص زنان و زایمان در طی ۹ ماه بارداری را نادیده نگیرید!

 

رابطه جنسی در بارداری به چه شکل است؟

درصورتی‌که بارداری بدون عوارضی دارید و روند شما کاملاً طبیعی طی می‌شود، تجربیات شما در مورد رابطه جنسی در ماه‌های مختلف بارداری کمی متفاوت است. در ادامه به علائم و الگوی طبیعی میل جنسی در دوران بارداری اشاره شده است:

 • سه‌ماهه اول: حالت تهوع، خستگی یا تحریک‌پذیری زیاد پستان ممکن است میل جنسی شما را از بین ببرد اما نگران نباشید رفع خواهد شد.
 • سه‌ماهه دوم: میل جنسی شما ممکن است کمی افزایش پیدا کند. در حقیقت، افزایش جریان خون و هورمون‌ها در سراسر بدن می‌تواند ارگاسم را افزایش دهد.
 • سه‌ماهه سوم: با نزدیک شدن به زمان تولد ممکن است برقراری رابطه جنسی در بارداری به دلیل بزرگ شدن بیش‌ازحد شکم، برای شما و همسرتان کمی ناخوشایند باشد.

در پاسخ به سؤال آیا ریختن اسپرم در دوران بارداری ضرر دارد؟ باید بدانید که تحریک پستان، ارگاسم زنانه و وجود برخی هورمون‌ها در مایع منی به نام پروستاگلاندین‌ها می‌توانند باعث انقباضات رحمی شوند. به‌همین‌دلیل، پزشک شما ممکن است به‌محض مشاهده علائم زیر شما را از برقراری رابطه جنسی در بارداری منع کند:

 • خون‌ریزی غیر قابل توضیح واژن
 • نشت مایع آمنیوتیک که می‌تواند خطر عفونت را افزایش دهد
 • کاهش قدرت عضلات دهانه رحم و باز شدن زودرس دهانه رحم
 • جفت سرراهی یا همان پوشانده شدن کامل یا اندک دهانه رحم توسط جفت
 • داشتن سابقه سقط مکرر جنین یا زایمان زودرس
 • بارداری چندقلو

اگر احتمال می‌دهید شریک جنسی شما در طی بارداری با افراد دیگری رابطه جنسی برقرار می‌کنید، استفاده از کاندوم برای محافظت از شما و کودک در برابر عفونت‌های مقاربتی (STI) ضروری است.

علل و فوائد برقراری رابطه جنسی در بارداری

خیلی از خانم‌ها این مسئله را مطرح می‌کنند که شوهرم در دوران بارداری رابطه می‌خواهد و من نگران جنین هستم، درحالی‌که نمی‌دانند رابطه جنسی در دوران بارداری می‌تواند فوایدی برای آن‌ها و همسرشان داشته باشد.

 
 

به‌طورکلی، تا زمانی‌که پزشک یا ماما دلیل محکم و مشخصی برای عدم برقراری رابطه جنسی در بارداری نداشته باشد، خطری خانم را تهدید نمی‌کند. خانم‌هایی که در دوران بارداری در اثر رابطه جنسی به ارگاسم می‌رسند، از هورمون‌های آرام‌بخش و افزایش جریان خون قلبی و عروقی بهره‌مند می‌شوند و این مزایا به کودک نیز منتقل می‌شود.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید برخی از خانم‌ها ممکن است برای اولین‌بار در دوران بارداری به‌دلیل جریان خون بیشتر و تغییرات هورمونی، ارگاسم را تجربه کنند. این افزایش ۵۰ درصدی جریان خون که مجرا، واژن، کلیتوریس و لگن زن را در برمی‌گیرد باعث می‌شود تا خانم احساس بهتری هنگام رابطه داشته باشد.

تاثیر رابطه بر جنین

علاوه‌براین، با وجود انقباضات بیشتر لگن زن، معمولاً مردان در هنگام نزدیکی در سه ماه اول بارداری لذت بیشتری از رابطه می‌برند. البته نباید تغییرات سایز پستان و تحریک روانی بیشتر زن و مرد هنگام برقراری رابطه را نادیده گرفت. بارداری باعث افزایش ترشحات واژن می‌شود و در نتیجه امکان انتقال عفونت‌های باکتریایی و قارچی در طی رابطه محدود می‌شود.

در نهایت اینکه برقراری رابطه جنسی در بارداری به جز اواخر آن، باعث ایجاد یک آرامش ذهنی در زن می‌شود و مرد نیز امکان تأمین نیاز جنسی خود را خواهد داشت. رابطه جنسی باعث کالری‌سوزی می‌شود و می‌تواند به حفظ تناسب اندام زن و مرد کمک کند. برخی از زوجین دریافته‌اند که فعالیت جنسی در دوران بارداری آن‌ها را به یکدیگر نزدیک‌تر می‌کند. مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۴ نشان داد که رابطه جنسی آنتی‌بادی IgA را افزایش می‌دهد، آنتی‌بادی که به شما کمک می‌کند تا در دوران بارداری از ابتلا به سرماخوردگی و سایر عفونت‌ها مصون بمانید.

ارگاسم ناشی از یک رابطه جنسی خوب، باعث آزاد شدن هورمون مغزی اندورفین می‌شود که می‌تواند به مادر و کودک کمک کند تا احساس خوشبختی و آرامش کنند. باید بدانید که استرس زیاد در بارداری یکی از فاکتورهای خطر مؤثر در بروز بیماری‌های ذهنی مانند بیش‌فعالی یا اوتیسم در جنین است؛ بنابراین رابطه جنسی در بارداری در حفظ تعادل روانی و رفع استرس مادر مؤثر است.

انواع روش‌های آمیزش در دوران بارداری

بهترین مدل نزدیکی در بارداری مدلی است که شما احساس راحتی کنید. رابطه جنسی دهانی در دوران بارداری نیز بی‌خطر است. مهم این است که لذت و راحتی متقابل را در ذهن داشته باشید و خلاقیت به خرج دهید. در مورد نزدیکی در هفته پنجم بارداری و به بعد که مدام شکم شما بزرگ‌تر می‌شود، آزمون‌وخطا کنید تا فشار زیادی به شما و جنین وارد نشود. نباید فراموش کنید که انعطاف‌پذیری که اکنون از آن لذت می‌برید، می‌تواند به حفظ رابطه جنسی شما برای دهه‌ها کمک کند

معمولاً اوایل بارداری کمی رابطه جنسی ناراحت‌کننده است. با بزرگ‌تر شدن شکم، بهتر است هنگام رابطه به پهلو دراز بکشید یا رو‌به‌روی شریک جنسی خود روی زمین بخوابید. حتی می‌توانید روی دست و زانوی خود قرار بگیرید و همسرتان از پشت به شما نزدیک شود. بهتر است با قراردادن یک بالشت زیر کمر خود، احساس راحتی بیشتری کنید.

داشتن عفونت مقاربتی در دوران بارداری می‌تواند مشکلات جدی برای سلامتی شما و کودک ایجاد کند. اگر همسرتان مبتلا به عفونت مقاربتی فعال است یا اخیراً وضعیت او تشخیص‌داده‌شده است، از هر نوع رابطه جنسی واژینال، دهان و مقعد پرهیز کنید. باید بدانید که بارداری از شما برابر انتقال عفونت‌های مقاربتی مانند اچ آی وی، تبخال، زگیل‌های تناسلی یا کلامیدیا محافظت نمی‌کند و این عفونت‌ها می‌توانند روی کودک شما تأثیر بگذارند.

آیا امکان پیشگیری از عوارض احتمالی برقراری رابطه جنسی در بارداری وجود دارد؟

هنوز هم به‌عنوان احتیاط، برخی از پزشکان توصیه می‌کنند که در هفته‌های آخر بارداری از رابطه جنسی اجتناب کنید زیرا معتقدند هورمون‌های موجود در مایع منی مرد به نام پروستاگلاندین‌ها می‌توانند انقباضات رحمی را تحریک کنند و در نتیجه باعث بروز درد یا زایمان زودرس شوند؛ بنابراین خودتان در اواخر ماه هشتم تا نهم به این مسئله توجه بیشتری کنید.

باید بدانید، زمانی که پزشک شما را برقراری رابطه جنسی منع می‌کند، فقط منظور مقاربت و ارگاسم نیست بلکه شامل تحریک جنسی نیز می‌شود. به‌خصوص اگر در آخرین رابطه جنسی علائمی مانند درد، خونریزی و انقباض لگن را تجربه کرده‌اید؛ بنابراین در این شرایط برای پیشگیری از عوارض احتمالی برقراری رابطه جنسی در بارداری، از تحریک جنسی با دست یا وسایل جنسی نیز پرهیز کنید زیرا باعث شروع چرخه هورمون‌های جنسی در داخل بدن می‌شود.

عوارض رابطه جنسی در بارداری

بهترین راه برای پیشگیری از عوارض احتمالی، صحبت با شریک جنسی خود است. به همسرتان بگویید چه احساسی دارید، به‌خصوص در ماه‌های اول و آخر بارداری. ممکن است لازم باشد برای پیداکردن موقعیتی که برای شما راحت‎تر و تحریک‌کننده است، به کمی هم‌فکری نیاز باشد. سعی کنید از ماه چهارم به بعد، در حین برقراری رابطه از درازکشیدن به پشت خودداری کنید. به‌این‌ترتیب می‌توانید از وارد شدن فشار بیشتر به رگ‌های خونی اصلی جنین درحال‌رشد پیشگیری کنید.

در صورت ابتلا به خشکی واژن به‌دلایل مختلف، حتماً از لوبریکنت (روان‌کننده) استفاده کنید. در این شرایط مرد بهتر است قبل از برقراری رابطه کامل، به روش‌های مختلف مانند بوسیدن، ماساژ و بغل کردن باعث تحریک بیشتر زن شود تا ترشحات واژن افزایش یابد.

جالب است بدانید که شریک جنسی باید از دمیدن هوا به واژن زن باردار خودداری کند زیرا این امر می‌تواند باعث آمبولی و مسدود شدن رگ خونی به‌دلیل وجود حباب هوا شود. اگرچه نادر است اما آمبولی می‌تواند برای زن و نوزاد تهدیدکننده زندگی باشد.

رابطه جنسی مقعدی به کودک آسیب نمی‌رساند اما اگر مادر به بواسیر مرتبط با بارداری مبتلا شده باشد، نباید انجام شود. شریک جنسی باید از برقراری رابطه جنسی مقعدی و به‌دنبال آن رابطه جنسی واژینال اجتناب کند زیرا این کار می‌تواند باعث انتقال باکتری‌ها از راست‌روده به واژن و در نتیجه بروز عفونت واژینال شود.

انواع راه‌های درمان مشکلات برقراری رابطه جنسی در بارداری

درمان مشکلات رابطه در بارداری

معمولاً پزشک متخصص زنان و زایمان، به‌محض مشاهده علائم منع برقراری رابطه جنسی در بارداری شروع به معاینه خانم می‌کند تا علت آن را کشف کند. درصورتی‌که قابل رفع باشد، بعد از مدت‌زمان مشخصی دوباره دستور برقراری رابطه را می‌دهد اما موارد زیادی نیز وجود دارد که رابطه جنسی به بعد از زایمان موکول می‌شود. پس از زایمان، خانم باید حداقل ۶ هفته دوران نقاهت را طی کند تا خونریزی رحمی بعد از زایمان متوقف شود، دهانه رحم بسته شود و پارگی‌های احتمالی واژن بهبود یابند. قبل از این زمان خطر آسیب به دستگاه تولیدمثلی خانم یا بروز عفونت‌های مختلف وجود دارد.

از نظر روان‌شناختی بهتر است هر زمان که خانم آمادگی لازم را داشت، رابطه جنسی برقرار شود. گاهی خستگی‌ها و انرژی صرف شده برای مراقبت از نوزاد ممکن است باعث شود خانم نخواهد برای مدتی رابطه برقرار کند.

درمان مشکلات برقراری رابطه جنسی در بارداری با داروهای گیاهی

در میان گیاهان دارویی، موارد زیادی وجود دارد که می‌توانند با کاهش انقباضات لگنی و تحریک میل جنسی، به برقراری یک رابطه خوب در بارداری کمک کنند. توصیه می‌کنیم پیش از مصرف هرگونه داروی گیاهی حتماً با پزشک خود صحبت کنید زیرا برخی از آن‎ها دارای عوارض قابل توجهی روی جنین هستند. تجربه ثابت کرده است که مصرف دمنوش گیاهان زیر برای رفع مشکلات برقراری رابطه جنسی در بارداری مناسب هستند:

 • زنجبیل
 • اسطوخودوس
 • بابونه
 • بیدمشک

درمان مشکلات برقراری رابطه جنسی در بارداری با طب سنتی

از نظر متخصصان طب سنتی حمام آب گرم و استفاده موضعی از روغن‌های اساسی مانند روغن زیتون در کاهش انقباضات لگنی بعد از رابطه جنسی بسیار مؤثر است. علاوه‌براین، مصرف مواد خوراکی با مزاج گرم مانند خرما، انبه، نارگیل، موز، عسل، پودر زنجبیل، فلفل سبز و غیره در تعدیل کاهش میل جنسی به‌خصوص در سه ماهه اول بارداری بسیار مؤثر است. مشورت با یکی از کارشناسان و پزشکان آنلاین متخصص طب سنتی می‌تواند اطلاعات دقیق‌تری در این زمینه در اختیار شما بگذارد.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

یک خانم ممکن است تغییراتی در میل خود به رابطه جنسی در حین و بعد از بارداری تجربه کند اما در طی یک بارداری سالم، رابطه جنسی هیچ خطری برای مادر یا نوزاد ندارد. چه به رابطه جنسی مربوط باشد یا نباشد، اگر خانمی درد یا خونریزی غیرمعمول، تنگی نفس، دل‌درد، خروج مایعات یا ترشحات غیرطبیعی و انقباضات لگنی بیش‌ازحد را در دوران بارداری تجربه کرد باید فوراً با پزشک زنان خود مشورت کند.


 

 چاپ

 

 

 

پوستر سه بعدی

 

 

و پرده زبرا

ارسال سریع به سراسر کشور 

در ابعاد دلخواه شما

به قیمت همکاری خرید کنید

مستقیم از چاپ خانه  بدون واسطه 

هزاران طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف

چاپ عکس شخصی و کودک با بهترین کیفیت

بر روی پوستر و پرده زبرا

اتاق کودک 

پذیرایی

اتاق مستر

اتاق جوان و نوجوان

پوستر طبیعت

پوستر مخصوص تمامی مشاغل 

سریع ترین مرکز چاپ پوستر و پرده زبرا
 

سفارشات تلفنی :09357724318

وبسایت شرکت: www.arazdecori.ir

سفارشات تلگرام:  https://t.me/negarazizi_pw

سفارشات روبیکا : @platinum3Dwall

وبسایت تصاویر قابل چاپ : 
www.arazdecori3D.ir

پیج اینستاگرام سفارشات: www.instagram.com/arazdecori.ir

ارتباط با واتساپ موسسه: api.whatsapp.com/send

 

موضوعات مرتبط: پزشکی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
نویسندگان
نظر سنجی

آیا مطالب وبلاگ مورد پسند و استفاده شما قرار گرفته است ؟

آخرین مطالب
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شوددیگر موارد

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 274
بازدید دیروز : 138
بازدید هفته : 274
بازدید ماه : 5309
بازدید کل : 382721
تعداد مطالب : 933
تعداد نظرات : 3
تعداد آنلاین : 1

مرکز چاپ پوستر 3بعدی 09357724318

چت باکس

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)
تبادل لینک هوشمند

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان آز وب,تکنولوژی,پزشکی,شعر,اخبار و آدرس azweb.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 933
:: کل نظرات : 3

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 1
:: تعداد اعضا : 15

کاربران آنلاین


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 274
:: باردید دیروز : 138
:: بازدید هفته : 274
:: بازدید ماه : 5309
:: بازدید سال : 71229
:: بازدید کلی : 382721