رنگ کردن موی کودکان خطرناک است؟
دو شنبه 5 مهر 1400 ساعت 20:24 | بازدید : 249 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 اغلب والدین علاقه مند هستند که موهای دختر کوچک خود را رنگ کنند، اما بهتر است والدین پیش از انجام این کار با عوارض و مضرات رنگ کردن موی کودکان اطلاع کافی داشته باشند.

عوارض رنگ کردن موی کودکان

به عنوان یک مادر حتما بارها این جمله را از زبان کودکتان شنیده اید که من هم می خواهم موهایم را رنگ کنم. شاید با اصرار او کمی به شک افتاده باشید. در اکثریت موارد ، کودکان دختر تمایل دارند که موهایشان را به رنگ صورتی و یا رنگین کمان در بیاورند. اگر شما هم با این واکنش های دخترتان در کودکی مواجه شده اید در این قسمت از نمناک با ماه همراه باشید.

رنگ کردن مو

مشکل رنگ مو برای کودکان

شاید خرید رنگ مو و رنگ کردن سر کودکان یکی از آسان ترین راه ها برای راضی کردن آن ها باشد اما رنگ مو برای افراد جوان است ، نه کودکان. رنگ مو بیش از آنچه که فکرش را بکنید ، به کودک شما آسیب می زند. موهای کودکان از آغاز تولد تا سن بلوغ دچار تغییرات زیادی می شوند و نسبت به مواد شیمیایی حساس تر هستند. یکی از مشکلات رنگ مو، ایجاد آلرژی است که اغلب از سمی به نام ivy ایجاد می شود، این سم باعث خارش و قرمزی پوست در نواحی اطراف موی سر خواهد شد و همچنین پوست کودک را حساس تر از همیشه می کند.

رنگ کردن مو کودک

مواد شیمیایی موجود در این رنگ ها مانند آمونیاک، هیدروژن پراکسید و پارا فنیلن دی آمین که در تولید رنگ های شیمیایی کاربرد دارند ، باعث ایجاد واکنش های آلرژیک بسیار شدید و جدی در کودکان می شوند. همچنین این مواد شیمیایی می تواند بافت موی کودکان را به کلی تغییر دهد. بنابراین قبل از رنگ کردن موی کودکان باید بدانید که آسیب بسیاری به پوست و موی آنها وارد می کنید همچنین در صورت ابتلای کودکان به آسم ، شرایط بدتر می شود.

جدا از واکنش سخت پوستی ، موهای کودک به سادگی آسیب می بیند و از طرفی قبل از استفاده از رنگ روشن برای موهای قهوه ای و مشکی باید مو را دکلره کرد که مواد شیمیایی دکلره بسیار آسیب زننده هستند و موهای نابالغ را بیش از همیشه دچار آسیب می کنند.

پوست کودک نیز بسیار حساس است و باعث واکنش پوستی خاص روی پوست سر او می شود.

رنگ مو کودکان

سن مناسب برای رنگ مو

درست است که موهای رنگ روشن نیازی به دکلره ندارند اما در هر حال برای رنگ کردن مو باید صبر کرد تا فرزندمان از سن کودکی خارج شود.

بسیاری از متخصصان بر این باورند که تا سن 13 سالگی نباید از رنگ مو برای دختران استفاده کرد اما اگر نتوانستید در برابر خواسته های مدام فرزندتان مقاومت کنید ، حتما از رنگ ها و مواد شیمیایی غیر دائمی استفاده کنید و آن را به ریشه مو و پوست سر او نزنید. رنگ های موقتی بعد از شستشوی سر با شامپو به راحتی از بین می روند و عموما امن هستند.

رنگ موی کودکان

استفاده از پودرهای میوه ای به جای رنگ مو

در بعضی از کشورها به جای رنگ مو برای کودکان از پودرهای میوه ای استفاده می کنند اما توجه داشته باشید که این پودرها کاملا ارگانیک و طبیعی نیستند و در نتیجه باید تمام موارد سلامتی و پزشکی کودک خود را مورد بررسی قرار دهید.

اگر در مقابل اصرار کودکان نمی توانید مقاومت کنید و یا خود شما به رنگ کردن موی فرزندتان علاقه مند هستید از روش رنگ کردن مو از روی کلاه البته نه در نوزادی استفاده کنید تا ریشه و پوست سر در امان بمانند. قبل از رنگ کردن نیز مقداری از رنگ را روی پوست کودک امتحان کنید تا از نداشتن حساسیت و آلرژی زا بودن آن اطمینان کسب کنید. در صورت رنگ کردن توسط آرایشگر می توانید روش ، بالیاژ را به او پیشنهاد کنید تا موهای را فقط هایلایت کند و ریشه ها رنگ نشوند. این روش حساسیت و واکنش کمتری ایجاد می کند.

روش بعدی استفاده از گچ مو می باشد. گچ های رنگی ، رنگ موقتی بسیار مناسبی هستند که در صورت شستشو از بین می روند.

 

 

 چاپ

 

 

 

پوستر سه بعدی

 

 

و پرده زبرا

ارسال سریع به سراسر کشور 

در ابعاد دلخواه شما

به قیمت همکاری خرید کنید

مستقیم از چاپ خانه  بدون واسطه 

هزاران طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف

چاپ عکس شخصی و کودک با بهترین کیفیت

بر روی پوستر و پرده زبرا

اتاق کودک 

پذیرایی

اتاق مستر

اتاق جوان و نوجوان

پوستر طبیعت

پوستر مخصوص تمامی مشاغل 

سریع ترین مرکز چاپ پوستر و پرده زبرا

 

سفارشات تلفنی :09357724318

وبسایت شرکت: www.arazdecori.ir

وبسایت تصاویر قابل چاپ : www.arazdecori3D.ir

پیج اینستاگرام سفارشات: www.instagram.com/arazdecori.ir

ارتباط با واتساپ موسسه: api.whatsapp.com/send

 

موضوعات مرتبط: آموزش , اطلاعات عمومی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


چاپ پوستر 3 بعدی ارسال به سراسر کشور.
پنج شنبه 21 مرداد 1456 ساعت 12:27 | بازدید : 535 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 چاپ

 

 

 

پوستر سه بعدی

 

 

و پرده زبرا

ارسال سریع به سراسر کشور 

در ابعاد دلخواه شما

به قیمت همکاری خرید کنید

مستقیم از چاپ خانه  بدون واسطه 

هزاران طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف

چاپ عکس شخصی و کودک با بهترین کیفیت

بر روی پوستر و پرده زبرا

اتاق کودک 

پذیرایی

اتاق مستر

اتاق جوان و نوجوان

پوستر طبیعت

پوستر مخصوص تمامی مشاغل 

سریع ترین مرکز چاپ پوستر و پرده زبرا
 

سفارشات تلفنی :09357724318

وبسایت شرکت: www.arazdecori.ir

سفارشات تلگرام:  https://t.me/negarazizi_pw

سفارشات روبیکا : @platinum3Dwall

وبسایت تصاویر قابل چاپ : 
www.arazdecori3D.ir

پیج اینستاگرام سفارشات: www.instagram.com/arazdecori.ir

ارتباط با واتساپ موسسه: api.whatsapp.com/send

 


|
امتیاز مطلب : 99
|
تعداد امتیازدهندگان : 20
|
مجموع امتیاز : 20


ادویه ای مخصوص درمان بسیار سریع کبودی چشم در اثر ضربه
یک شنبه 17 مرداد 1400 ساعت 19:48 | بازدید : 193 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 کبودی یا سیاهی چشم بر اثر ورود نیروی قوی به چشم ها و آسیب به رگ های خونی موجود در پلک ها و بافت های اطراف چشم به وجود می آید. در این گزارش روش های آسان و خانگی برای رفع کبودی و سیاهی چشم را می خوانید.

علائم شایع کبودی و سیاهی چشم و درمان کبودی چشم در اثر ضربه

سیاهی و کبودی چشم چیست و چرا بعد از ضربه ایجاد می شود؟

درمان کبودی چشم

وضعیتی است که در اطراف چشم کبودی وجود دارد وقتی یکی نیروی قوی به چشم ها وارد می شود ،صدمه می بیند. این نیرو رگ های خونی موجود در پلک ها و بافت های اطراف چشم را آسیب پذیر می کند و باعث بروز تورم می شود به همین دلیل التهاب ناحیه اطراف چشم آبی و سیاه می شود.  میدانید که پوست اطراف چشم بسیار نازک و آسیب پذیر است ، بنابراین هنگامی که وضعیت سیاهی چشم دارید، ممکن است متوجه شوید که این وضعیت بدتر از داشتن کبودی بر روی دست و پایتان می باشد و این وضعیت می تواند، به تدریج در مدت 7 و 10 روز بازسازی شود و رنگ پوست اطراف چشم به تدریج به حالت اولیه باز می گردد.

علائم کبودی و سیاهی چشم

در این بخش از سلامت نمناک پیش از معرفی درمان های خانگی و طب سنتی برای رفع کبودی زیر چشم به علل و علائم آن پرداخته ایم ؛ چند علائم رایج در این شرایط وجود دارد:واضح ترین علائم این بیماری،کبودی در ناحیه چشم است که میتواند قرمز، آبی یا سیاه باشد و این ،باعث چند روز درد می شود . این درد به تدریج کاهش پیدا می کند گاهی اوقات بیمار ممکن است در سفیدی چشم و یا پلک دچار خونریزی شود. بیماران حتی ممکن است دچار تهوع استفراغ شوند و ممکن است علائم دیگری که ذکر نکرده باشیم را تجربه کنند . اگر در مورد علائم این بیماری سوالی دارید، لطفاً با پزشک خود مشورت کنید.

 رفع کبودی چشم

دلیل سیاهی و کبودی چشم چیست؟

چه کسی در معرض خطر بالا، در این وضعیت قرار دارد:

اگر شما تصادفی داشته باشید و یا حادثه ای برای چشم شما ایجاد شده باشد ،ممکن است کبودی و سیاهی چشم را تجربه کنید.

بر طبق آمار ،میزان مردان در این وضعیت 4 برابر بیشتر از زنان است . با این حال، افرادی که مبتلا به لوسمی و سندروم کوشینگ هستند، در این باره بسیار آسیب پذیر می باشند.

راننده هایی که کمربند ندارند،نیز بیشتر احتمال دارد که این وضعیت را تجربه کنند.

شما می توانید این بیماری را به حداقل برسانید، اگر عوامل خطر را کنترل کنید.

به دلیل کبودی و سیاهی زیر چشم چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

شما می توانید این شرایط را خودتان تشخیص دهید با این وجود، اگر یکی از علائم زیر را تجربه می کنید ،باید به پزشک مراجعه کنید.

_نیروی چشم آسیب دیده است

_شرایط پس از 7 روز بهبود نمی یابد

_این بیماری باعث درد نمی شود

_این وضعیت اتفاق می افتد، اما علتش را نمی دانید

_عودت می کند، اما علت را نمی دانید

 درمان کبودی و سیاهی چشم

درمان های خانگی سریع و موثر برای کبودی و سیاهی چشم

چگونه سریع و طبیعی از سیاه شدن چشم جلوگیری کنیم؟

1. کمپرس سرد:

انجام این درمان، بسیار ساده است. همه چیزی که شما نیاز دارید، یک حوله تمیز است تا یخ را درون آن بگذارید و سپس روی منطقه آسیب دیده اعمال کنید.شما باید فقط آن را به اطراف چشم بمالید. مستقیماً به خود چشم اعمال نکنید، زیرا ممکن است به چشم آسیب بزند. فقط مطمئن باشید که از حوله تمیز استفاده می کنید . همانطور که در بالا ذکر شد ، پوست اطراف چشم بسیار نازک است بنابراین استفاده از یخ به طور مستقیم به این قسمت از پوست می تواند باعث سوختگی به خاطر سرما شود .

با رعایت موارد ذکر شده، 15 الی 20 دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید و تا 24 الی 48 ساعت بعد این روند را ادامه دهید.جای استفاده از یخ ،می توانید از کیسه های سبزیجات فریز شده هر 10 دقیقه یک بار استفاده کنید. این نیز همان تاثیر را دارد.

نکته:این درمان را نباید برای افراد مبتلا به هیپوترمیا استفاده کرد.

 کمپرس سرد

کمپرس سرد برای درمان سیاهی چشم

2.کمپرس گرم برای درمان سیاهی چشم:

در میان راهنمایی هایی در مورد چگونگی درمان سیاهی و کبودی چشم، این یکی از موثرترین ها است. اگر نباید کمپرس سرد را برای افراد سالخورده و یا کودکان اعمال کنید، می توانید از کمپرس آب گرم استفاده کنید به علاوه، پس از استفاده از سرما در مدت 48 ساعت،می توانید از این درمان نیز استفاده کنید، تا به سرعت بخشیدن درمان کمک کنید. زمانی که نیرو به چشم اعمال می شود، اطراف آن آسیب می بیند در همان هنگام، جریان خون دچار مشکل می شود و در ناحیه اطراف چشم لخته میشود. کمپرس گرم به همراه ماساژ ملایم، به بهبود گردش خون ،کاهش کبودی و تورم کمک می کند. شما اغلب دیده اید که مردم برای درمان کبودی از روغن های داغ شده استفاده می کنند ،که تاثیر مشابهی با کمپرس گرم دارد.

برای انجام این درمان ،حوله تمیز را در آب گرم بخیسانید و به مدت 10 الی 15 دقیقه در منطقه آسیب دیده بگذارید .

از آب خیلی داغ استفاده نکنید، که ممکن است موجب سوختگی شود و وضعیت را بدتر کند.

دما باید بین 37 تا 45 درجه سانتیگراد باشد.

هر ده دقیقه یک بار این کار را تکرار کنید. شما می توانید 5 الی 6 بار در روز برای گرفتن نتایج مورد نظرتان، از این درمان استفاده کنید.

نکته:حوله را مستقیماً بر روی چشم قرار ندهید و فقط به منطقه اطراف چشم اعمال شود.

3.سیب زمینی خام برای درمان کبودی و سیاهی چشم:

یک سیب زمینی خام متوسط را برش دهید. سپس آنها را در فریزر قرار دهید و این تکه ها را در محل آسیب دیده بگذارید و این کار را چندین بار در روز، برای خلاص شدن از تورم و کبودی چشم انجام دهید.

 سیب زمینی خام

درمان کبودی و سیاهی چشم با سیب زمینی

4.چای مریم گلی برای درمان سیاهی و کبودی چشم:

مقداری از چای مریم گلی را در یک قابلمه بجوشانید و اجازه دهید تا خنک شود و سپس آن را درون یک پارچه نخی، تمیز بریزید ؛ بعد،آن را به مدت یک ساعت در منطقه آسیب دیده اعمال کنید.

5.درمان کبودی چشم با گیاه همیشه بهار کوهی:

یک اونس گیاه همیشه بهار کوهی خشک شده را با یک فنجان روغن زیتون ترکیب کنید. سپس آنها را درون یک ظرف ،به مدت حدود شش هفته بریزید. بعد از آن یک دوم انس موم زنبور عسل را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید و بعد مقداری روغن داغ شده به آن اضافه کنید و پس از سرد شدن ،بر روی محل مورد نظر اعمال کنید.

نکته:این روش برای زنان باردار و کودکان مناسب نیست.

گیاه همیشه بهار کوهی

گیاه همیشه بهار کوهی برای رفع سیاهی چشم

6.درمان کبودی چشم با تخم مرغ پخته شده:

یکی از ساده ترین و قدیمی ترین درمان های خانگی ،برای رفع سیاهی و کبودی چشم ها می باشد. اگرچه شواهد علمی پشت این روش وجود ندارد،اما بسیاری از مردم معتقدند که با ماساژ دادن یک تخم مرغ در قسمت آسیب دیده می توانید از شر کبودی و سیاهی چشم خلاص شوید. ممکن است به دلیل گرمای تخم مرغ پخته شده باشد، که باعث کاهش تورم و درد میشود ؛ اثر گرما موجب جریان خون می شود و سرعت بخشیدن به جریان خون، بهبودی را افزایش میدهد.

انجام این درمان بسیار ساده است:

یک یا دو عدد تخم مرغ را در آب داغ بجوشانید. سپس تخم مرغ های پخته شده را پوست بکنید و روی اطراف چشم قرار دهید.

این روش را 2 تا 3 بار در روز تکرار کنید.

7. درمان سیاهی و کبودی چشم با بلغور جو دوسر:

بلغور جو دوسر می تواند چشم های سیاه و کبود شما را تسکین دهد و تورم و درد را کاهش می دهد. که به لطف اثر تسکین دهنده طبیعی آن است.

آماده سازی:

مقداری بلغور جو دوسر را در آب گرم بخیسانید و سپس به مدت 15 دقیقه بر روی قسمت آسیب دیده ،ماساژ دهید.

پس از انجام این کار برای پوست های خشک، از روغن زیتون استفاده کنید و به مدت 10 دقیقه آن را ماساژ دهید.

هر روز سه بار این کار را تکرار کنید.

 جودوسر

جودوسر برای درمان سیاهی و کبودی چشم

8 جعفری برای درمان سیاهی و کبودی چشم :

عجیب و غریب به نظر می رسد،اما یکی از درمان های موثر برای رفع کبودی و سیاهی چشم است ؛ جعفری،گیاهی غنی از ویتامین ها و مواد معدنی و مفید برای بدن می باشد . برگهای جعفری، دارای ویتامین K بالا هستند که می توانند میزان لخته شدن خون را کاهش دهند و جعفری دارای خواص ضد التهابی و ضد درد است ،زیرا حاوی ویتامین c،فلانوئیدها و لوتئولین می باشد بنابراین برای از بین بردن درد و تورم ناشی از سیاهی و کبودی چشم استفاده میشود. جعفری، نه تنها به خلاص شدن از لخته های خون و کبودی چشم سرعت می بخشد، بلکه در از بین بردن درد نیز کمک می کند.

برای انجام این درمان:

مقداری از جعفری را خورد کنید و روی منطقه آسیب دیده اعمال کنید.

این کار را 3 الی 4 بار در روز، حدود یک ساعت تا زمانی که وضعیت شما به طور قابل توجهی بهبود یابد، انجام دهید.

9.درمان کبودی و سیاهی چشم با پیاز:

پیاز حاوی مواد شیمیایی بسیار زیادی است، به همین دلیل یک ماده طبیعی با خواص ضد التهابی شناخته می شود. باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان می شود. علاوه بر این ،گوگرد موجود در پیاز به مهار تولید آنزیم هایی که باعث خستگی میشود، کمک می کند . پیازها دارای خواص ضد التهابی طبیعی هستند و برای کاهش درد نیز استفاده می شوند. همچنین توانایی بازگرداندن سلول های آسیب دیده را دارند به همین علت پیاز میتوانند برای درمان کبودی چشم موثر باشد.

برای انجام این درمان:

یک عدد پیاز را نصف کنید و سپس بشویید و آن را روی منطقه آسیب دیده بگذارید . برای فیکس کردن آن ،می توانید از باند های پزشکی استفاده کنید.

این کار را 3 الی 4 بار در روز هر بار حدود یک ساعت برای رسیدن به بهترین نتیجه ،تکرار کنید.

 استفاده پیاز

پیاز برای درمان سیاهی و کبودی چشم

10. زردچوبه برای رفع سیاهی و کبودی چشم:

زردچوبه، یک عامل ضد التهابی بسیار قوی است که از قرن ها پیش برای از بین بردن کبودی و تورم استفاده می شده است ؛ یک راه حل عالی برای کبودی ها و سیاهی چشم است زیرا ترکیبات دارویی آن، به ویژه کورکومین می تواند انواع زخم ها و درد را کاهش دهد همچنین برای جلوگیری از لخته شدن خون و بازسازی پوست جدید بسیار موثر است.

برای انجام این درمان:

یک قاشق چای خوری پودر زردچوبه را با مقداری پودر لیمو ترکیب کنید و سپس این خمیر را روی محل آسیب دیده قرار دهید و اجازه دهید تا خشک شود.

این کار را بعد از چند ساعت، دوباره تکرار کنید.

این ترکیب باعث کاهش تورم و درد میشود و روند بهبودی را افزایش می دهد.

از خود زردچوبه به تنهایی می توانید برای اعمال کردن بر روی قسمت آسیب دیده، استفاده کنید که به تسکین فوری آن کمک می کند.

11.سرکه سیب برای درمان سیاهی و کبودی چشم:

سرکه سیب را با آب مخلوط کنید. سپس با استفاده از یک پنبه، بر اطراف چشم بمالید ؛ شما می توانید این کار را دو الی سه بار در روز تکرار کنید، تا وضعیت تان به طور قابل توجهی بهبود یابد.

سرکه سیب

با سرکه سیب کبودی و سیاهی چشم را درمان کنید

12. نوشیدن ویتامین c برای درمان کبودی چشم:

این، یکی از موارد مهم و ضروری در درمان سیاهی چشم است. ویتامین c، به عنوان اسید اسکوربیک شناخته شده است که فعالیت های مختلف بدن را درگیر میکند ؛ به علت کمبود ویتامین C، روند سنتز کلاژن بدن با موانع مواجه می شود و موجب زخم های طولانی می شود و این، باعث خونریزی در سطوح مختلف نیز می شود. بعضی افراد به علت کمبود ویتامینCٍ، در معرض کبودی قرار می گیرند ؛ رژیم غذایی غنی از ویتامین c، می تواند کمک کند تا از کبودی و سیاهی چشم خلاص شوید . شما باید مقدار زیادی از غذاهای غنی از ویتامین c، مانند میوه های مرکبات را بخورید و یا می توان از مکمل های ویتامین c نیز استفاده کنید، که به طور گسترده در داروخانه ها و فروشگاه های مواد غذایی وجود دارند.

13.روغن های گیاهی و ضروری برای رفع سیاهی و کبودی چشم:

در میان راهنمایی هایی که ذکر شد، این یکی از موثرترین آنها است برخی از روغن های ضروری، مانند:روغن نارگیل ،روغن چای، روغن اسطوخودوس، روغن کرچک یا روغن زیتون وجود دارد، که باعث رفع کبودی و همچنین سیاهی زیر چشم می شوند . مقدار روغن استفاده شده، بستگی به اندازه سیاهی چشم شما دارد ؛ یکی از این روغن ها را انتخاب کنید و حداقل یک بار در روز در ناحیه آسیب دیده ماساژ دهید.

 

 

چاپ

 

 

 

پوستر سه بعدی

 

 

و پرده زبرا

ارسال سریع به سراسر کشور 

در ابعاد دلخواه شما

به قیمت همکاری خرید کنید

مستقیم از چاپ خانه  بدون واسطه 

هزاران طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف

چاپ عکس شخصی و کودک با بهترین کیفیت

بر روی پوستر و پرده زبرا

اتاق کودک 

پذیرایی

اتاق مستر

اتاق جوان و نوجوان

پوستر طبیعت

پوستر مخصوص تمامی مشاغل 

سریع ترین مرکز چاپ پوستر و پرده زبرا

 

سفارشات تلفنی :09357724318

وبسایت شرکت: www.arazdecori.ir

وبسایت تصاویر قابل چاپ : www.arazdecori3D.ir

پیج اینستاگرام سفارشات: www.instagram.com/arazdecori.ir

ارتباط با واتساپ موسسه: api.whatsapp.com/send

 

موضوعات مرتبط: آموزش , اطلاعات عمومی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


باید نبایدهای اهدای خون خانم ها
یک شنبه 17 مرداد 1400 ساعت 19:5 | بازدید : 145 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 اگر شما جزو آن دسته از بانوانی هستید که دوست دارید خون اهدا کنید باید شرایط و نکات مهم قبل و بعد از اهدای خون را بدانید و رعایت کنید.

نکاتی که خانم ها پیش از اهدای خون باید بدانند

اهدای خون کاری است که همه ما در صورت امکان دوست داریم آن را انجام دهیم. بیمارستان ها به اندازه کافی به منابع خونی دسترسی ندارند بنابراین از مردم کمک می گیرند تا با اهدای خون شان بتوانند این کمبود ها را جبران کنند.

اهدای خون زنان

اگر جزء آن دسته از خانم هایی هستید که تا به حال این کار را انجام نداده اید و مشتاق به انجام آن هستید، قبل از اهدای خون حتما نکات این بخش از بهداشت و سلامت نمناک را مد نظر داشته باشید.

آیا می توان در دوران قاعدگی خون اهدا کرد؟

شاید بخواهید که در دوران قاعدگی اهدای خون انجام دهید اما اگر قاعدگی سنگین و شدیدی دارید، بهتر است که این کار را انجام ندهید زیرا از دست دادن خون اضافه تر از قاعدگی، باعث کاهش سطح آهن در بدن شده و احساس بیماری را در مدت زمان کوتاه ایجاد می کند و ضعیف خواهید شد.

پس صبر کنید تا این دوره به اتمام برسد. در دوران بارداری که قاعدگی در پیش نیست، باز هم نباید اهدای خون انجام داد. از طرفی اگر پزشک برای درد قاعدگی شما داروی خاصی تجویز کرده و هم اکنون آن را مصرف می کنید، نباید خون اهدا کنید.

اهدای خون در پریودی

چه مقدار خون از بدن گرفته می شود؟

در اهدای خون، حدوداً 470 میلیون لیتر خون از بدن می گیرند که تقریبا کمتر از یک پینت می باشد.

آیا همه گروه های خونی می توانند خون اهدا کنند؟

همه گروه های خونی می توانند این کار را انجام دهند زیرا بیمارستان ها به انواع گروه های خونی نیاز دارند اما بعضی از ما به دلیل دارا بودن انواع گروه های خونی کمیاب جذاب هستیم، مانند o منفی یا B منفی.

زیرا تعداد افرادی که این گروه خونی را دارند، کم هستند. البته درخواست برای این گروه خونی هم کمتر است. اگر گروه خونی خود را نمی دانید، بعد از اولین اهدای خون می توانید آن را بفهمید.

آیا شرایط خاصی هست که باعث جلوگیری از اهدای خون فرد باشد؟

اکثر افراد می توانند خون بدهند اما محدودیت هایی بسته به سلامت، مصرف دارو، و سفرهای خارجی اخیر وجود دارد.

شرایط فردی که خون اهدا می کند

فردی که خون اهدا می کند، باید شرایط زیر را دارا باشد:

 • بدنی با وزن سالم و تناسب اندام
 • وزن بین پنجاه تا 160 کیلوگرم
 • سن بین 17 تا 66 سالافراد بالای 70 سال هم در صورتی می توانند خون اهدا کنند که دو سال قبل این کار را انجام داده باشند.

اگر وزن پایین دارید ، باردار هستید، درمان IVF انجام داده اید یا نوع خاصی از دارو را مصرف می کنید یا قبلاً به شما خون جدید زده اند، گزینه خوبی برای اهدای خون نمی باشید.

وزن برای اهدای خون

آیا قبل از اهدای خون آزمایش خاصی انجام می دهند؟

وقتی که شما برای اهدای خون به مکان مورد نظر مراجعه می کنید، یک ارزیابی از قبل روی شما انجام می شود تا مطمئن شوند که گزینه خوبی برای اهدای خون هستید.

آیا متوجه خواهیم شد که خون ما چه می شود؟

مدت زمان کوتاهی بعد از اهدای خون یک پیام متنی به شما ارسال می کنند و اطلاع می دهند که خون شما در کدام بیمارستان استفاده شده است.

چند بار می توانیم خون اهدا کنیم؟

خانم ها می توانند هر 16 هفته ؛ یعنی تقریباً سه بار در سال خون اهدا کنند.

آقایان هم می توانند هر 12 هفته خون اهدا کنند، زیرا هموگلوبین بیشتری در خون خود دارند.

آیا اهدای خون می تواند عاملی برای کم خونی باشد؟

اگر پشت سر هم خون اهدا کنید، بله ! هموگلوبین که همان رنگدانه قرمز داخل خون است و سطوح آن در افراد مختلف متفاوت است ، ممکن است کاهش پیدا کند.

مردان هموگولوبین بیشتری نسبت به خانم ها دارند، زیرا خانم ها در دوران قاعدگی بخشی از آن را از دست می دهند بنابراین باید اطمینان حاصل کنید که در اهدای خون هموگلوبین شما بیش از حد کم نشده باشد.

کم خونی بعد از اهدای خون

قبل از اهدای خون از چه نوشیدنی و غذایی استفاده کنیم؟

 • یک رژیم غذایی منظم قبل از اهدای خون به ثابت نگه داشتن سطح قند خون کمک می کند و باعث می شود تا شما دچار سرگیجه و خواب آلودگی در طول اهدای خون نشوید.
 • مصرف یک میان وعده قبل از اهدای خون به شما کمک می کند تا سطح قند خون خود را متعادل نگه دارید.
 • رژیم غذایی شما باید سرشار از آهن مثل گوشت قرمز، و سبزیجات برگ دار سبز رنگ باشد و به شما کمک کند تا در طول اهدای خون یا بعد از آن احساس خوبی داشته باشید.
 • همچنین باید قبل از اهدای خون، به اندازه کافی آب بنوشید و بدن خود را مرطوب نگه دارید.

آیا بعد و قبل از اهدای خون می توان ورزش کرد؟

در روزی که اهدای خون دارید، نباید هیچ گونه ورزش سختی انجام دهید. فرقی ندارد که قبل یا بعد اهدای خون باشد، اما در روز اهدای خون باید به اندازه کافی استراحت کرده باشید تا بتوانید مایعات از دست رفته را دوباره جبران کنید. در غیر این صورت دچار سرگیجه و سبک شدن سر خواهید شد.

ورزش های سبک مثل پیاده روی اشکالی ندارد اما حتما باید به اندازه کافی استراحت کنید و ریکاوری شوید و به بدن تان آبرسانی کنید.

ورزش بعد از اهدای خون

آیا بعد از اهدای خون می توان رابطه زناشویی داشت؟

همانطور که بالا هم اشاره کردیم، قبل و بعد از اهدای خون بهتر است که فعالیت بدنی شدید انجام ندهید.

کل پروسه اهدای خون چقدر طول می کشد؟

کل این فرآیند تقریباً یک ساعت به طول می انجامد.

بهترین غذاها برای بعد از اهدای خون چیست؟

دیگران شما را تشویق می کنند که حداقل دو لیوان نوشیدنی و یک میان وعده قبل از اهدای خون مصرف کنید و آب کافی را به بدن برسانید و سطح قند خون خود را متعادل کنید.

هنگامی که مرکز را ترک کردید ، می توانید مانند همیشه غذا و نوشیدنی مخصوص خود را میل کنید.

حتماً از رژیم غذایی سالم استفاده کنید که سرشار از آهن باشد و خون از دست رفته را جبران کند.

تغذیه اهدای خون

آیا بعد از اهدای خون می توان به محل کار رفت؟

برای اینکه وضعیت بهتری در محل کار داشته باشید، حتما باید 30 دقیقه استراحت کنید.

همچنین شما را تشویق می کنند که قبل از ترک مرکز اهدای خون، به اندازه کافی غذا و نوشیدنی بخورید اما بعد از آن می توانید به راحتی به محل کار برگردید اما بهتر است بیش از حد از دستی که از آن خون گرفته شده، استفاده نکنید و اجسام سنگین بلند نکنید و استراحت بیشتری داشته باشید.

همچنین بعد از اهدای خون نباید دوش آب گرم بگیرید و حمام کنید.

آیا ممکن است عوارض جانبی در پیش داشته باشیم؟

اکثر افراد بعد از اهدای خون حال خوبی دارند اما بعضی ممکن است سبک شدن سر، سرگیجه، گرم شدن بدن، عرق کردن، و لرزش بدن را تجربه کنند. در چنین حالتی باید سریعاً دراز بکشند، استراحت کنند و نوشیدنی بخورند تا حالشان جا بیاید.

هر گونه کبودی در چنین حالتی بدون آسیب است و با گذشت زمان از بین می رود.

همچنین اطلاعات لازم را به شما می دهند تا در صورت وجود مشکل و هر گونه نگرانی آن ها را به انجام برسانید و هرچه سریع تر بهبود پیدا کنید.

 

 

چاپ

 

 

 

پوستر سه بعدی

 

 

و پرده زبرا

ارسال سریع به سراسر کشور 

در ابعاد دلخواه شما

به قیمت همکاری خرید کنید

مستقیم از چاپ خانه  بدون واسطه 

هزاران طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف

چاپ عکس شخصی و کودک با بهترین کیفیت

بر روی پوستر و پرده زبرا

اتاق کودک 

پذیرایی

اتاق مستر

اتاق جوان و نوجوان

پوستر طبیعت

پوستر مخصوص تمامی مشاغل 

سریع ترین مرکز چاپ پوستر و پرده زبرا

 

سفارشات تلفنی :09357724318

وبسایت شرکت: www.arazdecori.ir

وبسایت تصاویر قابل چاپ : www.arazdecori3D.ir

پیج اینستاگرام سفارشات: www.instagram.com/arazdecori.ir

ارتباط با واتساپ موسسه: api.whatsapp.com/send

 

موضوعات مرتبط: آموزش , اطلاعات عمومی , پزشکی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


چرا آب خنک بیشتر از آب گرم میچسبه؟
یک شنبه 17 مرداد 1400 ساعت 13:49 | بازدید : 128 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 آب خنک طرفدار بیشتری دارد و اغلب افراد نوشیدن آب خنک را به نوشیدن آب گرم ترجیح می دهند، اما دلیل لذت بخش بودن نوشیدن آب خنک توسط افراد چیست؟

آب خنک ضرر داره ولی چرا نوشیدنش اینقدر لذت بخشه ؟

بعد از اینکه از یک مسیر طولانی به خانه برمی گردید و به انجام کارهای روزانه می پردازید، دوست دارید که چه بخورید؟ در واقع هیچ چیز مانند آب خنک نمی تواند حال شما را جا بیاورد. در چنین حالتی آب به شما نشاط می دهد اما به نظرتان علتش چیست که آب خنک طرفدار بیشتری دارد؟ در این مورد بخش سرگرمی و گوناگون نمناک توضیح داده است.

آب خنک

آب خنک خوردن

مزه آب

در مدرسه همه ما یاد گرفتیم که پنج حس مختلف در بدن وجود دارد که چشایی یکی از آن هاست. همچنین در مورد زبان یاد گرفتیم که یک عضو بدن است که دارای احساس می باشد و هزاران طعم را تشخیص می دهد. طعم یک نوع احساس است و یک واکنش شیمیایی در مغز می باشد.

همه تا به حال یاد گرفته ایم که آب هیچ مزه ای ندارد. زمانی که این مایع بدون رنگ را می نوشیم، ممکن است احساس طعمی روی زبان خود نداشته باشیم. سال های زیادی است به ما یاد داده اند که مواد معدنی و نمک در آب حل می شوند و باعث ایجاد مزه می گردند. مهم تر از همه آب تصفیه شده، بی مزه ترین آب است زیرا هیچ نوع آلودگی و ماده اضافه ای ندارد.

زمانی که آب خالص و طبیعی مثل آب چشمه را بچشید، قطعاً طعم آن با آب معمولی فرق می کند. علت آن این است زمانی که آب می نوشید، ترکیبش با بزاق دهان به آب مزه می دهد و گرنه یک آب معمولی بدون آلودگی مزه خاصی ندارد.

مضرات آب خنک

چرا آب خنک مزه بهتری دارد؟

آب خنک عوامل بدی که مزه آب خالص را تغییر می دهند از بین می برد. هر گونه آلودگی که کمی مزه آب را متفاوت کند، به راحتی هنگام گرم شدن آب توسط زبان تشخیص داده می شود. خودتان این مورد را امتحان کنید و کمی شکر یا نمک را داخل یک لیوان آب بریزید و با دماهای مختلف مزه کنید قطعا متوجه تغییر مزه و احساس طعم در دهانتان هنگام گرم شدن آب خواهید شد.

آب خنک

زمانی که از یک کار سخت و یا گرما خسته شده اید، دمای بدنتان افزایش پیدا می کند که در چنین حالتی آب خنک به پایین آمدن سریع دمای بدن به طور موثر کمک می کند و احساس تازگی و نشاط را در شما ایجاد خواهد کرد. علت دیگر می تواند این باشد که انسان ها به رفتارهایشان در طول زمان عادت می کنند. مثلاً فردی که در قطب زندگی می کند، مانند انسان های معمولی که در شهر زندگی می کنند، به آب خنک علاقه زیادی ندارد زیرا طبعش تغییر پیدا کرده است . همه این موارد، عاملی شده اند که ما از آب خنک بیشتر لذت ببریم.

 

 

چاپ

 

 

 

پوستر سه بعدی

 

 

و پرده زبرا

ارسال سریع به سراسر کشور 

در ابعاد دلخواه شما

به قیمت همکاری خرید کنید

مستقیم از چاپ خانه  بدون واسطه 

هزاران طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف

چاپ عکس شخصی و کودک با بهترین کیفیت

بر روی پوستر و پرده زبرا

اتاق کودک 

پذیرایی

اتاق مستر

اتاق جوان و نوجوان

پوستر طبیعت

پوستر مخصوص تمامی مشاغل 

سریع ترین مرکز چاپ پوستر و پرده زبرا

 

سفارشات تلفنی :09357724318

وبسایت شرکت: www.arazdecori.ir

وبسایت تصاویر قابل چاپ : www.arazdecori3D.ir

پیج اینستاگرام سفارشات: www.instagram.com/arazdecori.ir

ارتباط با واتساپ موسسه: api.whatsapp.com/send

 

موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


آب گرم یا سرد؛ کدام بهتر است؟
یک شنبه 17 مرداد 1400 ساعت 13:18 | بازدید : 162 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 مایه حیات است و فواید بسیاری برای بدن دارد اما ممکن است گاهی در ایجاد مشکلات جسمی و بیماری ها نقش داشته باشد به خصوص اگر در مورد اینکه آب گرم یا سرد بنوشیم نکات مهم را ندانید.

آب گرم یا آب سرد:یکی از این دو مورد باعث صدمه رساندن به سلامت می شود

در مورد نوشیدن آب ممکن است سوالات زیادی ذهن شمارا مشغول سازد به عنوان مثال در مورد انتخاب دمای مناسب این مایه حیات که بارها پرسیده می شود آب گرم یا سرد ؟ کدام برای سلامتی بهتر و کدام یک مضر است؟
آب گرم یا سرد
ممکن است که این سوال برای شما پیش آید که آیا حتما باید روزانه 8 لیوان آب بنوشید؟ چرا باید بنوشید؟ آیا می توان آب میوه ها را جایگزین آب کرد؟ آیا باید آب را در میان خوردن غذاها و وعده های غذایی ترک کنیم یا خیر؟ و دیگر سوالات
طبق اطلاعات بهداشتی ، یک گزینه وجود دارد که بیانگر ادامه ی این مطلب می باشد:نوشیدن آب گرم از نوشیدن آب سرد مناسب تر است.
آب گرم یا سرد

نکات مهم در مورد نوشیدن آب گرم یا سرد 

آب گرم یا سرد کدام برای بدن مفیدتر است؟

طی مطالعات اخیر در مورد اینکه روزانه باید 8لیوان (یا کمتر) آب بنوشیم خبر دادند که بهتر ست بیشتر آب گرم بنوشید و از استفاده ی بیش از حد آب خنک خودداری کنید.
در ادامه ی این مطلب ما قصد داریم تا شمارا با 7 واقعیت در مورد آب که میتواند تاثیر گذار باشد یاخیر آشنا میسازیم.
1- اگر گلوی شما دچار درد یا خشکی باشد، نوشیدن آب گرم میتواند به طور موقت درد را کاهش دهد و همچنین می تواند تورم را نیز کاهش دهد.
2- آب به طور کلی برای التهاب مفید است و با نوشیدن آن می تواند عضلات شکم شما را شل سازد.
آب گرم یا سرد
3- آب گرم در دستگاه گوارش باعث افزایش فعالیت کولون می شود و بدن را برای جذب بهتر غذا در طول روز تنظیم می کند.
4- نوشیدن آب گرم به مقدار مناسبی میل به غذا را کاهش میدهد و به مرور زمان در طول روز باعث میشود که احساس سیری کنید.
5- آب سرد روند هضم غذا را کاهش می دهد که در طی این امر باعث کاهش جذب مواد مغذی ارزشمند در جریان خون میشود.
فواید نوشیدن آب
6- با نوشیدن آب سرد نسبت به آب گرم بیشتر احساس خستگی و کسلی خواهید کرد.
7- هنگامی که بدن در معرض آب سرد قرار میگیرد در از دست دادن گرما توسط عروق خونی را مختل میسازد و مسیر عبور و مرور مواد مغذی را در رگ های خونی سخت تر می سازد.
 
 
 

چاپ

 

 

 

پوستر سه بعدی

 

 

و پرده زبرا

ارسال سریع به سراسر کشور 

در ابعاد دلخواه شما

به قیمت همکاری خرید کنید

مستقیم از چاپ خانه  بدون واسطه 

هزاران طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف

چاپ عکس شخصی و کودک با بهترین کیفیت

بر روی پوستر و پرده زبرا

اتاق کودک 

پذیرایی

اتاق مستر

اتاق جوان و نوجوان

پوستر طبیعت

پوستر مخصوص تمامی مشاغل 

سریع ترین مرکز چاپ پوستر و پرده زبرا

 

سفارشات تلفنی :09357724318

وبسایت شرکت: www.arazdecori.ir

وبسایت تصاویر قابل چاپ : www.arazdecori3D.ir

پیج اینستاگرام سفارشات: www.instagram.com/arazdecori.ir

ارتباط با واتساپ موسسه: api.whatsapp.com/send

 

موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


اثرات جادویی آب، شاید باور نکنید
یک شنبه 17 مرداد 1400 ساعت 13:16 | بازدید : 136 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 آب، مایع حیاتی برای انسان و سایر موجودات زنده بر روی کره زمین است که علیرغم برطرف کردن نیاز بدن، دارای اثرات جادویی و باورنکردنی در بدن می باشد.

فواید آب برای سلامت بدن، کاهش وزن و زیبایی پوست

آب مایه حیات و مهم ترین ماده در بدن است که بیش از 60 درصد وزن ما را تشکیل داده و برای کارکرد درست اعضای بدن مهم و ضروری است. پزشکان به همه افراد توصیه می کنند برای افزایش سلامت بدن و پیشگیری از بیماری ها روزی 8 لیوان آب بنوشند چرا که کم آبی بدن یا دهیدراتاسیون موجب بروز مشکلات متعددی برای بدن خواهد شد. اگر خواهان بدنی خوش فرم، پوستی زیبا و شفاف و به طور کلی سلامت بدن هستید، از نوشیدن آب غافل نشوید و روزانه مقدار قابل توجهی آب بنوشید. در ادامه این بخش از بهداشت و سلامت نمناک شما را با فواید آب آشنا می کنیم تا قدر مایه حیات را بیشتر بدانید.

خواص و فواید آب

جوانسازی پوست

نوشیدن آب به جوان سازی پوست کمک می کند. پوست انسان مانند سایر اعضای بدن از سلول و سلول از آب تشکیل شده است. بدون آب، اندام ها به درستی عمل نخواهند کرد بنابراین برای داشتن پوست خوب، به مقدار کافی آب نیاز دارید.

جوانسازی پوست

رفع  چین و چروک

اگر آب کافی ننوشید، پوست شما خشک می شود و پوست خشک بیشتر مستعد چروک شدن است. بنابراین اگر نمی خواهید چین و چروک صورت داشته باشید، آب کافی بنوشید زیرا هیچ قرصی وجود ندارد که جلوی خشک شدن پوست را بگیرد، آب تنها راه حلی است که باید برای حفظ سلامت پوست به اندازه کافی آب بنوشید.

نرم و لطیف شدن پوست

مطالعات نشان داده افرادی که به میزان مناسب آب می نوشند، نرمی و لطافت پوست را بهبود می بخشند. نرمی با آبرسانی پوست ارتباط دارد و وقتی آب کافی بنوشید پوست نرم و لطیف می شود.

افزایش خاصیت ارتجاعی پوست

نوشیدن مقدار زیاد  آب به حفظ رطوبت پوست کمک می کند. با مصرف آب کافی اطمینان حاصل کنید که تمام مواد مغذی ضروری به سلولهای پوست منتقل می شود ،پس از این طریق به افزایش قابلیت ارتجاعی پوست کمک کنید.

پوست

کاهش لکه ها پوستی

دلایل مختلفی برای نوشیدن آب در جلوگیری از ایجاد لکه ها وجود دارد. در واقع نوشیدن آب باعث تعادل چربی و آب روی پوست می شود که به پوست در کاهش لکه ها کمک می کند.

از بین بردن سموم

فقط با داشتن رطوبت در بدن می توانید از بسیاری از اختلالات پوستی جلوگیری کنید. همانطور که می دانیم سوخت و ساز بدن و سیستم گوارشی ما را افزایش می دهد و به دفع سموم بدن کمک می کند و پوستی سالم و درخشان به ما می دهد. 

رفع افتادگی پوست

هنگامی که به طور مرتب چربی می خورید، متوجه می شوید که چربی روی صورت می نشیند و صورت را آویزان می کند. با نوشیدن آب، پوست شما سفت می شود و ظاهری کاملاً سفت به شما می دهد.

افتادگی پوست

حفظ pH پوست

آیا در مورد سطح pH اطلاعاتی دارید؟ در غیر این صورت، سطح pH پوست به معنای میزان قلیایی یا اسیدی بودن پوست شما در مقیاس 1-14 است. 1 به معنی اسیدی ترین و 14  قلیایی است. سطح مطلوب pH 5.5 است. نوشیدن مقدار لازم آب به شما در حفظ PH پوست کمک می کند به این معنی که پوستی زیبا دارید.

رفع تیرگی و پف چشم ها

اگر غذاهای نمکی می خورید صبح با بیدار شدن از خواب چشم هایتان را پف کرده می بینید. این به دلیل غلظت نمک در اطراف چشم است. آب میزان غلظت نمک را کاهش می دهد تا از شر پف چشم خلاص شوید. 

درمان ضد پیری رایگان 

اگر یک درمان ضد پیری می خواهید، می توانید به سادگی آب بنوشید. تمام درمان های ضد پیری پوست زمان بر بوده و بسیار گران هستند. برخی افراد توانایی پرداخت هزینه چنین درمان هایی را ندارند پس برای از بین بردن و به تأخیر انداختن علائم پیری می توانید به طور کامل آب بنوشید.

پیری پوست

حفظ دمای داخلی بدن 

پوست  یکی از اندامهای بدن است و با تعریق، بدن را کنترل کرده و دمای داخلی بدن را حفظ می کند و بدن برای تعریق به آب نیاز دارد. بدن ما گرمای زیادی را در فرآیند سوخت و ساز ایجاد می کند و برای بدن بسیار مهم است که دمای داخلی را حفظ کند، به این معنی که اگر بدن کم آب شده است، پوست قادر به تولید عرق لازم نیست و بیش از حد احساس گرما می کنید. گرم شدن بیش از حد در بدن مشکلات زیادی ایجاد می کند. بنابراین در تابستان، حتماً مقدار آب مورد نیاز را مصرف تا خود را خنک کنید در غیر این صورت دچار گرمازدگی می شوید.

بهبود کدری پوست 

 اگر پوستی کدری دارید و انواع کرم ها و لوسیون ها را برای ترمیم پوست خود امتحان می کنید، باید به شما بگویم این امر به دلیل کمبود آب بدن است. سلولهای پوستی به اندازه کافی آب ندارند و کدر می شوند، بنابراین حداقل 8 لیوان آب در روز بنوشید تا بر این مسئله غلبه کنید. 

سوزاندن کالری

 آب تا 30٪ به شما در سوزاندن سریع کالری کمک می کند. نوشیدن نیم لیتر آب قبل از ورزش متابولیسم بدن را افزایش داده و کالری بیشتری می سوزاند که در نتیجه چربی بیشتری می سوزانید و وزن کم می کنید.

سوزاندن کالری

از بین بردن چربی 

نوشیدن آب کمک می کند چربی اضافی بدن را  از بین ببرید، بدن ما به چربی نیاز دارد اما اگر کالری بیشتری از مقدار مورد نیاز بدن دریافت کنید، چربی اضافی تولید می کند. آب همان چیزی است که برای از بین بردن این چربی به آن نیاز دارید.

کاهش مصرف غذا

نوشیدن آب کمک می کند کمتر غذا بخورید. نوشیدن  آب شکم را پر می کند و احساس گرسنگی کمتری می کنید. اگر نمی توانید جلوی غذا خوردن خود را بگیرید یک راه حل ساده برای مشکل خود پیدا کنید و فقط قبل از خوردن غذا یک لیوان آب بنوشید.

 کاتالیست در سوخت و ساز بدن 

کاتالیست ماده اضافی است که با افزودن آن سرعت واکنش افزایش می یابد، متابولیسم را بالا می برد و کالری صفر دارد!

سوخت و ساز بدن

بهبود هضم

آب یک جز اساسی در بهبود هضم است و هرچه می خوریم توسط دستگاه گوارش پردازش می شود. آب به دفع مواد غیرضروری تولید شده از مواد غذایی کمک  و معده و کل سیستم را پاکسازی می کند و اگر هضم خوب باشد به سرعت می توان وزن را کاهش داد.

افزایش عملکرد عضلات

برای کاهش وزن باید ورزش کنید و برای ورزش، عضلات باید بهترین عملکرد را داشته باشند. اگر در حین ورزش یا هر فعالیت بدنی دیگری آب مورد نیاز را نمی نوشید، عملکرد بدن  ممکن است به شدت آسیب ببیند. از بین رفتن فقط 2٪ مایعات می تواند تأثیر قابل توجهی در عملکرد بدن  داشته باشد.

تقویت رشد مو

کمبود آب باعث کم آبی بدن می شود، اما شاید ندانید که کمبود آب بدن رابطه مستقیمی با رشد مو دارد و عامل اصلی کم پشت شدن مو است. واقعیت این است که بدن از 60-80٪ آب تشکیل شده است و هنگامی که به مقدار کافی آب ننوشیم، نگهداری سلول ها دشوار می شود و مستقیماً روی رشد مو تأثیر می  گذارد. اگر بدن نیازهای روزانه H20 را برآورده نکند، در نتیجه موهای ما نازک و خشک می شوند و  این می تواند چرخه رشد موها را متوقف کند.

رشد مو

افزایش انرژی 

وقتی آب کافی می نوشید می توانید تمرکز بهتر داشته و هوشیارتر باشید زیرا بدن مقدار لازم آب مصرفی را دریافت می کند.

رفع بوی بد دهان 

اگر مشکل بوی بد دهان دارید و دوستان و خانواده از بوی بد دهانتان شکایت دارند حتما آب بنوشید. بوی بد دهان به دلیل وجود باکتری در زبان ، لثه و دندان است. باکتری ها مسئول ایجاد بوی بد هستند و صبح به دلیل وقفه طولانی که از خواب بیدار می شوید، دهان خشک و بزاق ندارد تا این مواد را از دهان خارج کنید پس نوشیدن آب به مبارزه با این باکتری ها کمک می کند و نفس را تازه نگه می دارد. 

جلوگیری از یبوست

امروزه بسیاری از افراد از یبوست رنج می برند. در حقیقت این بیماری به دلیل موارد مختلفی که شامل رژیم غذایی نامناسب، داروها، کم آبی و استرس است، ایجاد می شود. مطالعات نشان داده است نوشیدن آب به خصوص آب گاز دار به پیشگیری از یبوست کمک می کند.

یبوست

درمان  سردرد

سردرد نشانه است نه یک بیماری و همه می دانیم که انواع مختلفی از سردرد وجود دارد، مطالعات نشان داده که سردردهای نوع میگرنی فقط با نوشیدن آب قابل درمان هستند. اگر  سردرد گرفتید، 1 یا 2 لیوان آب خنک بنوشید، بدون مصرف هیچ دارویی مشکل شما حل می شود. فقط هیدراته بمانیدتا از انواع سردردها جلوگیری کنید. 

پیشگیری از ترک  لب

هیچ کس لبهای ترک خورده را دوست ندارد زیرا بسیار بد به نظر می رسد. اولین کاری که افراد انجام می دهند این است که نرم کننده لب می زنند که به طور موقت ترک لب را ترمیم می کند اما اگر می خواهید  از ریشه درمان کنید آب بنوشید، ترک لب یکی از علائم کم آبی در بدن محسوب می شود.

جلوگیری از گرفتگی 

 دلیل مختلفی برای گرفتگی عضلات وجود دارد و کم آبی بدن یکی از عوامل اصلی گرفتگی عضلات است. آب همچنین در دوره های قاعدگی به شما کمک می کند و سبب می شود در طول قاعدگی کمتر درد داشته باشید، بنابراین به مقدار لازم آب بنوشید.

گرفتگی عضلات

بهبود سیستم ایمنی 

هیچ کس دوست ندارد بیمار شود. برای اینکه خیلی زود بیمار نشوید و سیستم ایمنی قوی تری داشته باشید، آب بنوشید و بدن را در معرض کم آبی قرار ندهید.

جلوگیری از کلسترول بالا 

 کلسترول دلیل اصلی حمله قلبی و بسیاری از بیماری ها است و آب به جلوگیری از کلسترول کمک می کند پس به راحتی می توانید با نوشیدن آب کلسترول بالا را به حداقل برسانید. 

بازیابی الکترولیت

 الکترولیت ها مواد شیمیایی خاصی در بدن هستند که عملکردهای بسیاری دارند. الکترولیت ها ضربان قلب ما را تنظیم می کنند و باعث انقباض عضلات می شوند. الکترولیت های اصلی بدن ما کلرید، کلسیم، فسفات، منیزیم، سدیم و پتاسیم است.

سلامت قلب

عدم تعادل الکترولیت می تواند به دلیل کم آبی و همچنین به دلیل هیدراتاسیون بیش از حد اتفاق بیفتد (بیش از آب مورد نیاز). نوشیدن آب به مقدار لازم باعث کم یا زیاد شدن سطح پتاسیم و سدیم می شود.

پیشگیری از سنگ کلیه 

یکی دیگری از مشکلاتی که به دلیل کم آبی ایجاد می شود سنگ کلیه است پس برای جلوگیری از تشکیل سنگ و پاکسازی صحیح معده آب کافی بنوشید.

بهبود عملکرد مغز

آیا می دانید مغز از 73٪ آب تشکیل شده است؟ مغز C.P.U (واحد پردازش مرکزی) ماست که برای اداره کل بدن ما به آب نیاز دارد. سیگنال های مغز با انجام اقدامات مختلف در کل بدن ما منتقل می شوند و اگر به مغز به میزان لازم آب نرسد، حافظه را کم می کند.

بهبود روحیه

 کم آبی بدن می تواند روحیه را تغییر دهد. اگر احساس می کنید هیچ چیز در اطراف شما خوب نیست یا همه دنیا با شما مخالف هستند فقط یک لیوان آب بنوشید مخصوصاً وقتی عصبانی هستید، فقط آب بنوشید.

روحیه شاد

کاهش استرس 

بیشتر بافت مغز از آب تشکیل شده است. در صورت کم آبی بدن، مغز نیز تحت استرس قرار می گیرد. برای پایین نگه داشتن سطح استرس همیشه یک لیوان آب روی میز خود داشته باشید و همیشه یک بطری آب با خود حمل کنید.

کنترل فشارخون بالا 

 این روزها فشار خون بالا بسیار شایع است و نوشیدن آب به شما در حفظ جریان خون کمک می کند و حتی پزشکان به جای مصرف دارو نوشیدن آب را توصیه می کنند.

محافظت از مفاصل 

شاید تا این لحظه از زندگی خود این موضوع را ندانید اما آب برای تمام مفاصل بدن شما بسیار مهم است و نوشیدن یک لیوان آب کار سختی نیست.

سلامت مفاصل

جلوگیری از بواسیر

بواسیر رگهای متورم در پایین ترین قسمت مقعد است که با نوشیدن  آب درد را تسکین می دهد پس نوشیدن آب کافی به جلوگیری از بواسیر کمک می کند و فشار را کاهش می دهد.

کاهش سوزش معده 

سوزش معده دردناک است و معمولاً پس از غذا خوردن اتفاق می افتد. اگر تا به حال آن را تجربه کرده اید، این حس را می دانید، فقط قبل از غذا آب بنوشید تا از سوزش معده جلوگیری کنید.

پیشگیری از پوکی استخوان 

پوکی استخوان نوعی بیماری است که در آن استخوانها بیشتر مستعد شکنندگی قرار می گیرند و ضعیف می شوند و می توانند به راحتی هنگام دویدن بشکنند.بنابراین  هیدراته بمانید تا از این بیماری جلوگیری کنید. 

پوکی استخوان

درمان کمردرد 

خیلی از افراد کمردرد را تجربه می کنند که در برخی موارد با نوشیدن آب می توان از بروز چنین درد هایی جلوگیری کرد.

جلوگیری از آرتریت روماتوئید 

آرتریت روماتوئید وضعیتی است که در آن مفاصل به درستی کار نمی کنند. کمبود آب یکی از دلایل اصلی این بیماری است که برای جلوگیری از آن می توانید آب بنوشید تا مفاصل به درستی کار کنند.

مبارزه با عفونت مثانه

اگر به اندازه کافی آب ننوشید و یا حتی اگر بیش از حد مجاز آب بنوشید، رنگ ادرار تغییر می کند.بنابراین، شاخص خوبی برای بررسی سلامت بدن است به همین دلیل  آب در جلوگیری از عفونت های مثانه کمک می کند.

عفونت مثانه

کاهش خطر زخم معده 

زخم ها چه در سطح داخلی چه خارجی بدن دردناک هستند و در اثر شکاف پوست ایجاد می شود و بهبود نمی یابد که با نوشیدن آب کافی می توان احتمال آن را کاهش دهید.

 کاهش احتمال آسم 

آسم فقط در بیمارانی که با آن سر و کار دارند، قابل درک است و واقعاً زندگی با این شرایط دشوار است. به همین دلیل پیشنهاد می شود برای جلوگیری از ابتلا و بدتر شدن آن  آب کافی بنوشید.

مبارزه با پوسیدگی دندان 

آب واقعاً کمک می کند از دندانها محافظت و مشکلات مربوط به دندان جلوگیری  کنید پس به منظور جلوگیری از مراجعه به دندانپزشک، آب بنوشید.

پوسیدگی دندان

کاربردها و فواید دیگر آب 

علاوه بر بحث سلامت بدن، آب فواید و کاربردهای مهم دیگری هم دارد که شامل :

پخت و پز 

آب حلال و برای پخت و پز حیاتی است. آب نرم به آب سخت ترجیح داده می شود زیرا قدرت حلال بیشتری دارد. بدان دلیل که آب سخت در مواد مخلوط شده است، از این رو در طعم دهنده ها و مواد غذایی کمتر حل می شود. آب نرم گوشت لطیف، لوبیای خشک، غلات و نخود فرنگی را می پزد.

نیروی برق آبی

امروزه برای تولید برق از آب استفاده می کنند. هیدروالکتریک انرژی تجدیدپذیری است که از آب جاری در رودخانه ها یا ذخیره در سدها به منظور ایجاد برق استفاده می کند. آبشارها برای چرخش پره های توربین ایجاد و ژنراتورها را می چرخانند و این باعث تغییر انرژی مکانیکی توربین ها به انرژی الکتریکی می شود. انرژی آبی به عنوان یکی از مولفه های مهم تولید برق در سراسر جهان شناخته شده است.

تولید برق

آبیاری گیاهان

آب در کنار خاک و نور خورشید برای عملکرد بهتر باغ اهمیت دارد. برای پرورش گیاهان سالم آب کافی  مورد نیاز است و همه گیاهان به یک میزان آب احتیاج ندارند. در  آب و هوای متفاوت، گیاهان متفاوتی می روید بنابراین ، شما باید محصولات مشابهی را که به همان مقدار آب نیاز دارند، بکارید.

جهانگردی

 آب به عنوان جاذبه برتر گردشگران شناخته شده است. بوم گردی راهی برای لذت بردن از منابع آب در عین حفظ طبیعت است. جهانگردی هر ساله در سراسر جهان در حال رشد و گسترش است و این افزایش به این دلیل است که افراد تمایل به آگاهی از اکوسیستم دارند. 

حمل و نقل 

حمل و نقل آب شامل جابجایی مردم و کالاها از طریق قایق، کشتی، قایق بادبانی یا کشتی از طریق اقیانوس، کانال، دریاچه، رودخانه و دریا است. تمدن های اولیه ای که آبراه ها را باز می کردند برای حرکت از یک مکان به مکان دیگر به کشتی های آبی متکی بودند.

حمل و نقل دریایی

صنایع

آب مورد نیاز صنایعی است که چوب، فلزات، کاغذ، مواد غذایی، نفت، بنزین، مواد شیمیایی و روغن تولید می کنند. هر محصول تولیدی باید به عنوان بخشی از روش تولید از آب استفاده کند. این شامل شستشو، فرآوری، ساخت، خنک سازی، رقیق سازی و حمل و نقل است. 

ماهی گیری 

ماهیگیری ممکن است شامل صید حیوانات آبزی مانند سخت پوستان، نرم تنان و خار پوستان باشد. ماهی ها به عنوان غذا و چیزهای دیگر برای تفریح و مصارف مختلف صید می شوند.

فتوسنتز

فتوسنتز یک واکنش شیمیایی پیچیده است که گیاهان برای تهیه غذا از آب، دی اکسید کربن، انرژی نور استفاده می کنند. 

 

 

چاپ

 

 

 

پوستر سه بعدی

 

 

و پرده زبرا

ارسال سریع به سراسر کشور 

در ابعاد دلخواه شما

به قیمت همکاری خرید کنید

مستقیم از چاپ خانه  بدون واسطه 

هزاران طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف

چاپ عکس شخصی و کودک با بهترین کیفیت

بر روی پوستر و پرده زبرا

اتاق کودک 

پذیرایی

اتاق مستر

اتاق جوان و نوجوان

پوستر طبیعت

پوستر مخصوص تمامی مشاغل 

سریع ترین مرکز چاپ پوستر و پرده زبرا

 

سفارشات تلفنی :09357724318

وبسایت شرکت: www.arazdecori.ir

وبسایت تصاویر قابل چاپ : www.arazdecori3D.ir

پیج اینستاگرام سفارشات: www.instagram.com/arazdecori.ir

ارتباط با واتساپ موسسه: api.whatsapp.com/send

 

موضوعات مرتبط: آموزش , اطلاعات عمومی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


روز چندم ابتلا به کرونا سخت تره؟
یک شنبه 17 مرداد 1400 ساعت 12:44 | بازدید : 120 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 برای اغلب افراد این موضوع سوال است که مهم ترین و سخت ترین روز بعد مبتلا به کرونا چه روزی است؟ همچنین از روز اول تا روز 14 به بیمار کرونایی دقیقا چه می گذرد؟

مهم ترین و سخت ترین روز پس از ابتلا به کرونا

زمانی که افراد به ویروس کرونا مبتلا می شوند، مهم ترین سوالی که در ذهن آنها نقش می بندد، این است که زمان بندی این ویروس چگونه است؟ یعنی چند روز درگیر رنج بردن از علائم هستند. علامت زدن در تقویم با مشاهده اولین نشانه های بیماری و ثبت تب و سطح اکسیژن، مراحل مهمی در ابتلا به عفونت ویروس کرونا هستند.

علائم روز به روز کرونا

کووید 19 بیماری است که به دلیل ویروس کرونا اتفاق می افتد و ممکن است علائم آن غیر قابل پیش بینی باشد اما زمانی که مسئله جدی می شود، معمولاً یک الگوی خاص را در پیش می گیرند. با ما در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک همراه شوید تا به تفاوت شدت وضعیت بیماران مبتلا به کرونا در روزهای مختلف بپردازیم.

روز پنجم تا دهم، سخت ترین روز برای مبتلایان به کرونا

اکثر بیماران تقریباً در عرض یک هفته بهبود پیدا می کنند و بعضی از آن ها نیز ممکن است وارد موج دوم بیماری شوند. متخصصان بر این عقیده هستند که بعد از مشاهده علائم اولیه، ممکن است همه چیز به حالت طبیعی برگشته و بهبود پیدا کند و دوباره موج دوم بیماری برمی گردد که شدیدتر است.

البته بدن بیماران با یکدیگر متفاوت است اما به طور کل بین روز پنجم تا دهم، سخت ترین زمان بیماری است که معمولاً مشکلات جدی کووید 19 شروع می شود؛ مخصوصاً در افرادی که سن زیادی دارند و یا بیماری زمینه ای مثل فشار خون، چاقی و یا دیابت در آن ها وجود دارد.

سخت ترین روز کرونا

روز 10 تا 12 برای جوان ترها سخت تر است

افراد جوان تر معمولا کمتر درگیر مشکل می شوند و شاید درگیری آن ها بین روز 10 تا 12 بیشتر باشد. افرادی که بدون هیچ علائم نگران کننده ای وارد روز 14 می شوند و فقط علایمی مثل خستگی یا احساس کسلی دارند، معمولاً در مسیر ریکاوری هستند.

اکثر افراد بعد از یک هفته از مشاهده علائم، احساس می کنند که همه چیز بهتر شده است. یعنی دقیقا بعد از یک هفته باید به این توجه کنند که چه احساسی دارند. بعضی از آن ها به قدری خوب هستند که احساس می کنند همه چیز به اتمام رسیده است.

در چنین حالتی اگر تنگی نفس دارید و هر کدام از علائم نگران کننده را تجربه کردید، حتما باید به پزشک مراجعه کنید. اگر بعد از یک هفته باز هم احساس بدی داشتید، نباید نگرانی به شما غلبه کند. کاملاً طبیعی است که علائم مدام تغییر کنند و باعث شوند که شما بیشتر از یک هفته درگیر باشید.

روزهای کرونایی

وضعیت مبتلایانی که ریه های درگیر دارند

بسیار مهم است که در صورت ابتلا به تنگی نفس یا هر کدام از علائم نگران کننده، به پزشک مراجعه کنید و اصلاً هم فرقی ندارد که در روز چندم هستید. با ثبت علائم، توجه کردن به روز بیماری و زمان آن، مخصوصاً در هفته دوم می توانید وضعیت خود را بهتر مدیریت کنید.

معمولا بیمارانی که ریه هایشان درگیر می شود، در هفته دوم بعد از انجام اسکن متوجه می شوند که قسمت پایینی هر دو ریه ها با هاله ای سفید پر شده است. سطح اکسیژن هم به تدریج در این بیماران افت می کند و شاید این کاهش غلظت اکسیژن، آن قدر تدریجی باشد که به آن هیپوکسی خاموش می گویند که بیمار خودش متوجه این مسئله نخواهد شد.

البته بعضی از افراد سطح اکسیژنشان خیلی هم پایین نمی آید اما باز هم با تنگی نفس مواجه می شوند. بهترین راه برای در نظر داشتن وضعیت سلامتی و مراقبت از آن، این است که شما از یک دستگاه اکسیژن سنج در منزل استفاده کنید که انگشت خود را داخل آن قرار داده و سطح اکسیژن خون را اندازه بگیرید.

البته برنامه های خاصی هم در گوشی هستند که با استفاده از آن ها می توانید اکسیژن را اندازه بگیرید اما در بعضی از آن ها نتیجه اصلاً دقیق نیست.

اندازه گیری اکسیژن

میزان خطرناک سطح اکسیژن در مبتلایان به کرونا

سطح نرمال اکسیژن برای افراد مختلف، بین 96 تا 99 است. اگر سطح اکسیژن شما به 92 رسید، حتما باید به پزشک مراجعه کنید. البته همه این دستگاه قابل اعتماد نیستند و معمولاً افرادی هم که پوست تیره دارند، دقت دستگاه برای آن ها کاهش پیدا می کند و بهتر است که حتماً نزد پزشک، اکسیژن خون خود را اندازه بگیرند. اگر در منزل بودید و متوجه شدید که اکسیژن خون شما به اندازه 4 تا افت کرده است، به پزشک مراجعه کنید.

روشی برای افزایش سطح اکسیژن در منزل

البته شما در منزل هم می توانید اکسیژن خون خود را بالا بیاورید، به این صورت که دمر دراز بکشید. خوابیدن روی شکم می تواند بخش هایی از ریه را که فشرده شده است، باز کند. همچنین بهتر است که به پهلو بخوابید و چند وقت یکبار پهلوی چپ و راست را تغییر دهید یا اینکه روی صندلی بنشینید.

جالب است بدانید که یکی از متخصصان آمریکایی که در روز نهم سطح اکسیژن خون او به 88 رسیده بود، با دمر خوابیدن در عرض چهار روز، توانست اکسیژن خون خود را بالا بیاورد.

پزشکان بر این عقیده هستند که همه بیماران باید به صدای بدن خود گوش دهند و سعی کنند زمان بندی علائم را مد نظر قرار دهند. البته بدن انسان گاهی اوقات کمی غیر قابل پیش بینی عمل می کند اما به هر حال بهتر است که هر گونه تجربه مثل تنگی نفس را به پزشک اطلاع رسانی کنید.

خوابیدن روی شکم

تغییر وضعیت بیمار کرونایی در روزهای مختلف

حال در ادامه ی این بخش از نمناک قصد داریم به علائم کووید 19 در دوران ابتلا بپردازیم و ببینیم که در روز های مختلف چه اتفاقاتی رخ می دهد.

روز اول تا سوم

علائم اولیه کووید به شدت با یکدیگر متفاوت هستند. ممکن است برای بعضی با گلو درد، سرفه، تب و سردرد یا سرگیجه یا کمی فشار در قفسه سینه آغاز شود. گاهی اوقات با کمی اسهال شروع می شود و بعضی از افراد دچار احساس خستگی می شوند و بویایی و چشایی آن ها کمی ضعیف می گردد. بسیاری از افراد ممکن است علامت های زیادی داشته باشند اما تب را تجربه نکنند. بعضی دیگر با علائم گوارشی که در نهایت به علائم تنفسی منجر می شود، مواجه می شوند.

وضعیت بعد کرونا

روز چهارم تا ششم

بعضی از بیماران هرگز علائم خفیف را تجربه نمی کنند و به یکباره احساس بدی پیدا می کنند و دچار تب و لرز، درد بدن، سرفه و ناتوانی و ناراحتی می شوند. بعضی از کودکان نیز ممکن است بیماری را به شکل خفیف تر شبیه به یک حساسیت، خارش، ورم، قرمزی یا تاول تجربه کنند.

به همین دلیل زمان بندی دقیق این بیماری هرگز ممکن نیست و علائم در بعضی از افراد به یکباره و در بعضی تدریجی اتفاق می افتد. حتی ممکن است بسیاری از آن ها تست بدهند و نتیجه آزمایش آن ها منفی کاذب باشد.

روز هفتم تا هشتم

بیمارانی که علائم خفیف دارند، معمولاً همه چیز بعد از یک هفته برای آن ها تشدید می شود. پس اگر بعد از احساس علائم اولیه حس کردید که بهتر شده اید، باز هم باید تا 10 روز بعد از شروع علائم صبر کنید. تا 24 ساعت نباید هیچ گونه تبی داشته باشید تا بتوانید از قرنطینه بیرون بیایید.

البته بیمارانی که علائم اولیه آن ها هم شدید بوده، باز هم ممکن است بعد از هفته دوم با شدت بیشتری مواجه شوند اما بعضی دیگر ممکن است کمی احساس بهتر شدن داشته باشند اما به هر حال بیماران باید سطح اکسیژن خود را اندازه بگیرند.

علائم روز به روز کرونا

روز هشتم تا دوازدهم

در نظر گرفتن علائم و کنترل بدن باید تا هفته دوم ادامه پیدا کند. بهتر است که بیماران در این مدت زمان به پهلو یا روی شکم بخوابند. روز هشتم تا دوازدهم زمانی است که افراد یا بهتر می شوند یا بدتر می شوند.

چیزی که کمی شرایط را برای ما نگران کننده می کند، این است که علائم بین روز 8 تا 12 شدت پیدا کند و تنگی نفس و سرفه تشدید شود. سطح اکسیژن می تواند تعیین کند که وضعیت فرد چگونه است. اگر فرد نتواند در خانه احساس راحتی کند و شرایط برایش سخت باشد، احتمالاً پزشک دستور بستری به او خواهد داد.

روز سیزدهم تا چهاردهم

معمولا بیمارانی که علائم خفیف داشتند، در طول این روز ها احساس بهبودی خواهند داشت. افرادی که علائم آن ها بدتر شده بود اما سطح اکسیژنشان به حالت نرمال برسد، بعد از دو هفته به سمت ریکاوری می روند. بعضی از افراد حتی بعد از بهبودی هم احساس خستگی شدید دارند که معمولاً پزشکان توصیه می کنند فعالیت خود را کاهش دهند.

افرادی که علائم شدید داشته و نیاز به درمان های بستری دارند، به دلیل اکسیژن خون پایین، شاید هنوز احساس بد و خستگی داشته باشند و ریکاوری آن ها بیشتر طول بکشد.

 

 

چاپ

 

 

 

پوستر سه بعدی

 

 

و پرده زبرا

ارسال سریع به سراسر کشور 

در ابعاد دلخواه شما

به قیمت همکاری خرید کنید

مستقیم از چاپ خانه  بدون واسطه 

هزاران طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف

چاپ عکس شخصی و کودک با بهترین کیفیت

بر روی پوستر و پرده زبرا

اتاق کودک 

پذیرایی

اتاق مستر

اتاق جوان و نوجوان

پوستر طبیعت

پوستر مخصوص تمامی مشاغل 

سریع ترین مرکز چاپ پوستر و پرده زبرا

 

سفارشات تلفنی :09357724318

وبسایت شرکت: www.arazdecori.ir

وبسایت تصاویر قابل چاپ : www.arazdecori3D.ir

پیج اینستاگرام سفارشات: www.instagram.com/arazdecori.ir

ارتباط با واتساپ موسسه: api.whatsapp.com/send

 

موضوعات مرتبط: آموزش , اطلاعات عمومی , پزشکی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


نشانه های عشق واقعی یک مرد به زن
شنبه 16 مرداد 1400 ساعت 21:58 | بازدید : 138 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 مردان وقتی عشق واقعی شان را پیدا میکنند از ابراز علاقه به او در جمع خودداری نمی کنند و همیشه سعی در شاد کردن عشق خود دارد.

چگونه از احساس و عشق واقعی مردان سر در بیاوریم

از کجا بفهمیم یک مرد واقعا دوستمان دارد و عشقش واقعی است؟ ما در این بخش از نمناک نشانه های یک مرد عاشق را به شما میگوییم.خیلی وقت ها فکر می کنیم که عاشق شده ایم. و به خاطر رضایت او تن به هر ایثاری می دهیم.

عشق واقعی مرد

ما دنیا را از زاویه چشم او می بینیم و همه چیز را همان طور که او می خواهد تعبیر می کنیم، اما آیا هر احساسی، عشق واقعی است؟! اخلاقیات آقایان و بروز احساسات درونی شان در بیشتر مواقع با خانم ها متفاوت است و بالطبع نشانه های دوست داشتن و ابراز علاقه برای مردان شباهتی به روش های زنان ندارد.

به همین دلیل بسیاری از خانم ها در باره عشق طرف مقابلشان دچار سوء تفاهم می شوند و همواره از خود می پرسند آیا همسرم یا نامزدم مرا واقعا دوست دارد؟ شناخت عشق واقعی و اصیل وتفاوت آن با عشق های زودگذر و هوس های ناگهانی در روابط بین دختر و پسر بسیار اهمیت دارد بنابراین بهتر است با مطالعه این بخش از نمناک به ویژگی عشق واقعی مردان پی ببرید.

عاشق واقعی

خصوصیات یک عشق واقعی در مردان چیست؟

1.عشق واقعی ممکن است بعد از اتفاقات نا خوشایند به بی تفاوتی تبدیل شود اما هیچ گاه به نفرت تبدیل نمی شود.

2. اگر عشقتان روزی به تنفر تبدیل شد بدانید عشق نبوده است.

3. آدم عاشق مهربان است و ازعشق مراقبت و مواظبت می کند.

4.عشق واقعی به دنبال آگاهی و شناخت طرف است تا از آن لذت ببرد.

5. رابطه عاشقانه ای که شاد نباشد دروغ است ، آدم عاشق همیشه دنبال شناخت است تا بتواند بیشتر دوستش داشته باشد.

مرد عاشق

6.عشق واقعی دارای شوق و شور و هیجان است.

7.خصوصیت عشق واقعی فعال بودن است.

8.عشق واقعی دارای امنیت و آرامش است و از سوء ظن و تشویش و اضطراب دور می باشد.

9.عشق واقعی موجب ایجاد احساس بهتر و پیشرفت می شود.

علاقه به همسر

10.عشق دارای حرمت است یعنی در آن هر دونفر برابر هستند، یکی هستند، انسان هستند و یکی بر دیگری برتری ندارد.

11.خصوصیت دیگر این است که اگر نتوانستیم در زندگی چیزی را تغییر دهیم آن را بپذیریم .

12.عاشق واقعی هنگامی که از هم جدا می شوید با فرستادن پیام از رسیدن سالم شما به خانه مطمئن می شود و نگران شماست.

13.عاشق واقعی آنگونه که هستید شما را دوست دارد و نمی خواهد شما را تغییر دهد و دوست ندارد شما نقش فرد دیگری را بازی کنید وشما برای او بهترین هستید.

علائم عاشقی

14.برای به دست آوردن دل عاشق واقعی نیاز به خرید لوازم گرانقیمت، البسه، جواهرات و ماشین نیست تا مورد تایید و تحسین او قرار بگیرید.

15.عاشق واقعی برای دور کردن رقبای عشقی برایتان گل می فرستد تا عشق و علاقه خود را به شما نشان دهد و نشان دهد که پیوند عاطفی عمیقی بین شما و او وجود دارد و درحال برنامه ریزی برای ازدواج و تشکیل خانواده هستید.

16.عاشق واقعی در شما انگیزه و اعتماد بنفس ایجاد می کند تا در کارهای خود موفق باشید و همیشه با دقت به حرفهایتان گوش می دهد و با راهنمایی های صحیح و دلسوزانه به شما برای رسیدن به موفقیت های بالاتر کمک می کند.

رفتار مرد عاشق

17.عاشق واقعی به شما اطمینان می دهد که تنها فرد مورد علاقه او هستید و برای ادامه زندگی شما را انتخاب کرده است.

18.زمانی که نزد عشق واقعیتان هستید در کانون توجه و اهمیت او قرار دارید و افراد یا اتفاقات پیرامون ذهن او از شما منحرف نمی کنند.

19.عاشق واقعی از ابزار عشق و علاقه در جمع نمی هراسد و این موضوع را عمومی و علنی می کند.

ابراز علاقه

20.زمانی که با عشق واقعیتان صحبت می کنید او مستقیما پاسخ شما را می دهد و هیچ گاه با طرح سوالات جدید از پاسخ دادن به شما طفره نمی رود.

21.عاشق واقعی از معرفی شما به اعضای خانواده به ویژه پدر و مادر و دوستانش ابایی ندارد و از آشنا شدن با اقوام و دوستان شما خوشحال می شود. باید بدانید فردی که تمایلی به دادن اطلاعات از خود به شما ندارد و نیز از آشنا کردن شما با والدین، دوستان و همکاران خود خودداری می کند فرد مناسبی برای ازدواج نیست.

 

چاپ

 

 

 

پوستر سه بعدی

 

 

و پرده زبرا

ارسال سریع به سراسر کشور 

در ابعاد دلخواه شما

به قیمت همکاری خرید کنید

مستقیم از چاپ خانه  بدون واسطه 

هزاران طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف

چاپ عکس شخصی و کودک با بهترین کیفیت

بر روی پوستر و پرده زبرا

اتاق کودک 

پذیرایی

اتاق مستر

اتاق جوان و نوجوان

پوستر طبیعت

پوستر مخصوص تمامی مشاغل 

سریع ترین مرکز چاپ پوستر و پرده زبرا

 

سفارشات تلفنی :09357724318

وبسایت شرکت: www.arazdecori.ir

وبسایت تصاویر قابل چاپ : www.arazdecori3D.ir

پیج اینستاگرام سفارشات: www.instagram.com/arazdecori.ir

ارتباط با واتساپ موسسه: api.whatsapp.com/send

 

موضوعات مرتبط: آموزش , اطلاعات عمومی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


ماسک های ورقه ای چطور استفاده می شوند؟
شنبه 16 مرداد 1400 ساعت 21:53 | بازدید : 208 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 ماسک های ورقه ای یکی از موثرترین روش های مراقبت پوست هستند که سال هاست در آسیا مورد استفاده قرار می گیرند و مزایای زیادی برای انواع پوست دارند.

تاثیر جادویی ماسک های ورقه ای بر روی پوست صورت

برای آرامش بخشیدن و تغذیه پوست صورت ، بهترین روش استفاده از ماسک است . انواع مختلفی از ماسک ها وجود دارند اما ماسک ورقه ای به خاطر استفاده آسان، بین مردم محبوبیت خاصی دارد. تاثیرات جادویی ماسک های ورقه ای بر کسی پوشیده نیست.

ماسک های ورقه ای

این ماسک ها ماسک های طبیعی نیستند و موارد کاربرد آن ها روشن کنندگی، رطوبت رسانی و تازه کردن پوست است و به نوبه خود انقلابی در رژیم زیبایی ایجاد کرده است . این ماسک ها به مایعی مغذی و یا اسانسی آغشته شده اند و پارچه ی استفاده شده مانند مانعی، از خروج مواد مغذی جلوگیری می کند و باعث تاثیر حداکثری ماسک می شود.

ماسک ورقه ای چیست؟

محتویات ماسک های ورقه ای بیشتر مانند محتویات سرم هاست تا ماسک های معمولی. این ماسک ها از جنس پنبه و یا شبه پنبه و آغشته به مواد سرم مانند تهیه می شوند . همانند ماسک های دیگر چرب و روغنی نیستند و نیاز به تمیز کاری ندارند .ترکیب مواد ماسک ها تمیز و شیری همانند ژل مایع رقیق می باشد.

چنانچه در بخش سلامت نمناک عنوان شده است روی ماسک های ورقه ای از قبل روزنه هایی ایجاد شده است که روی بینی و چشم ها قرار می گیرد .ماسک تمام قسمت های صورت را به جز این نقاط پوشش می دهد.

ماسک های ورقه ای بعد از مصرف به راحتی از روی صورت برداشته می شوند. حتی سلفی گرفتن با ماسک های ورقه ای هم سرگرم کننده است. برای استفاده از ماسک ورقه ای تنها 20 دقیقه نیاز است تا مواد ماسک به پوست نفوذ کند.

ماسک های ورقه ای برای انواع پوست وجود دارد . این ماسک ها خاصیت روشن کنندگی پوست ،از بین بردن جوش ، نرم کنندگی پوست و ... را دارند و کاربرد آن ها بستگی به انتخاب شما دارد.

ماسک های ورقه ای

مردم کره برای اولین بار از ماسک های ورقه ای استفاده می کردند . زنان و مردان کره ای برای مراقبت از پوست خود زمان و تلاش زیادی صرف می کنند . استفاده از ماسک های ورقه ای یکی از برنامه های زیبایی و مراقبت پوست همیشگی آن هاست.

اغلب مردم هفته ای یکبار از ماسک های ورقه ای استفاده می کردند. اما امروزه مصرف آن به یک بار یا حتی دو بار در روز هم رسیده است. حتی مصرف هفته ای یکبار نیز می تواند تاثیرات بسیار خوبی روی پوست باقی گذارد.

قبل از مصرف ماسک ورقه ای باید نیاز پوست خود را بشناسید . در مرحله بعد ماسکی را تهیه کنید که مواد تشکیل دهنده آن مشکلات پوستی شما را برطرف کند. زمان استفاده از این ماسک ها اهمیت زیادی ندارد، صبح، ظهر یا شب هر زمان که احساس راحتی بیشتری می کنید می توانید ماسک را روی صورت خود قرار دهید.

برای گرفتن نتایج بهتر از ماسک ورقه ای نکات زیر را رعایت کنید:

قبل از استفاده صورت را تمیز بشوئید. ماسک های ورقه ای روی پوست کثیف و شسته نشده هیچ تاثیری نخواهد داشت . با ترکیب یک شوینده و آب گرم کف درست کنید و صورت خود را با آن ماساژ دهید و سپس پوست صورت را شسته و با حوله ای خشک کنید.

تونر با بستن منافذ پوست ،ph پوست را کنترل کرده و هر گونه آلودگی باقی مانده را پاک می کند. که باعث تاثیر بیشتر ماسک ورقه ای روی صورت می شود . کافیست چند قطره از تونر را روی تکه پنبه ریخته و بر روی پوست صورت تان بمالید.برای استفاده از تونر باید تونر مناسب با نوع پوست خود را خریداری نمائید.

تاثیر ماسک ورقه ای

با دقت ماسک ورقه ای را از بسته خارج کنید و مایع داخل بسته را به کف دست تان بزنید. سپس ماسک را به داخل بسته برگردانید و مایع کف دست را روی صورت و دست و گردن ماساژ دهید.

زمان استفاده از ماسک فقط 20 دقیقه است . نگهداری بیش از این زمان ، باعث التهاب پوست می شود. اگر روی بروشور ماسک نوشته شده که کمتر از 20 دقیقه روی پوست بماند حتما این کار را انجام دهید. قبل از استفاده حتما بروشور ماسک را کاملا مطالعه نمایید . هیچوقت با ماسک روی صورت نخوابید.

برای برداشتن ماسک ورقه ای از روی صورت ، آن را از قسمت چانه بلند کنید و به سمت بالا بکشید تا به طور کلی از پوست جدا شود.

از شستشوی صورت بعد از برداشتن ماسک خودداری کنید . اگر همراه با ماسک سرم مصرف می کنید آن را بعد از ماسک به آرامی روی صورت بزنید تا کاملا جذب پوست شود. همچنین می توانید از مرطوب کننده بعد از برداشتن ماسک استفاده کنید.

در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید ، پس از برداشتن ماسک ، حتما از از ضد آفتاب استفاده نمایید.

از ماسک هایی که رنگ های مصنوعی، پارابن یا روغن های معدنی دارند، استفاده نکنید؛ زیرا به پوست آسیب می رسانند.

مرطوب کننده ها، باعث آبرسانی به منافذ شده و باعث از بین رفتن خطوط پوست می شوند . ماسک ورقه ای که مرطوب کننده هایی مثل هیالورونیک اسید ، بوتیلین گلیکول و گلیسیرین دارد از پوسته پوسته شدن پوست جلوگیری می کند.

آلوئه ورا خاصیت پاکسازی و مرطوب کنندگی دارد . با بهبود جای زخم و کاهش آکنه از پیری پوست جلوگیری می کند. کیوی هم پوست را صاف و سفت می کند.

ماسک ورقه ای آلوئه ورا

انواع ماسک های ورقه ای برای انواع پوست

رفع آکنه ها با ماسک عصاره ی حلزون

ماسک عصاره حلزون برای افرادی که آکنه دارند، بسیار مناسب است؛ چرا که پوست را آبرسانی می کند و درمانی برای پوست آسیب دیده می باشد. اگر جایی از پوست تان باز شده، ماسک های ورقه ای ژلی تاثیرگذارتر از ماسک های ورقه ای پنبه ای معمولی، برای رفع مشکل هستند. افرادی که پوست معمولی دارند بهترین انتخاب می تواند ماسک عصاره ی حلزون باشد.

ماسک آبرسان طبیعی برای پوست مختلط

در پوست مختلط روی بینی و پیشانی چرب است اما دیگر نقاط صورت خشک می باشد .ماسکی آبرسان و پاک کننده انتخاب مناسبی می باشد .بهتر است که این ماسک، از مواد طبیعی مثل خزه ی دریایی تشکیل شده باشد که همزمان به سم زدایی و مرطوب کنندگی پوست ، کمک می کند.

ماسک ماست برای پوست های چرب

این نوع از ماسک ها، با کاهش منافذ پوست ، تولید چربی پوست را کنترل می کنند. بعلاوه، ماست مانند لایه بردار عمل کرده و به خوبی منافذ را تمیز می کند.

ماسک ژلی شفاف برای تسکین پوست

این نوع ماسک، با مرطوب کردن مناطق ملتهب پوست، باعث تسکین آن می شود . پس از استفاده از آن هم، پوست را به خوبی نرم و مرطوب می کند. افرادی که اگزما را تجربه کرده اند می توانند این ماسک را برای کاهش درد و برطرف نمودن آن استفاده کنند.

توجه به برچسب روی محصول

نوع مناسب پوست معمولا بر روی بسته بندی ماسک های ورقه ای درج می شود . برای پی بردن به این موضوع به اطلاعات روی بسته بندی توجه کنید.

 

 

چاپ

 

 

 

پوستر سه بعدی

 

 

و پرده زبرا

ارسال سریع به سراسر کشور 

در ابعاد دلخواه شما

به قیمت همکاری خرید کنید

مستقیم از چاپ خانه  بدون واسطه 

هزاران طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف

چاپ عکس شخصی و کودک با بهترین کیفیت

بر روی پوستر و پرده زبرا

اتاق کودک 

پذیرایی

اتاق مستر

اتاق جوان و نوجوان

پوستر طبیعت

پوستر مخصوص تمامی مشاغل 

سریع ترین مرکز چاپ پوستر و پرده زبرا

 

سفارشات تلفنی :09357724318

وبسایت شرکت: www.arazdecori.ir

وبسایت تصاویر قابل چاپ : www.arazdecori3D.ir

پیج اینستاگرام سفارشات: www.instagram.com/arazdecori.ir

ارتباط با واتساپ موسسه: api.whatsapp.com/send

 

موضوعات مرتبط: آموزش , اطلاعات عمومی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


ماسک مخصوص زیر بغل برای آقایان و خانم ها
شنبه 16 مرداد 1400 ساعت 21:51 | بازدید : 170 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 تیرگی زیر بغل یکی از دغدغه های همیشگی بانوان است که در ادامه با 13 ماسک خانگی برای از بین بردن آن آشنا می شوید.

 13 ماسک خانگی برای روشن شدن زیر بغل

پوست زیر بغل بسیار حساس است و در معرض مشکلاتی مانند :بثورات ، جوش ها ، عفونت ، رشد موهای زائد و غیره می باشد اما رایج ترین مشکل در این قسمت تغییر رنگ و تیره شدن است . در این قسمت از سلامت پوست نمناک به شما کمک خواهیم کرد تا از شر این تیرگی ها خلاص شوید که کاملا بی خطر و بدون عوارض جانبی هستند .

ماسک زیر بغل

 ماسک خانگی برای روشن شدن زیر بغل 

1. ماسک سرکه سیب

سرکه سیب حاوی اسید هایی است که سلول های مرده انباشته شده پوست را از بین می برد و قسمت های زیرین را روشن خواهد کرد و همچنن به عنوان یک ماسک ضد عفونی و میکروب زدا عمل می کند . 

مواد لازم :

 • 3 قاشق غذاخوری سرکه سیب
 • 2 قاشق غذا خوری جوش شیرین 

طرز تهیه و طریقه استفاده :

سرکه سیب و جوش شیرین را با یکدیگر ترکیب کنید ، به خوبی هم بزنید و ترکیب به دست آمده را زیر بغلتان اعمال کنید و اجازه دهید خشک شود و سپس با آب سرد شستشو دهید .

این ماسک را 3 بار در هفته اعمال کنید .

نکته :

اگر پوست حساسی دارید ، از 1 قاشق چای خوری آب و 1 قاشق چای خوری سرکه و 1 قاشق چای خوری جوش شیرین استفاده کنید . 

2. ماسک آلوئه ورا

آلومین موجود در آلوئه ورا آنزیمی است که به روشنی و از بین بردن تیرگی های پوستی کمک می کند .

همچنین تسکین دهنده پوست های ملتهب می باشد. 

مواد لازم :

 • 1 عدد برگ آلوئه ورا 

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا برگ آلوورا را برش دهید ، ژل آن را استخراج کنید و یک لایه از آن را زیر بغل خود اعمال نمایید و بعد از 10 تا 15 دقیقه با آب شستشو دهید .اگر برگ آلوئه ورا در دسترس ندارید ، می توانید از ژل ارگانیک آن استفاده کنید .

این ماسک را هر روز تکرار کنید.

آلوئه ورا

3. ماسک روغن زیتون

این ماسک خاصیت آبرسانی و تغذیه کنندگی عالی دارد و همچنین سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که لایه بردار محسوب می شود و سلول های مرده پوستی را از بین می برد و باعث روشن شدن پوست می شود . 

مواد لازم :

 • 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون
 • 2 تا 3 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای 

طرز تهیه و طریقه استفاده :

شکر و روغن را به آرامی با یکدیگر مخلوط کنید و ترکیب به دست آمده را زیر بغل خود اعمال نمایید و به مدت 1 تا 2 دقیقه اسکراب کنید و بعد از 5 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید .

این درمان را دوبار در هفته تکرار کنید.

4. ماسک زردچوبه

معمولا از زردچوبه در ماسک های صورت برای روشن تر شدن پوست استفاده می شود .

این ماسک هم چنین به محو شدن لکه ها کمک می کند و به دلیل وجود شیر باعث سفید تر شدن زیر بغل نیز خواهد شد . 

مواد لازم :

 • 1 قاشق چای خوری زردچوبه
 • 1 قاشق غذاخوری شیر
 • 1 قاشق چای خوری عسل 

طرز تهیه و طریقه استفاده :

تمام مواد را با یکدیگر مخلوط کنید تا زمانی که ترکیبی یکدست حاصل شود و سپس ماسک به دست آمده را زیر بغلتان اعمال کنید و اجازه دهید خشک شود و بعد از 10 تا 12 دقیقه با آب شستشو دهید .

نکته :

اگر به شیر آلرژی دارید از این ماسک استفاده نکنید . 

5. روغن کرچک

این روغن ناخالصی های پوست را از بین می برد و منافذ را نیز تمیز می کند و همچنین باعث از بین بردن چربی های اضافه و سلول های مرده پوست می شود و خاصیت نرم کنندگی فوق العاده ای دارد . 

مواد لازم :

 • 1 تا 2 قاشق چای خوری روغن کرچک 

طرز تهیه و استفاده از آن :

از این روغن روزانه برای روشن شدن زیربغل هایتان استفاده کنید . 

6. روغن درخت چای

روغن درخت چای نه تنها پوست زیر بغل را روشن می کند بلکه باعث می شود که بو نگیرد .آنتی اکسیدان های موجود در آن نیز پوست را سالم نگه می دارد و خاصیت ضد میکروبی دارد . 

مواد لازم :

 • 4 تا 5 قطره روغن درخت چای
 • 1 فنجان آب
 • 1 عدد بطری کوچک اسپری

طرز تهیه و استفاده از آن :

ابتدا درون بطری را آب کنید و روغن درخت چای را به آن بیفزایید و به خوبی تکان دهید در نهایت محلول به دست آمده را زیر بغلتان اسپری نماید .

این کار روزانه تکرار کنید .

نکته :

از آن جا که روغن درخت چای بسیار غلیظ است ، ممکن است در افراد کمی واکنش ایجاد کند . پس حتما قبل از استفاده ، ابتدا روی قسمتی از بدنتان تست کنید .

روغن درخت چای 

7. روغن بادام

این ماده یک سفید کننده طبیعی است و به دلیل وجود ویتامین E ، باعث جوان سازی پوست نیز خواهد شد . 

مواد لازم :

 • چند قطره روغن بادام

طرز تهیه و استفاده از آن :
این روغن را به مدت 5 تا 10 دقیقه زیر بغلتان ماساژ دهید .

این درمان را هر روز تکرار کنید .

8. آبلیمو

اسید سیتریک موجود در لیمو ، به عنوان یک سفید کننده طبیعی عمل می کند . 

مواد لازم :

 • 1 عدد لیمو 

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا لیمو را در لایه های ضخیم برش دهید و آن را به مدت 2 تا 3 دقیقه زیر بغلتان بمالید و بعد از 10 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید .

این ماده را 3 تا 4 بار در هفته تکرار کنید . 

9. ماسک خیار

این ماسک برای تسکین و رفع تیرگی زیر چشم نیز استفاده می شود و در کل خاصیت روشن و سفید کنندگی دارد . 

مواد لازم :

 • دو تکه خیار 

طرز تهیه و طریقه استفاده :

خیار را به مدت 2 تا 3 دقیقه زیر بغلتان بمالید و بعد از 10 دقیقه با آب شستشو دهید.

این ماسک را هر روز تکرار کنید.

خیار

10. روغن آفتابگردان

این روغن حاوی ویتامین E است که به جوان سازی پوست و بهبود گردش خون کمک می کند . 

مواد لازم :

چند قطره روغن آفتابگردان 

طرز تهیه و طریقه استفاده :

این روغن را به مدت 2 تا 3 دقیقه زیر بغلتان ماساژ دهید و بعد از 15 تا 20 دقیقه با آب گرم شستشو دهید .

این درمان را دو بار در روز تکرار کنید . 

11 ماسک خاک رس

این ماسک ناخالصی های پوستی را از بین می برد و منافذ را تمیز می کند و با از بین بردن سلول های مرده پوست به روشن شدن آن کمک می کند . 

مواد لازم :

 • 2 قاشق غذاخوری خاک رس
 • 1 قاشق چای خوری آب لیمو 

طرز تهیه و طریقه استفاده :

تمام مواد را با یکدیگر ترکیب کنید تا زمانی که ماسکی یکدست حاصل شود ، سپس زیر بغلتان اعمال نمایید و بعد از 10 دقیقه با آب شستشو دهید .

این ماسک را دو بار در هفته تکرار نمایید.

نکته :اگر دارای پوستی حساس هستید ، از این ماسک استفاده نکنید. 

12 گلاب

گلاب دارای خاصیت روشن کنندگی ، تسکین دهنده ،مرطوب کنندگی ؛ متعادل کردن PH و تحریک گردش خون است . 

مواد لازم :

 • گلاب
 • 1 قاشق غذاخوری جوش شیرین 

طرز تهیه و طریقه استفاده :

مواد را با یکدیگر مخلوط کنید تا زمانی که ترکیبی یکدست حاصل شود و سپس ماسک به دست آمده را زیر بغلتان اعمال کنید و بعد از 5 تا 7 دقیقه با آب سرد شستشو دهید .

این درمان را دو بار در هفته تکرار کنید .

گلاب

13. سیب زمینی

سیب زمینی یک ماده سفید کننده و ضد عفونی کننده طبیعی است و باعث تسکین تیرگی و خارش احتمالی خواهد شد . 

مواد لازم :

 • یک عدد سیب زمینی کوچک 

طرز تهیه و طریقه استفاده :

ابتدا سیب زمینی را پوست بکنید ، آب آن را بگیرید و مستقیم از زیر بغلتان اعمال نمایید و بعد از 10 تا 15 دقیقه با آب شستشو دهید . این درمان را دو بار در روز تکرار کنید .

 

 

چاپ

 

 

 

پوستر سه بعدی

 

 

و پرده زبرا

ارسال سریع به سراسر کشور 

در ابعاد دلخواه شما

به قیمت همکاری خرید کنید

مستقیم از چاپ خانه  بدون واسطه 

هزاران طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف

چاپ عکس شخصی و کودک با بهترین کیفیت

بر روی پوستر و پرده زبرا

اتاق کودک 

پذیرایی

اتاق مستر

اتاق جوان و نوجوان

پوستر طبیعت

پوستر مخصوص تمامی مشاغل 

سریع ترین مرکز چاپ پوستر و پرده زبرا

 

سفارشات تلفنی :09357724318

وبسایت شرکت: www.arazdecori.ir

وبسایت تصاویر قابل چاپ : www.arazdecori3D.ir

پیج اینستاگرام سفارشات: www.instagram.com/arazdecori.ir

ارتباط با واتساپ موسسه: api.whatsapp.com/send

 

موضوعات مرتبط: آموزش , اطلاعات عمومی , پزشکی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


حلزون تراپی چیست و چطور انجام می شود ؟
شنبه 16 مرداد 1400 ساعت 21:48 | بازدید : 229 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 حرکت حلزون های زنده روی پوست برای جوان سازی پوست و استفاده از خاصیت ضد پیری حلزون ها ابتکاری است جدید در ژاپن که به تازگی رواج یافته است.

حلزون تراپی چیست و چه خواص و اثراتی روی پوست صورت دارد؟

در بسیاری از کشورهای آسیایی حلزون تراپی روی صورت افراد برای داشتن پوستی زیبا انجام می شود. هم چنین یکی از محبوب ترین مواد در زمینه مراقبت از پوست در کشور کره است و بیشتر مردم دست کم یک محصول حاوی حلزون را در برنامه روتین خود دارند.

حلزون تراپی

آلوئه ورا، عسل،اسید هیالورونیک ، چای سبز، روغن درخت چای، عصاره ریشه شیرین بیان تنها برخی از ترکیبات خاصی هستند که جز محصولات پوست کره ای بشمار می روند.

همان طور که حلزون روی پوست می خزد، مخاط را روی پوست ترشح می کند و مانند ماسک عمل می کند. روش درمانی حلزون تراپی به ترمیم پروتئین ها، اسیدهیالورونیک، الاستین،ضد میکروب ، پپتیدها ، گلیکول اسید و آنتی اکسیدان ها روی پوست کمک می کند.

ازمخاط حلزون در دوران یونان باستان برای کمک به ناخوشی های داخل بدن، مانند سوء هاضمه یا سرفه، و همچنین التهاب پوست کاربرد داشته است. 

تاریخچه حلزون تراپی :

حلزون درمانی از 2000 سال پیش و در زمان بقراط نیز رونق داشته است. در آن زمان بقراط حلزون ها را قطعه قطعه کرده و در شیری ترش مزه مخلوط می کرد. سپس آن را به عنوان ضماد بر روی زخم ها و محل های آسیب دیده پوست قرار می داد. 

مخاط حلزون :

حلزون معمولا دارای دو نوع مخاط اصلی هستند:یکی سطح را پوشش می دهند و در امتداد آن حرکت می کنند و نوع دیگر که بدن فرد را محافظت می کند.

به اعتقاد دانشمندان در زمینه آرایشی ، مخاط حلزون غلظت بالای پروتئین و دیگر پلیمرهای محلول در آب را دارد که وقتی خشک می شوند کوچک شده و پوست را می کشند. علاوه بر حلزون، سفیده تخم مرغ نیز این اثر را دارد.یکی از دلایل مهم استفاده از سفید تخم مرغ برای پوست نیز همین است و برای مدت های مدید به عنوان یک کرم ضد چین و چروک، مورد استفاده قرار می گرفته است. 

حلزون تراپی چیست ؟ 

چنانچه در بخش سلامت پوست و موی نمناک گفته ایم حلزون تراپی جز درمان های زیبایی منحصر به فرد بشمار می رود و برای پوست مفید است. این روش درمانی در درجه اول یک درمان ضد چروک است. در طی حلزون تراپی، حلزون روی صورت می خزد.حرکت حلزون زنده بر روی پوست بدن انسان سبب جوان سازی و ترمیم بافت های آسیب دیده آن می شود. آن ها این شیوه را حلزون تراپی یا Snail Therapy نامیده اند. حلزون درمانی در واقع به کار بردن ترشحات حلزون های مخصوص و درمانگری است که برای از بین بردن سلول های مرده ، رفع چین و چروک و کاهش منافذ پوست استفاده می گردد.

حلزون درمانی  

مزایای ماده چسبناک حلزون برای پوست صورت : 

ماده چسبناک حلزون یک سری فواید برای پوست از جمله ترمیم لکه ها و صاف کردن چین و چروک دارد. این مخاط به رفع چین و چروک و حتی آکنه کمک می کند. دلیل استفاده از این روش درمانی نسبت به دیگر درمان های دیگر این است که ماده چسبناک حلزون توانایی تولید الاستین و کلاژن در پوست را دارد. 

حلزون درمانی یک روش طبیعی برای بهره وری از حلزون در مقایسه با کرم آرایشی و لوسیون ها است. 

متخصصان آرایش وزیبایی بر این باورند که حلزون تراپی در ژاپن، چین و غرب بسیار محبوب است. اما حتی پس از تاییدیه و محبوبیت این درمان ها معمولا توسط بسیاری از افراد پذیرفته نمی شود، دلیل ناراحتی آن ها خزیدن این موجودات بود. از طرف دیگر، کرم و لوسیون های زیبایی حاوی ماده چسبناک توسط مردم مورد استفاده قرار می گیرد و مشهور است . 

مخاط حلزون برای درمان آکنه خوب است: 

حلزون یک جز تشکیل دهنده عالی است اگر مبتلا به بیماری های پوستی مثل آکنه هستید، همانطور که گفته شد مخاط حلزون به طور طبیعی خواص ضد میکروبی دارد که به دور نگه داشتن باکتری کمک می کند. با این حال، اسید گلیکولیک در مخاط حلزون به جلوگیری از آکنه با لایه برداری پوست کمک می کند (و در نتیجه سلول های مرده پوست و منافذ پوست را از بین می برد). 

مخاط حلزون نیز می تواند به حفظ رطوبت پوست کمک کند - که به نوبه خود بروز آکنه را به حداقل می رساند. این به خاطر ترکیبات هیالورونیک اسیدی است، به این ترتیب که مولکول های آب جذب لایه بیرونی پوست می شود وپوست را مرطوب نگه می دارد.

 مخاط حلزون برای رفع هایپرپیگمانتاسیون آماس - التهابی خوب است: 

مخاط حلزون خاصیت دیگری دارد که به محو شدن هایپرپیگمانتاسیون کمک می کند و هم چنین برای درمان زخم آکنه و قرمزی پوست بسیار عالی است، اما به نظر نمی رسد که در محو کردن انواع دیگر هایپرپیگمانتاسیون (مانند لکه های پوستی یا ملاسما بسیار موثر باشد. ماده فیلتر حلزونی حاوی بسیاری از ترکیبات (از جمله پروتیین ها، پپتید و الاستین)است که به درمان زخم آکنه و سرعت التیام کمک می کند و اغلب بر روی سطوح ناهموار حرکت کنند .

البته همان طور که قبلا ذکر شد، اسید گلیکولیک نیز به نرم کردن پوست که سلول های مرده پوست را از بین می برد و سلول های جدید را نشان می دهد، کمک می کند. 

چگونگی تأثیر حلزون تراپی بر روی پوست حلزون به هنگام حرکت از خود ماده ای به نام موکوس بر جای می گذارد. موکوس سرشار از کلاژن و الاستین و دیگر پروتئین هایی است که در تولید و ترمیم سلولهای پوستی نقش بسیاری دارد. در این میان شکل ظاهری پوست به اندازه کلاژن بستگی داشته و الاستین هم سبب کشسانی و ارتجاعی شدن پوست می گردد. 

از طرفی دیگر موکوس حلزون حاکی آنتی اکسیدان و هایولارونیک اسید است که این مواد در کاهش التهابات پوستی و آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد و جوان سازی پوست تأثیر به سزایی دارند. 

طریقه استفاده از حلزون بر روی پوست 

برای حلزون تراپی پوست باید صورت را کاملا تمیز کرده و چند حلزون تازه که از صدف بیرون آمده است را روی پوست صورت یا گردن یا هرجای دیگر بدن بگذارید. حلزونهای در حال حرکت حدودا 35 دقیقه روی تمام قسمتهای مورد نظر رفته و با تولید ژل مخصوص یک ماسک طبیعی روی پوست بوجود می آورند که حاوی پروتئین مخصوص می باشد. با جذب این ژل توسط پوست ، انواع چین و چروک برطرف شده و جوانی را به شما باز خواهد گرداند. 

تجربه نشان داده است که با حرکت حلزون ، فرد یک جریان خفیف الکترونیکی روی سطح پوست خود احساس می کند. اما پس از پایان کار و برداشتن حلزون ها پوستی شاداب و باطراوات را حس خواهد کرد.

حلزون تراپی  

فواید استفاده از حلزون زنده برای پوست: 

وقتی حلزون تراپی روی پوست پاکسازی شده انجام میشود مواد ترشح شده با سلول های پوستی شما ترکیب می شود و اثرات زیر را به همراه دارد:

 • فرآیند درمان طبیعی آسیب های پوستی را تحریک می کند.
 • التهابات پوستی را کم می کند.
 • باعث بهبود تیرگی،کدورت و لکه های پوست می شود.
 • نوسازی سلول های پوستی را افزایش می دهد.
 • سلول های آسیب دیده پوست را حل می کند و باعث ایجاد سلول های جدید و سالم می شود.در حقیقت کلاژن حلزون باعث تجدید پوست می شود.
 • جای جوش و زخم های پوستی و ترک های پوستی را کم می کند.
 • با استفاده مداوم از حلزون تراپی ، سطح پوست شفاف و درخشان می شود
 • سبب ترمیم سلول های آسیب دیده پوستی توسط اشعه ماورای بنفش نور خورشید می شود.
 • باعث رشد و تکامل مولکول های کربوهیدراتی نگهدارنده آب در پوست می شود.در نتیجه باعث حفظ رطوبت و نرمی پوست می گردد.
 • توانایی پوست را در تولید مواد ضد میکروبی بهبود می بخشد،در نتیجه با عفونت های پوستی مبارزه می کند. 

هرچند وقت یکبار می توان حلزون تراپی انجام داد ؟

طبق توصیه کارشناسان افراد بالای 30 سال هر شش ماه یک بار و افراد بالا چهل سال هر 4 ماه یک بار می توانند این عمل جوانسازی پوست را انجام دهند. 

احتیاط:

ترکیبات فعال در هر حلزون بسته به مخاطی که ترشح می کند فرق دارد ، بنابراین ثبات زیادی وجود ندارد. شرایط محیطی و روشهای استخراج بر کیفیت مخاط حلزون تاثیر خواهد گذاشت، بنابراین سطح توانمند سازی آن ها مشخص نیست.

با اینکه استفاده از حلزون خطر خاصی ندارد اما توصیه ما این است توسط افراد متخصص این کار را انجام دهید. اگر خود مایل به انجام این کار هستید در ابتدا مقدار کمی از آن را امتحان کرده و در صورت عدم حساسیت بطور کلی استفاده کنید. 

سولات متداول در مورد جوانسازی پوست با روش حلزون تراپی 

حلزون برای پوست شما چه کاری انجام می دهد؟

مخاط حلزون موجب آبرسانی پوست می شود، از پیری جلوگیری می کند و به بهبود چین و چروک و جای زخم می پردازد. همچنین مخاط باقی مانده از حلزون دارای مواد مغذی مانند اسید هیالورونیک، آنزیم های گلیکوپروتئین و پپتیدها می باشد.

صورت صاف

آیا کِرِم حلزون برای چین و چروک مفید است؟ 

این کِرِم برای جلوگیری از پیری، چین و چروک های ریز، جوش و آکنه کاربرد فراوانی دارد. همچنین کِرِم حلزون ، خاصیت الاستیسیته و شفافیت پوست را باز می گرداند و به عنوان یک مرطوب کننده روزانه بسیار مناسب است. 

آیا مخاط باقی مانده از حلزون خطرناک است؟ 

اگرچه این مخاط موجب مسمومیت نمی شود ، اما مخاط باقی مانده از حلزونهای غول پیکر آفریقایی قادر به انتقال برخی بیماری ها به انسان هستند. 

چه بیماریهایی از حلزون منتقل می شود؟ 

شیستوزومیازیس ، تب حلزون و بیلاریزی، بیماری است که ناشی از کرم های مسطح انگلی به نام شیستوزوم است. مجاری ادراری یا روده ممکن است آلوده شود. علائم آن شامل درد شکم ، اسهال ، مدفوع خونی یا خون در ادرار است. 

آیا ژل حلزون واقعا موثر است؟ 

ژل حلزون حاوی خواص ضد پیری دمی باشد. برخی از مطالعات نشان داده اند استفاده از مخاط حلزون در درمان آسیب های ناشی از آفتاب موثر است و موجب بهبود سطح پوست می شود. اما باید این نکته را در نظر گرفت که ژل حلزون تاثیر چندانی بر روی چین و چروک های عمیق پوست نخواهد داشت اما می تواند تأثیر مثبتی روی خطوط ریز داشته باشد. 

آیا حلزون سمی است؟

حلزونهای باغی معمولاً سمی نیستند، و حتی خوردن آنها مشکلی ایجاد نمی کند. با این حال، حلزون مخروطی دریایی یکی از قدرتمندترین سموم موجود در طبیعت را دارد. این سم طوری طراحی شده است که فوراً ماهی را فلج کرده و انسان را می کشد. 

آیا حلزون ها گاز می گیرند؟ 

حلزون ها دندان هایی دارند که از آنها برای خوردن استفاده می کنند ، بنابراین بله می توانند گاز بگیرند. با این حال، حلزون ها معمولا انسان ها را گاز نمی گیرند.به دلیل قوی نبودن فک آنها در صورت گاز گرفتن ، تاثیر زیادی روی پوست بر جای نخواهند گذاشت.

 

 

چاپ

 

 

 

پوستر سه بعدی

 

 

و پرده زبرا

ارسال سریع به سراسر کشور 

در ابعاد دلخواه شما

به قیمت همکاری خرید کنید

مستقیم از چاپ خانه  بدون واسطه 

هزاران طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف

چاپ عکس شخصی و کودک با بهترین کیفیت

بر روی پوستر و پرده زبرا

اتاق کودک 

پذیرایی

اتاق مستر

اتاق جوان و نوجوان

پوستر طبیعت

پوستر مخصوص تمامی مشاغل 

سریع ترین مرکز چاپ پوستر و پرده زبرا

 

سفارشات تلفنی :09357724318

وبسایت شرکت: www.arazdecori.ir

وبسایت تصاویر قابل چاپ : www.arazdecori3D.ir

پیج اینستاگرام سفارشات: www.instagram.com/arazdecori.ir

ارتباط با واتساپ موسسه: api.whatsapp.com/send

 

موضوعات مرتبط: آموزش , اطلاعات عمومی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


قاعدگی؛ از نفخ تا رنگ پریدگی!
سه شنبه 2 ارديبهشت 1399 ساعت 19:0 | بازدید : 390 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 

دردهای قاعدگی,عقب افتادن قاعدگی

قاعدگی یا عادت ماهانه  به جاری شدن خون از پوشش داخلی رحم گفته می‌شود

 

 قاعدگی و برازندگی انگار که بدن درد، نفخ و خستگی دوران قبل از قاعدگی کافی نبوده اند که باید به هم ریختگی های ظاهرمان را هم ماهی یک بار تحمل کنیم! از جوش زدن و چشمان پف کرده گرفته تا رنگ پریدگی و تیرگی دور چشم، اینکه یاد بگیریم با تمام عوامل هورمونی ای که مزاحم زیبایی معمول مان می شوند، مبارزه کنیم، می تواند از اعمال شاق باشد.

خوشبختانه ما سعی و خطا را کنار گذاشته ایم و رفته ایم سراغ مطلب: چند میان بر تخصصی و لازم به شما معرفی کرده ایم که حتما در این راه به آنها نیاز دارید. اگر نمی توانید این روزها را تماما در رختخواب بگذرانید، امتحان این راه های مشکل گشا بی ضرر نیست.

پف چشم
جمع شدن مایعات در بدن نزدیک دوران قاعدگی، ممکن است تورم ایجاد کند. این یعنی زیر چشمان شما هم پف خواهدکرد. اصلا خوشایند نیست؛ ولی نگران نشوید چون راه حل متخصصان اینجاست؛ از پمادهای مخصوص چشم که کافئین دارند استفاده کنید. این پمادها رگ های خونی را تنگ می کنند و مایعات اضافی را از بین می برند و به جز اینکه پف چشم را کم می کنند، پوست را همسان می کنند و جلوی چین و چروک را می گیرند. البته خنک نگه داشتن محصولات پوستی که از آنها استفاده می کنید هم همیشه برای کم کردن پف پوست کارساز نیست.

جوش و لکه
چربی اضافی این دوره، به جز اینکه باعث ایجاد برق در صورتتان می شود و از زیر آرایش بیرون می زند، باعث بروز جوش هم می شود. متخصصان می گویند می توانید روی نواحی ای که مستعد این جوش ها هستند، مثل دور دهان، پماد بنزوییل پراکسید بزنید و از شکل گرفتن آنها جلوگیری کنید. از مرطوب کننده های غیرمعطر به عنوان لایه زیرسازی آرایش تان استفاده کنید، چون عطر می تواند پوست شما را که در این دوره مستعد جوش است، اذیت و مشکلات آن را تشدید کند. همچنین می توانید از یک سرم ترمیم کننده و آبرسان استفاده کنید. 

 

پوست چرب
نوسان هورمون ها قبل از قاعدگی، باعث می شود غده های چربی تخت گاز بروند. بنابر گفته های دکتر جاشوآ زایکنر که استادیار درماتولوژی دانشکده پزشکی ایکان است، اگر در میان دوره ای که برای برنامه مراقبت از پوستتان درنظر گرفته اید تنظیمان لازم را انجام دهید، می توانید این «براقی» را مهار کنید.

او می گوید: «بهتر است از پاک کننده هایی که 2 درصد سالیسیلیک اسید دارند استفاده کنید؛ چون باعث از بین رفتن چربی اضافی و سلول های مرده ای می شوند که منافذ پوستتان را می بندند.»

دردهای قاعدگی,عقب افتادن قاعدگی

مدت خونریزی قاعدگی معمولاً ۳-۵ روز طول می‌کشد، اما بین ۲-۸ روز نیز می‌تواند متغیر باشد

 

تیرگی دور چشم
علاوه بر کل بدن که در اثر نشانگان دوران قبل از قاعدگی خسته است، هورمون ها هم ممکن است خسته باشند. پس دور چشم هایتان کمی کردم آنتی اکسیدان دار بزنید تا لااقل خودتان خسته به نظر نرسید. متخصصان می گویند آنتی اکسیدان هایی مثل ویتامین C پوستتان را روشن تر می کنند، ورم آن را می خوابانند و کلاژن های سالم را وارد عمل می کنند.

وقتی قرار است سرحال و قبراق بیدار شوید، ولی خسته به نظر می رسید، صبحتان را با چشم بند شروع کنید. می توانید پدهای ژلی زیر چشم را نیز امتحان کنید که به گردش بهتر خون کمک می کنند. بعد که می خواهید کانسیلر انتخاب کنید، مهم این است که سراغ طیف رنگی درست بروید؛ یعنی بیشتر از یک رنگ خاص استفاده کنید تا چشمانتان بهتر خودشان را نشان دهند.


زردی و رنگ پریدگی
بیشتر خانم ها با شکل بیرنگ و رویی دوران پریود آشنا هستند. اغلب خانم های جوان در این دوره به کم خونی مبتلا می شوند؛ مخصوصا اگر پریودشان سنگین و شدید باشد. پس باید از داشتن رژیم غذایی متناسب اطمینان حاصل کنند و مواد غذایی ای مانند اسفناج را که میزان آهن بالایی دارد و قرص های حاوی آهن (که البته با نظر پزشک) مصرف کنید. اگر رنگ پریده به نظر می رسید، ضعف دارید یا حس می کنید تارهای مویتان در این دوره- یا کلا طی مرور زمان- نازک تر می شوند، حتما با پزشک مراقبت های اولیه تان ملاقات کنید. برای رفع این مشکل می توانید با یک پماد ویتامین C شروع کنید تا پوستتان از آبرسانی و خونرسانی طبیعی بهره مند شود.

در مرحله بعدی، از کرم پودری استفاده کنید که رنگ خنثی و زیبایی داشته باشد و برای اضافه کردن رنگ های دیگر پایه خوبی محسوب شود. شاید وسوسه شوید تا از کرم پودرهای پررنگ تر استفاده کنید تا رنگ و رختان جلوه کند، اما این کار را نکنید؛ چون فقط باعث می شود پوستتان شبیه کیک شود. به جای این کار، اینکه چه رنگی برای این کار انتخاب می کنید، بستگی به سلیقه شما دارد.

قاعدگی و برازندگی
 مثلا برای گوشه چشم ها از کمی رنگ زرد استفاده کنید و روی قسمت های تیره کمی صورتی بزنید. اگر برای مهار کردن تیرگی به سلاح قدرتمندتری نیاز دارید، کانسیلر مخصوص به خودتان را با کرم پودر ترکیب کنید. این حداکثر پوششی است که می توانید از یک کانسیلر بگیرید و باید حواستان باشد که مقدار خیلی کمی از این ترکیب استفاده کنید.

منبع: هفته نامه سلامت


موضوعات مرتبط: آموزش , اطلاعات عمومی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


رنگ خون در دوران پریود
یک شنبه 31 فروردين 1399 ساعت 1:2 | بازدید : 400 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 رنگ خون قرمز روشن در دوران پریودی, رنگ خون قهوه ای در دوران پریودی

رنگ خون دوران قاعدگی از اضطراب و در کل تغییر حالات روحی ما خبر می‌دهد

قاعدگی یک نشان حیاتی مانند فشار خون و درجه حرارت بدن است زیرا می تواند کلید اصلی برای نشان دادن سلامت هورمونی زنان باشد. و حالا این رنگ خون قاعدگی است که می گوید این نشان حیاتی درست کار می کند یا خیر. رنگ خون دوران قاعدگی از اضطراب و در کل تغییر حالات روحی ما خبر می‌دهد.

رنگ خون پریود شخص می تواند اطلاعات حیاتی سلامتی را منتقل کند. به عنوان مثال ، خون نارنجی یا خاکستری بعضی اوقات می تواند نشان دهنده عفونت واژن باشد.

در دوران قاعدگی ، بدن از طریق رحم بافت و خون را از رحم می ریزد. این ترشحات خونین بسته به اینکه چند ساله است ، از قرمز روشن تا قهوه ای تیره یا سیاه متفاوت است.

 

خونی که به مدت طولانی در رحم بماند با اکسیژن واکنش نشان می دهد (اکسید می شود) خوني كه اكسيد می شود تیره به نظر مي رسد. تغییرات هورمونی و شرایط سلامتی نیز می تواند بر رنگ و بافت خون پریود تأثیر بگذارد.

 

در این مقاله ، یک نمودار خون در دوران پریودی ارائه می دهیم و بحث می کنیم که رنگهای مختلف خون پریود چه معنی می تواند بدهد. ما همچنین معنی تغییرات رنگ را در یک دوره ، لخته ها و  زمان مراجعه به پزشک را برای شما توضیح می دهیم.

 

رنگ خون قرمز روشن در دوران پریودی, رنگ خون قهوه ای در دوران پریودی

 نمودار رنگ خون دوران پریودی  

 

رنگ خون سیاه در دوران پریودی :

خون سیاه می تواند در آغاز یا پایان دوره شخص ظاهر شود. این رنگ به طور معمول نشانه خون قدیمی یا خونی است که مدت زیادی طول کشیده تا از رحم خارج شود و مدت زمان اکسید شده که ابتدا به رنگ قهوه ای یا قرمز تیره  است و سپس در نهایت سیاه می شود.

خون سیاه گاهی اوقات می تواند نشان دهنده انسداد داخل واژن فرد باشد. علائم دیگر انسداد واژن می تواند شامل موارد زیر باشد:

- ترشحات بدبو

- تب

- مشکل در ادرار کردن

- خارش یا تورم در داخل واژن یا اطراف آن

 

رنگ خون قهوه ای یا قرمز تیره در دوران پریودی : 

خون قهوه ای یا قرمز تیره مانند خون سیاه ، نشانه خون قدیمی است و ممکن است در آغاز یا پایان یک دوره ظاهر شود. خون قهوه ای یا قرمز تیره به اندازه طولانی اکسیده نشده است و می تواند در سایه های مختلف ظاهر شود.

 

بارداری :

خون قهوه ای یا لکه بینی گاهی نیز می تواند نشانه اولیه بارداری باشد که پزشکان از آن به عنوان خونریزی کاشت استفاده می کنند. ترشح قهوه ای یا لکه بینی در دوران بارداری می تواند نشانگر سقط جنین یا حاملگی خارج رحمی باشد ، یعنی زمانی که تخمکهای لقاح یافته در لوله فالوپی به جای رحم کاشته می شوند.

برای خانمهایی که در دوران بارداری لکه بینی یا خونریزی واژن را تجربه می کنند باید با پزشک یا متخصص زنان صحبت کنند.

 

لوشیا :

ترشحات قهوه ای رنگ واژن که بعد از زایمان رخ می دهد ، لوشیا یا خونریزی بعد از زایمان نامیده می شود. لوشیا دلیلی برای نگرانی نیست و راه بدن برای بیرون راندن خون و بافت اضافی از رحم است.

لوشیا به طور معمول با خون قرمز روشن شروع می شود و با کاهش جریان ، به رنگ تیره تر انتقال می یابد. با گذشت زمان ، ترشحات از نظر رنگ و هم از نظر مقدار کم تر می شوند.

مدت زمان لوشیا در افراد مختلف متفاوت است ، اما معمولاً طی چند ماه اول پس از زایمان می گذرد. خانمهایی که خونریزی بسیار سنگین را بعد از زایمان تجربه می کنند ، باید به پزشک مراجعه کنند.

همه زنان بعد از زایمان لکه های را تجربه  می کنند. همچنین ممکن است زنان به دلیل تغییر در سطح هورمون، دوره های نامنظمی را پس از زایمان تجربه کنند.

 

رنگ خون قرمز روشن در دوران پریودی, رنگ خون قهوه ای در دوران پریودی

لکه بینی غیرمعمول ممکن است نشانه عفونت مقاربتی مانند کلامیدیا یا سوزاک باشد

 

رنگ خون قرمز روشن در دوران پریودی :

خون قرمز روشن نشانگر خون تازه و جریان پایدار است. یک دوره ممکن است با خونریزی قرمز روشن شروع شود و تا انتهای دوره تاریک شود. برخی افراد ممکن است دریابند که خون آنها در تمام مدت دوره قرمز روشن باقی می ماند.

لکه بینی غیرمعمول یا خونریزی بین چرخه های قاعدگی ممکن است نشانه عفونت مقاربتی مانند کلامیدیا یا سوزاک باشد. رشد در لایه رحم به نام پولیپ یا فیبروم نیز می تواند باعث خونریزی غیرمعمول سنگین شود.

 

به ندرت ، خونریزی قرمز روشن ممکن است نشانه ای از سرطان دهانه رحم باشد.

علائم دیگر سرطان دهانه رحم عبارتند از:

- دوره های سنگین تر

- دوره های طولانی تر از حد معمول

- خونریزی بعد از مقاربت

- ترشحات واژن بدبو

- درد در قسمت تحتانی کمر ، لگن یا پاها

- از دست دادن اشتها

- کاهش وزن غیر قابل توضیح

 

رنگ خون صورتی در دوران پریودی 

هنگامی که خون با مایع گردن رحم مخلوط شود ، خون صورتی یا لکه بینی ایجاد می شود.

استفاده از قرصهای ضدبارداری هنگام تولد می تواند سطح استروژن را در بدن پایین بیاورد ، که می تواند در طی دوره ها منجر به ایجاد جریان کمتری با رنگ صورتی شود.

مقاربت جنسی می تواند شکافهای کوچک در واژن یا دهانه رحم ایجاد کند. خون ناشی از این پارگیها می تواند با مایعات واژن مخلوط شده و به عنوان ترشحات صورتی از بدن فرد خارج شود.

 

سایر دلایل خون صورتی پریود می تواند شامل موارد زیر باشد:

- کاهش وزن قابل توجه

- رژیم ناسالم

- کم خونی

- بارداری

در دوران بارداری ، ترشحات صورتی که حاوی بافت است و در کنار گرفتگی وجود دارد ، ممکن است نشانگر سقط جنین باشد. برای زنانی که در هنگام بارداری خونریزی واژن را تجربه می کنند بسیار مهم است که پزشک یا متخصص زنان خود را ببینند.

 

رنگ خون نارنجی در دوران پریودی :

خونی که با مایع گردن رحم مخلوط می شود نیز می تواند نارنجی به نظر برسد.

خون یا ترشحات نارنجی اغلب نشان دهنده عفونت مانند واژینوز باکتریال یا تریکومونیازیس است. افرادی که خون نارنجی دارند باید علائم دیگر سوزش مانند خارش واژن ، ناراحتی و ترشحات ناخوشایند را بررسی کنند.

اگرچه خون یا ترشحات نارنجی همیشه نشان دهنده عفونت نیست ، اما برای شخص مناسب است که برای ارزیابی به پزشک یا متخصص زنان مراجعه کند.

 

رنگ خون خاکستری در دوران پریودی : 

ترشحات خاکستری معمولاً نشانه واژینوز باکتریایی است ، شرایطی که به دلیل عدم تعادل بین باکتری های مفید و مضر در مهبل اتفاق می افتد.

علائم دیگر واژینوز باکتریایی عبارتند از:

- خارش داخل و اطراف واژن

- بوی بد واژن 

- سوزش یا ادرار دردناک

افرادی که علائم واژینوز باکتریایی دارند باید به پزشک یا متخصص زنان مراجعه کنند. پزشکان معمولاً برای درمان واژینوز باکتریایی آنتی بیوتیک تجویز می کنند.

 

بارداری :

در مراحل بعدی بارداری ، ترشحات خاکستری حاوی لخته ها می تواند سقط جنین را نشان دهد. زنانی که در دوران بارداری دچار خونریزی می شوند باید به پزشک یا متخصص زنان مراجعه کنند.

 

تغییر رنگ در طی یک دوره :

خون از ماه به ماه یا حتی در طی یک دوره واحد می تواند در رنگ و بافت تغییر کند.

تغییرات هورمونی و همچنین رژیم غذایی فرد، شیوه زندگی، سن و محیط، همگی می توانند باعث ایجاد تغییرات خون در پریود شوند.

 

خون پریود با توجه به تغییر جریان می تواند از قرمز روشن تا قهوه ای تیره متفاوت باشد. عفونت ها، حاملگی و در موارد نادر سرطان دهانه رحم می تواند باعث رنگ غیرمعمول خون یا خونریزی نامنظم شود.

افرادی که دوره های طولانی یا سنگین غیرمعمول را تجربه می کنند ممکن است نیاز به ملاقات با پزشک داشته باشند.

 

رنگ خون قرمز روشن در دوران پریودی, رنگ خون قهوه ای در دوران پریودی

خونریزی بسیار سنگین یا لخته های بزرگ می تواند نشانه ای از یائسگی باشد

 

لخته های خون در پریود:

اگر خونریزی داشته باشید که بعد از کمتر از 2 ساعت به تغییر تامپون یا پد نیاز داشته باشید، فرد باید به پزشک مراجعه کند. خون پریودی سالم می تواند حاوی تکه های قابل مشاهده ای از لایه رحم باشد. این تکه های کوچک از بافت یا لخته ها در خون باعث نگرانی نمی شود.

 

با این حال، خونریزی بسیار سنگین یا لخته های بزرگ می تواند نشانه ای از یائسگی باشد. طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC)، یائسگی زمانی است که فرد دچار خونریزی قاعدگی غیرمعمول یا سنگین یا دوره هایی شود که بیش از 7 روز ادامه دارد.

 

CDC توصیه می کند در صورت داشتن موارد زیر به پزشک مراجعه کند:

- خونریزی که فرد را مجبور به تغییر تامپون یا پد کمتر از 2 ساعت کند.

- خون با لخته هایی که اندازه یک چهارم یا بزرگتر است.

 

CDC همچنین موارد زیر را به عنوان علل یائسگی ذکر کرده است:

- تومور روی رحم، مانند فیبروم های رحمی یا پولیپ ها

- عدم تعادل هورمونی

- بیماری التهابی لگن

- دستگاه کنترل زایمان داخل رحمی (IUD)

- اختلالات خونریزی ، مانند بیماری فون ویلبراند

برخی داروهای خاص مانند آسپرین و ضد انعقادها

سرطان دهانه رحم یا سرطان رحم

بدون درمان، خونریزی شدید می تواند منجر به عوارضی مانند کم خونی یا خستگی مزمن شود .

 

رنگ خون قرمز روشن در دوران پریودی, رنگ خون قهوه ای در دوران پریودی

در دوران بارداری اگر متوجه خونریزی یا ترشحات غیر معمول واژن شدید به پزشک مراجعه کنید

 

چه زمانی به پزشک مراجعه کنید؟

توصیه می شود افراد برای هر یک از علائم زیر با پزشک یا متخصص زنان مشورت کنند:

- ترشحات واژن جدید یا غیرمعمول

- دوره های نامنظم که طول آن تغییر می کنند.

- خونریزی بعد از یائسگی

- از دست رفته سه یا چند دوره

بوی بد واژن 

- ترشحات واژن ضخیم خاکستری یا سفید

- خارش داخل یا اطراف واژن

- تب

هرکسی که باردار باشد و متوجه خونریزی یا ترشحات غیر معمول واژن شود ، باید با پزشک یا متخصص زنان صحبت کند.

 

خلاصه :

رنگ و قوام خون پریود می تواند اطلاعات مفیدی درمورد سلامت کلی فرد داشته باشد.

با این حال ، پریود هرکسی متفاوت است و خون می تواند در هر دوره و هر ماه تغییر رنگ و قوام دهد. بنابراین لازم است مردم بدانند که چه چیزی برای آنها عادی است.

 

خون پریود سالم به طور معمول از قرمز روشن تا قهوه ای تیره یا سیاه متغیر است. خون یا ترشحات نارنجی یا خاکستری ممکن است نشان دهنده عفونت باشد. زنانی که در دوران بارداری دچار خونریزی می شوند ، برای ارزیابی باید به پزشک یا متخصص زنان مراجعه کنند.


موضوعات مرتبط: آموزش , اطلاعات عمومی , پزشکی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


گرگرفتگی چیست
شنبه 30 فروردين 1399 ساعت 13:9 | بازدید : 444 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

  گرگرفتگی از جمله علائم یائسگی می باشد که با آغاز دوران یائسگی ظاهر می گردد. گرگرفتگی اغلب به صورت بالا رفتن ناگهانی دمای بدن و تعریق شبانه بروز می کند. در این مقاله می خواهیم علائم گرگرفتگی یائسگی، علت و راه های تشخیص و درمان گرگرفتگی یائسگی را مورد بررسی قرار دهیم.

دروانا: 

 گرگرفتگی چیست؟

گرگرفتگی احساس گرمای ناگهانی و شدید است که معمولا در نواحی مانند صورت، گردن و سینه بیشتر است و پوست در این نواحی قرمز می شود. گرگرفتگی باعث تعریق شدید می شود که در ادامه این تعریق دمای بدن کاهش یافته و فرد احساس سرما می کند. اگرچه بیماری های دیگری هم می توانند باعث گرگرفتگی شوند اما اغلب موارد گرگرفتگی به علت یائسگی می باشند. یائسگی زمانی اتفاق می افتد که دوره های قاعدگی نامنظم شده و در نهایت متوقف می شود. در حقیقت، گرگرفتگی جز شایع ترین علائم گذرا یائسگی می باشد. هر چند علائم گرگرفتگی در میان زنان متفاوت است و ممکن از چند هفته تا چند ساعت متغیر باشد، درمان های گوناگونی نیز برای گرگرفتگی یائسگی وجود دارد.

علائم گرگرفتگی یائسگی

علائم گرگرفتگی یائسگی عبارتند از:

 • احساس ناگهانی گرما که از طریق بدن و صورت گسترش می یابد
 • ظاهر برافروخته با پوست قرمز
 • تپش قلب
 • تعریق که عمدتا در قسمت فوقانی بدن اتفاق می افتد
 • احساس سرما پس از گرگرفتگی

گرگرفتگی یائسگی می توانند در تعداد و شدت متغیر باشند مدت زمان علائم گرگرفتگی یائسگی تا حد زیادی متفاوت است. به طور متوسط، علائم گرگرفتگی یائسگی بیش از 7 سال باقی می ماند. ممکن است برخی از افراد  بیش از 10 سال این علائم را به همراه داشته باشند.

علت گرگرفتگی یائسگی

علت دقیق گرگرفتگی یائسگی مشخص نیست اما احتمالا چندین عامل باعث بروز گرگرفتگی می شود. یکی از رایج ترین علل گرگرفتگی تغییرات هورمونی بدن شامل تغییر در هورمون های جنسی می باشد که بر هیپوتالاموس تاثیر گذاشته و این علائم بروز می کند زیرا هیپوتالاموس به تغییرات جزئی دمای بدن بسیار حساس است.

فاکتورهای خطر گرگرفتگی یائسگی

عواملي كه ممكن است باعث افزايش ایجاد گرگرفتگی یائسگی شوند عبارتند از:

 • سیگار کشیدن: زناني كه سیگار می کشند به احتمال زياد گرگرفتگي زیادی را تجربه مي كنند.
 • چاقی شاخص توده بدنی بالا (BMI) باعث افزایش تعداد و شدت گرگرفتگی می شوند.
 • تفاوت نژادی: زنان آفریقایی نسبت به زنان اروپایی بیشتر گرگرفتگی های یائسگی را تجربه می کنند.
 • گرگرفتگی های یائسگی در زنان ژاپنی و چینی کمتر از زنان اروپایی سفید پوست می باشد.

عوارض گرگرفتگی یائسگی

گرگرفتگی یائسگی شبانه (تعریق شبانه) می تواند باعث بیدار شدن فرد از خواب شود و در طولانی مدت می تواند منجر به بی خوابی مزمن گردد. ارتباطی بین گرگرفتگی یائسگی و افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و پوکی استخوان نیز وجود دارد.

تشخیص گرگرفتگی

متخصص زنان معمولا براساس توصیف علائم فرد می تواند گرگرفتگی را تشخیص دهد. پزشک ممکن است برای بررسی اینکه آیا فرد وارد دوران یائسگی شده یا خیر، آزمایش خون را پیشنهاد کند.

درمان گرگرفتگی یائسگی

موثرترین راه برای از بین بردن گرگرفتگی یائسگی، مصرف استروژن است، اما مصرف این هورمون خطراتی هم بدنبال دارد. اگر استروژن برای شما مناسب است و شما آن را طی 10 سال از آخرین دوره قاعدگی یا قبل از 60 سالگی شروع کنید، مزایا آن می تواند بیشتر از مضراتش باشد. داروهایی نظیر داروهای ضد افسردگی و داروهای ضد تشنج نیز ممکن است به کاهش گرگرفتگی یائسگی کمک کند، اگر چه این داروها کمتر از هورمون ها (استروژن) موثر هستند.
بحث درباره جوانب مثبت و منفی درمان های مختلف به عهده متخصص زنان می باشد اگر گرگرفتگی یائسگی در زندگی فرد مشکلات جدی ایجاد نکند، احتمالا فرد به درمان نیاز ندارد. برای بسیاری از خانم ها، گرگرفتگی های یائسگی به تدریج و بدون درمان دارویی کاهش می یابند، اما ممکن است برای چندین سال طول بکشد.

هورمون درمانی برای درمان گرگرفتگی یائسگی
استروژن هورمون اولیه برای کاهش علائم گرگرفتگی یائسگی است. خانم هایی که هیسترکتومی انجام داده اند می توانند به تنهایی از استروژن استفاده کنند. اما اگر خانمی هنوز رحم دارد، باید تحت هورمون درمانی ترکیبی که شامل پروژسترون و استروژن است قرار گیرد تا از سرطان رحم (سرطان آندومتر) جلوگیری شود. در کل هدف از هورمون درمانی این است که کیفیت زندگی فرد بهبود پیدا کند. یک ترکیب دارویی از bazedoxifene همراه با استروژن کنژوگه (Duavee) برای درمان گرگرفتگی یائسگی تایید شده است. این دارو خطر ابتلا به سرطان رحم را افزایش نمی دهد و از استخوان ها محافظت می کند. درمان استروژنی برای کسانی که انعقاد (لخته) خون یا سرطان سینه داشته اند، گزینه مناسبی نیست.

داروهای ضد افسردگی برای درمان گرگرفتگی یائسگی
دوز اندک از داروی پاروکستین تنها درمان غیرهورمونی برای گرگرفتگی یائسگی می باشد که توسط اداره غذا و دارو تایید شده است.  دیگر داروهای ضد افسردگی که برای درمان گرگرفتگی استفاده می شوند عبارتند از: ونلافاکسین، پاروکستین و فلوکستین. این داروها برای گرگرفتگی یائسگی در حالت شدید موثر نیستند، اما برای زنانی که نمی توانند از هورمون درمانی استفاده کنند، مفید می باشند. عوارض جانبی این داروها شامل حالت تهوع، سرگیجه، افزایش وزن، خشکی دهان یا اختلال عملکرد جنسی است.

سایر داروها برای درمان گرگرفتگی یائسگی

داروهای دیگری که ممکن است برای بعضی از زنان مبتلا به گرگرفتگی یائسگی مفید باشد عبارتند از: گاباپنتین (داروی ضد تشنج) و کلونیدین (داروی ضد فشارخون) می باشد.

شیوه زندگی و درمان های خانگی برای گرگرفتگی یائسگی

اگر گرگرفتگی شما خفیف باشد، سعی کنید آنها را از طریق تغییرات در شیوه زندگی مدیریت کنید:

 • خنک نگه داشتن خود با پوشیدن لباس های نازک و راحت
 • استفاده از یک فن و یا تهویه مناسب برای کاهش دمای اتاق
 • خوردن نوشیدنی سرد و دوری از غذاهای گرم و تند، نوشیدنی های الکلی و کافئین دار
 • استفاده از تکنیک های کاهش استرس
 • سیگار نکشیدن
 • کاهش وزن و جلوگیری از افزایش وزن و چاقی

 

دکتر انسیه سرابی

دکتر انسیه سرابی

جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی
سرکار خانم دكتر انسيه سرابي جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی از دانشگاه علوم پزشکی شیراز دارای بیش از 11 سال سابقه تخصصی می باشند.
 
تایید شده: توسط دکتر انسیه سرابی
برگرفتهاز: وبسایت https://www.mayoclinic.org
 
 
 
 
 
 
برچسب‌ها


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


چاپ پوستر 3 بعدی ارسال به سراسر کشور
سه شنبه 19 فروردين 1395 ساعت 13:28 | بازدید : 618 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

چاپ

 

 

 

پوستر سه بعدی

 

 

و پرده زبرا

ارسال سریع به سراسر کشور 

در ابعاد دلخواه شما

به قیمت همکاری خرید کنید

مستقیم از چاپ خانه  بدون واسطه 

هزاران طرح و رنگ برای سلیقه های مختلف

چاپ عکس شخصی و کودک با بهترین کیفیت

بر روی پوستر و پرده زبرا

اتاق کودک 

پذیرایی

اتاق مستر

اتاق جوان و نوجوان

پوستر طبیعت

پوستر مخصوص تمامی مشاغل 

سریع ترین مرکز چاپ پوستر و پرده زبرا

 

سفارشات تلفنی :09357724318

وبسایت شرکت: www.arazdecori.ir

وبسایت تصاویر قابل چاپ : www.arazdecori3D.ir

پیج اینستاگرام سفارشات: www.instagram.com/arazdecori.ir

ارتباط با واتساپ موسسه: api.whatsapp.com/send

 |
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


همه چیز درباره‌ی پیدایش، گسترش و پیشگیری از ویروس کرونا
چهار شنبه 6 فروردين 1399 ساعت 16:25 | بازدید : 357 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 

همه چیز درباره‌ی پیدایش، گسترشو پیشگیری از ویروس کرونا

 

سازمان جهانی بهداشت در سرتاسر دنیا به دنبال شناسایی، ردیابی و محدود کردن ویروس جدیدی از خانواده ویروس کرونا به نام«کوید-۱۹» (COVID-19) است. ویروس COVID-19 هنوز در حال مبتلا کردن افراد زیادی در چین و شیوع در کشورهای دیگر دنیا است. این نوع ویروس کرونا در ایران هم در حال پراکنده شدن است. علائم بیماری کرونا در اکثر مبتلایان به این ویروس خفیف است و درمان می‌شود، اما ممکن است بیماری در برخی دیگر شدیدتر باشد و حتی منجر به مرگ شود. اما ویروس کرونا چیست و تا چه اندازه خطرناک است؟ علائم کرونا چیست؟ درمان کرونا چیست؟ راه پیشگیری از کرونا چیست؟ واکسن کرونا کی آماده می‌شود؟ در این مطلب قصد داریم شما را با همه چیز درباره کرونا آشنا کنیم.

درباره علائم کرونا و راه‌های پیشگیری هشیار باشید اما وحشت نکنید.

در این نقشه که توسط محققان آمریکایی تهیه شده است، می‌توانید تمام مناطق آلوده به ویروس کرونا، تعداد مبتلایان، تعداد درمان شدگان و تعداد جان‌ باختگان ویروس COVID-19 را به صورت زنده مشاهده کنید.

علائم بیماری کرونا و راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

تا کنون هزاران نفر به این ویروس آلوده شده‌اند و افراد زیادی جان خود را از دست داده‌اند. در این بین تعدادی از افراد آلوده به این ویروس هم درمان شده‌اند. بیشترین میزان فراگیری ویروس در چین مشاهده شده اما موارد بسیار زیادی هم در کشورهای دیگر از جمله ایران دیده شده است.

با شناخت علائم کرونا و رعایت نکات بهداشتی ارائه شده از سوی سازمان بهداشت جهانی که در این مطلب به آن‌ها می‌پردازیم، از سلامت خود و دیگران محافظت کنید.

دستان خود را به طور مرتب بشویید

به طور منظم و با دقت دستان خود را با آب و صابون یا محلول ضدعفونی کننده حاوی الکل تمیز کنید.

چرا؟ شستن دست‌ها با آب و صابون یا محلول ضدعفونی کننده حاوی الکل، ویروس‌هایی را که ممکن است به دست‌های شما منتقل شده باشند، از بین می‌برد.

فاصله استاندارد با دیگران را رعایت کنید

با کسانی که سرفه یا عطسه می‌کنند، حداقل یک متر فاصله داشته باشید.

چرا؟ هنگام سرفه و عطسه قطرات ریزی از بینی و دهان افراد به بیرون پرتاب می‌شود. اگر شما به آن‌ها خیلی نزدیک باشید و فرد دیگر مبتلا به ویروس باشد، این ذرات ریز که حاوی ویروس COVID-19 هستند از طریق تنفس به بدن‌تان وارد می‌شوند.

از تماس دست‌ها با چشم‌ها، بینی و دهان خودداری کنید

از تماس دست‌ها با چشم، بینی و دهان بپرهیزید.

چرا؟ دست‌ها با سطوح مختلفی در تماس هستند و ممکن است ویروس را جذب کنند. زمانی که دست‌ها به ویروس آلوده شدند، به راحتی می‌توانند ویروس را به چشم‌ها، بینی و دهان انتقال دهند و از این طریق ویروس وارد بدن شما شده و شما را بیمار کند.

بهداشت تنفسی را تمرین کنید

مطمئن شوید که شما و اطرافیان‌تان بهداشت تنفسی را رعایت می‌کنند. بهداشت تنفسی به معنی پوشاندن دهان و بینی با داخل آرنج یا دستمال کاغذی هنگام عطسه و سرفه و دور انداختن دستمال به سرعت است.

چرا؟ قطرات ریزی که با عطسه و صرفه از دهان و بینی ما خارج می‌شوند، ویروس را گسترش می‌دهند. با رعایت نکات بهداشتی تنفسی، می‌توانید از اطرافیان خود در برابر ویروس‌هایی مانند سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونای جدید COVID-19 محافظت کنید.

اگر علائم کرونا را دارید با مراجع مربوطه تماس بگیرید

در صورتی که احساس ناخوشی می‌کنید در خانه بمانید. اگر علائمی مانند سرفه و تنگی نفس را در خود احساس کردید به پزشک مراجعه کنید، مراجع مربوط را مطلع کنید و از توصیه‌های متخصصین سلامت مربوطه پیروی کنید.

چرا؟ متخصصین ملی و محلی شما به روزترین اطلاعات در مورد شرایط منطقه شما را دارند. اطلاع دادن به کمک رسان‌ها کمک می‌کند که شما را فورا به مراکز درمانی مناسب ارسال کنند. این کار هم برای خودتان بهتر است و هم از انتشار ویروس و عفونت‌های دیگر جلوگیری کرده‌اید.

برای پیشگیری ازابتلا به ویروس کرونا از توصیه‌های مراکز بهداشت پیروی کنید

در مورد جدیدترین اطلاعات و اقدامات در مورد ویروس COVID-19 مطلع باشید و توصیه‌های مراکز بهداشت یا محل کار خود را در مورد اینکه چطور از خود و دیگران در برابر ویروس COVID-19 محافظت کنید، جدی بگیرید.

چرا؟ مراکز بهداشت هر منطقه به روزترین اخبار در مورد انتشار ویروس COVID-19 در منطقه را دارند و می‌توانند بهترین منبع برای راهنمایی مردم آن منطقه جهت محافظت از خودشان باشند.

نکات ایمنی سازمان جهانی بهداشت برای پیشگیری و واکنش صحیح به علائم کرونا

نکات و توصیه‌های ایمنی سازمان جهان بهداشت برای افراد ساکن در شهرهای آلوده به ویروس کرونا جدید یا همان COVID-19 یا افرادی در ۱۴ روز گذشته به چنین مناطقی مراجعه کرده‌اند به شرح زیر است.

 • نکات ایمنی گفته شده در قسمت قبلی را به درستی رعایت کنید.
 • اگر برخی علائم کرونا را دارید یا احساس ناخوشی می‌کنید، حتی اگر علائم جزئی مثل سردرد و آب‌ریزش بینی دارید، تا زمانی که علائم برطرف شوند، در خانه بمانید. چرا؟ خودداری از ارتباط با دیگران و مراجعه به مراکز درمانی، باعث می‌شود تا مراکز درمانی کار خود را بهتر انجام دهند و از شما و دیگران در برابر احتمال ابتلا به ویروس COVID-19 و دیگر ویروس‌ها محافظت کنند.
 • در صورت وجود تب، سرفه و احساس تنگی نفس، فورا به پزشک مراجعه کنید چرا که ممکن است این علائم به دلیل وجود عفونت دستگاه تنفسی یا مشکلات جدی دیگر باشد. پزشک متخصص را در مورد سوابق سفرهای اخیر یا هر گونه تماس و بازدید با مسافرین دیگر مطلع کنید. چرا؟ این کار در فرستادن شما به مرکز پزشکی مناسب کمک می‌کند. همچنین به جلوگیری از انتشار احتمالی ویروس COVID-19 و دیگر ویروس‌‌ها کمک می‌کند.

موضوعات مرتبط: آموزش , اطلاعات عمومی , علمی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


آشنایی با خواص پرتقال
یک شنبه 1 بهمن 1396 ساعت 1:14 | بازدید : 687 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 نحوه استفاده پرتقال : خوراکی

 

 

خواص پرتقال : پرتقال Orange

 

 

نام علمی پرتقال: Citrus sinensis

 

 

گياه شناسي : 

 

 

پرتقال درخت كوچكي است داراي برگهاي سبز و گلهاي سفيد پوست پرتقال نارنجي رنگ ، كمي ناصاف و میوه آن بسته به انواع مختلف شيرين و ترش ، زرد رنگ و يا قرمز مي باشد .

 

 

پرتقال يكي از قديمي ترين ميوه هايي است كه بشر از آن استفاده مي كرده است و در حدود 500 سال قبل از ميلاد مسيح كنفوسيوس از آن نام برده است .

 

 

در حال حاضر بيشتر از 200 نوع پرتقال در آمريكا كشت مي شود و آمريكا نصف كل محصول پرتقال دنيا را توليد مي كند .

 

 

پرتقال اوليه ، كوچك ، تلخ و پر از هسته بوده است كه در اثر تربيت مهندسي ژنتيكي و همچنين انتخاب نوع بهتر و كود كافي درشت تر و شيرين تر شده است .

 

 

پرتقال ابتدا از چين به هندوستان برده شده و سپس از آنجا به نقاط ديگردنيا راه يافت .

 

 

خواص داروئي پرتقال :

 

 

خواص داروئی پرتقال

 


موسسه مبارزه با بيماري سرطان آمريكا چندين سال پيش در اثر مطالعات زياد دريافت كه علت اينكه سرطان معده در آمريكا كمتر از نقاط ديگر است اين است كه مردم آمريكا در تمام مدت سال پرتقال مصرف مي كنند . البته شايد علت آن وجود ويتامين C در پرتقال است .

 

 

1)دانشمندان سوئدي كشف كرده اندكه خوردن پرتقال ازسرطان لوزالمعده جلوگيري مي كند .

 

 

2)خوردن پرتقال كلسترول را پائين مي آورد .

 

 

3)پوست سفيد پرتقال و ورقه هاي نازك بين قسمت هاي داخل پرتقال بهترين دارو براي كاهش كلسترول خون است .

 

 

4)اسانس پرتقال ضد عفونت هاي ميكربي است .

 

 

5)پرتقال مقوي معده و ضد گاز معده است .

 

 

6)پرتقال ضد سم ، ادرار آور و نرم كننده سينه و ضد استفراغ است .

 

 

7)جوشانده برگهاي پرتقال براي شست وشوي ورم ها و كاهش درد مفيد است .

 

 

8)خوردن پرتقال ضد اسپاسم و آرام بخش است .

 

 

9)اسانس پرتقال را براي ضد عفوني كردن بكار مي برند .

 

 

10)پرتقال خون را تميز مي كند .

 

 

11)براي برطرف كرده چين و چروك صورت وشادابي آن قسمت خوراكي پرتقال را روي صورت بماليد و بعد از 15 دقيقه با آب بشوئيد .

 

 

12)از پرتقال براي كم كردن وزن مي توانيد استفاده كنيد . طرز استفاده بدين صورت است كه يك عدد پرتقال و 3 عدد ليموترش را پوست كنده و به قطعات كوچك تقسيم كنيد بعد آنرا داخل ديگي ريخته و بان نيم ليتر آب اضافه كنيد و بمدت 10 دقيقه بجوشانيد . سپس سه قاشق عسل به آن اضافه كرده و مجددا بمدت 5 دقيقه بجوشانيد و آنرا صاف كنيد . از اين شربت 3فنجان در روز بنوشيد . تا وزن شما بمقدر ايده آل در آيد .

 

 

13)پرتقال گرچه اسيدي است ولي خاصي قليايي به بدن مي دهد و براي كسانيكه گوشت زياد مصرف مي كنند و بدنشان اسيدي شده است مفيد است .

 

 

14)براي استفاده بيشتر از مواد غذاي پرتقال بهتر است كه پوست زردرنگ آنرا بگيريد و با پوست سفيد و پره هاي داخل آن بخوريد زيرا در پوست سفيد آن مواد معدني زيادي وجود دارد كه اثر اسيد موجود در پرتقال را خنثي مي كند .

 

 

15)خواص گفته شده فقط منحصربه پرتقال رسيده مي باشد و آب پرتقال موجود در فروشگاهها و سوپر ماركت ها اين خواص را ندارند .

 

 

 

خواص داروئی میوه پرتقال

 |
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


کد ussd تمامی بانک ها
شنبه 30 دی 1396 ساعت 10:6 | بازدید : 654 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 

کارهای بانکی خود را انجام دهید.علت امنيت اين است كه در گاه هر بانك منحصرا مشخص است و سيستم سيم كارت قابل هك نيست.

به گزارش دریچه فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران؛ مروزه تلفن همراه یکی از اجزای جدایی ناپذیر زندگی همه ما شده است. یکی از امکاناتی که بانکداری الکترونیک در اختیار ما قرار داده استفاده از کدهای ussd بر روی تلفن همراه است که از این طریق فاصله ما تا بانک بدون نصب هیچ گونه نرم افزاری بر روی گوشی تلفن همراه تنها گرفتن چند عدد است. کدهای ussd به معنای شماره‌هایی مثل *…# است که امروزه تبلیغات وسیعی درباره آن می‌شود. در ادامه شما بیشتر با این کدها و کارایی آنها آشنا می‌شوید.

با کد ussd چه کارهایی می‌توان انجام داد؟

با کدهای ussd می‌توان کارهایی مثل انتقال وجه، اعلام موجودی، خرید شارژ، پرداخت قبوض و حتی پرداخت کمک‌های خیرخواهانه را انجام داد. بعضی از شرکت‌ها و بانک‌های ارائه دهنده این کدها در مواقعی خاص مثل عید فطر گزینه پرداخت فطریه را نیز فعال می‌کنند. محیط ساده کار با این کدها باعث می‌شوند که شما بدون هیچگونه سردرگمی کارهای بانکی خود را به راحتی انجام دهید.لیست تمام کدهای ussd در ایران

اگر بخواهید کدهای ussd را شماره گیری کنید می‌توانید از لیست زیر کمک بگیرید. لازم به ذکر است در لیست زیر به ترتیب حروف الفبا، ابتدا بانک‌ها و سپس شرکت‌ها و موسسات آورده شده‌اند :

شماره کد USSD بانک آینده #745*

شماره کد USSD بانک انصار #763* 

شماره کد USSD بانک پارسیان (پککو) #708* 

شماره کد USSD بانک پاسارگاد (امپاد) #720*

شماره کد USSD بانک حکمت #765*

شماره کد USSD بانک رفاه کارگران #729*بانک رفاه کارگران.ب

شماره کد USSD بانک سینا #727* 

شماره کد USSD بانک شهر #787* 

شماره کد USSD بانک صادرات #719*

شماره کد USSD بانک صنعت و معدن #711* 

شماره کد USSD بانک کشاورزی #730*

شماره کد USSD بانک گردشگری #764*

شماره کد USSD بانک مسکن #737*  و #714* 

شماره کد USSD بانک ملت (به پرداخت) #712* 

شماره کد USSD بانک ملی #717* 

شماره کد USSD پست بانک #747*

شماره کد USSD آپ (پرشین سوییچ) #733*

شماره کد USSD جیرینگ #123*

شماره کد USSD باجه ایرانسل #100*

شماره کد USSD همراه 24 #724* (پرداخت الکترونیک سامان) 

شماره کد USSD مبنا کارت آریا #770* 

شماره کد USSD پرداخت نوین آرین #780* 

شماره کد USSD موسسه کوثر #744*

.


موضوعات مرتبط: آموزش , اطلاعات عمومی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


برای خرید کمپانی‌های مطرح دنیا چند سال درآمد نفتی ایران نیاز است؟
دو شنبه 12 بهمن 1394 ساعت 23:11 | بازدید : 992 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 برای خرید کمپانی‌های مطرح دنیا چند سال درآمد نفتی ایران نیاز است؟!
____________________________________________
در ابتدا لازم است بیان کنم آمار ارزش‌گذاری کمپانی‌ها براساس داده‌های وب‌سایت Statista است و هم‌چنین درآمد نفتی ایران نیز بنا بر تولید روزانه یک میلیون بشکه با قیمت 40 دلار درنظر گرفته شده است. بنابراین درآمد سالانه ایران در حالت میانگین سالانه 14 میلیارد دلار خواهد بود.

- اپل (Apple)

گران‌ترین کمپانی دنیا با ارزش‌ 724/723 میلیارد دلار، اپل نام‌ دارد. در رابطه با ارزش این کمپانی بهتر است بدانید این مقدار بیش‌ از 2 برابر ارزش کشور یونان است. با احتساب درآمد میانگین نفتی ایران چیزی حدود 52 سال زمان لازم است تا بتوان کمپانی اپل را تصاحب کرد!

- گوگل (Google)

گوگل، بزرگ‌ترین کمپانی اینترنتی دنیا ارزشی معادل 345/849 میلیارد دلار دارد که اگر بخواهیم با میانگین درآمد فعلی نفتی ایران آن‌را بخریم، زمانی معادل 25 سال نیاز خواهیم داشت. البته با این مقدار می‌توانیم 125 تیم مثل منچستر یونایتد را نیز بخریم.

- مایکروسافت (Microsoft)

کمپانی مایکروسافت در حال حاضر ارزشی معادل 333/524 میلیارد دلار دارد، برای خرید ردموندی‌ها می‌بایست حدودا 24 سال و 10 ماه درآمد نفتی ایران را داشته باشیم. البته حساب بیل‌گیتس را از این کمپانی جدا کنید زیرا شخص بیل‌گیتس هم‌اکنون سرمایه‌ای معادل 80 میلیارد دلار دارد که چیزی معادل 6 سال درآمد نفتی ایران با قیمت کنونی است.

- سامسونگ (Samsung Electronics)

سامسونگ به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده تلفن‌همراه دنیا و یکی از برترین تولیدکنندگان لوازم خانگی ارزشی معادل 214/039 میلیارد دلار دارد که برابر با درآمد نفتی 15 سال ایران است. این کمپانی در سال 2014 درآمدی معادل 45/45 میلیارد دلار را داشته که حدود 3 برابر درآمد فعلی نفتی یک ساله ایران است.

- فیس‌بوک (FaceBook)

فیس‌بوک در سال 2015 توانست 29امین کمپانی با ارزش‌ دنیا لقب بگیرد. فیس‌بوک هم‌اکنون ارزشی معادل 183/860 میلیارد دلار دارد، این به‌معنی 13 سال درآمد نفتی ایران است.

- اینتل (Intel)

بزرگ‌ترین کمپانی تولیدکننده پردازنده دنیا با این‌که این‌روزها هم‌چون گذشته قدرتمند نیست، اما با ارزش 148/094 میلیارد دلاری خود هنوز یکی از باارزش‌ترین کمپانی‌های دنیا محسوب می‌شود؛ برای تصاحب اینتل باید هزینه‌ای معادل 11 سال درآمد نفتی ایران صرف شود.

البته ممکن است این ارقام دقیق دقیق نباشد ولی بهرحال نشان میدهد که تولید ارزش در دنیای امروز به سمت منابع دیگری سوق یافته است

 |
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


تفاوتهای ژاپن با بقیه جاها !
سه شنبه 6 بهمن 1394 ساعت 15:15 | بازدید : 943 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 -تورم در ژاپن معمولن یا صفر است یا منفی است!
-در ژاپن خانه ویلایی به ندرت پیدا می شود!
-از کار مُردن در ژاپن یک افتخار است!
-حقوق یک معلم معادل 7500 دلار امریکایی در ماه است!
-شکست درکار برای یک مدیر برابر مرگ است!
-تمام معلمان دوره ابتدایی خانم هستند که گاهی از مادران بچه‌ها دلسوزترند!
هنگام تعطیلی مدارس بچه‌ها گریه می گریند!
خانم ها در ژاپن پس از ازدواج عموماً کار نمی کنند!
مردان حقوق خود را به همسران خود می دهند و از آن ها پول خرجی می گیرند.
-از اول تا سوم ابتدایی، هیچ امتحانی ندارند!
در ژاپن
یک :
دانش آموزان همراه با معلمان هر روز به مدت ۱5 دقیقه به نظافت مدرسه می پردازند و این کار موجب تربیت نسلی متواضع و حریص بر نظافت می گردد.
دو:
هر شهروند ژاپن که سگ داشته باشد، همیشه کیف و کیسه های ویژه برای برداشتن فضله ی آن به همراه دارد.
حرص بر نظافت را سرلوحه اخلاق خود قرار داده اند.
سه
کارگر نظافت و رفتگر را "اینجینر (مهندس) بهداشت"می نامند و ماهانه 5 تا 8 هزار دلار آمریکایی می گیرد و برای ورود به این پیشه باید امتحان های کتبی و شفاهی داد.
چهار
ژاپن هیچ منبع طبیعی ندارد ( نفت و گاز و زغال سنگ و و فولاد و مس و... ندارند ) و سالانه در معرض صدها زلزله قرار می گیرد؛ اما این مسائل باعث نشده که این کشور را از این که یکی از قدرت های اقتصادی جهان باشد باز دارد.
پنج
هیروشیما فقط طی ده سال توانست، از لحاظ اقتصادی به همان هیروشیمای قبل از انفجار بمب هسته ای بازگردد.
شش:
استفاده از تلفن همراه در قطار، رستوران و تمام اماکن بسته ممنوع است و در موبایل هایشان به جای کلمه " بی صدا" یا ( silent ) از کلمه "اخلاق" استفاده شده است.
هفت
یکی از مواد درسی اول تا ششم ابتدایی(گامی به سوی اخلاق) است که در آن اخلاق و شیوه تعامل با دیگران را آموزش می دهد.
هشت
با این که ژاپن از ثروتمندترین کشورهای دنیاست، اما پیشکار و خدمه نمی گیرند و این پدر و مادر است که مسئول فرزند و خانواده به شمار می آیند.
نه
از اول ابتدایی تا دوازده چیزی به نام "ناکامی" مردود ندارند! چون هدف
تربیت، نهادینه کردن مفاهیم و ساختن شخصیت است نه فقط تعلیم و تلقین.
ده
در رستوران هر کسی به اندازه نیاز خود خوراک برمی دارد و آخر کار در بشقاب شان چیزی نمی ماند...اسراف وجود ندارد.
یازده
میانگین تاخیر قطار در سال هفت ثانیه است. مسولان مربوط، بابت این تاخیر، هر آخر سال از مردم معذرت خواهی می کنند.
مردمانی هستند که ارزش وقت را می دانند و با دقتی پایان ناپذیر بر ثانیه و دقیقه ها حریص هستند.
دوازده
دانش آموزان در مدارس مسواک خود را برمی دارند و پس از صرف غذا دندان خود را تمیز می کنند و از همان کودکی مراقب سلامتی خود هستند.
سیزده
مدیر مدرسه نیم ساعت پیش از تقسیم شدن خوراک از خوراک دانش آموزان می خورد تا از سلامتی آن مطمئن شود و اگر از او بپرسی که چرا؟می گوید:
این دانش آموزان، آینده ژاپن هستند.
اینکه ژاپن ژاپن شده است, تصادفی نیست !
از صفحه 
Ismail Jamili

 


موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


با گوگل چاله های خیابان را ببینید
دو شنبه 30 شهريور 1394 ساعت 1:38 | بازدید : 618 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 

در چند سال اخیر شاهد ورود فناوری های متععدی در صنعت خودرو سازی و امنیت جاده جاده بوده ایم اما اینبار کمپانی گوگل با ثبت یک اختراع خود،یکی از دیگر از مهمترین معضلات رانندگی را برطرف کرده است.

 چاله های درون خیابان ها و جاده ها یکی از بزرگترین مشکلات رانندگی هستند که هر راننده ایی با هر قدر مهارت ممکن است گرفتار آنها بشود.این چاله ها همیشه مشکل ساز نیستند اما گاهی با صدمات بسیار رانندگان را عصبانی میکنند.هر ساله گزارش هایی مبنی بر میلیون ها دلار ضرر مالی بر اثر وجود این چاله های در خیابان ها و جاده ها منتشر میگردد. محصول جدید گوگل شامل 2 حسگر خواهد بود.یک سنسور GPS و یک شتاب دهنده عمودی.پس از نصب این محصول درون خودروها،پس از هربار ضربه ناشی از وجود یک چاله،اطلاعت به صورت مستقیم بر روی سرور گوگل ضبط میگردند و سپس محل دقیق چاله مشخص میگردد.سپس سیستم اخطار GPS درون خودرو در زمان نزدیک شدن به آن چاله هشدار داده و با نمایش محل آن چاله راننده را از خطر آن آگاه میسازد.خوشبختانه گوگل توسط یک سیستم نرم افزاری،مانع ورود اطلاعات تکراری به سرور خود میشود و این موضوع باعث کاهش تداخلات و اشتباهات این سیستم میگردد.هنوز مشخص نشده است که آیا این سرویس به تعمیر این جاده ها نیز کمک خواهد کرد یا خیر.گوگل امیدوار است که کمپانی های بزرگ خودرو سازی از این محصول استقبال کرده و آن را درون محصولات خود به کار گیرند. حال تصویر کنید اگر این سیستم در خودروهای کشور ما نصب گردد چه خواهد شد؟این سامانه یکسره در حالت هشدار قرار خواهد گرفت و سرور گوگل در عرض کمتر از 24 ساعت پر خواهد شد!

 

 

 

 

منبع:beroozresani.com|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


مهاجری که با ضربۀ پای خبرنگار مجار بر زمین افتاد، در اسپانیا مربی فوتبال خواهد شد
دو شنبه 30 شهريور 1394 ساعت 1:25 | بازدید : 560 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

مهاجری که با ضربۀ پای خبرنگار مجار بر زمین افتاد، در اسپانیا مربی فوتبال خواهد شد

مهاجری که در مجارستان با ضربۀ پای خبرنگار راستگرای این کشور بر زمین افتاد، از سوی مرکز ملی آموزش مربی فوتبال اسپانیا برای همکاری به این کشور دعوت شد.

این مهاجر که اسامه عبد المحسن الغضب نام داشت، پیش از این در سوریه مربی فوتبال بوده و با تیم الفتوه سوریه در لیگ برتر این کشور همکاری داشته است.

او به همراه دو پسرش، عصر چهارشنبه وارد اسپانیا شدند و در جمع خبرنگاران گفت: «من شما، مادرید و اسپانیا را دوست دارم. همه اسپانیا را. از شما برای همه چیز سپاسگزارم. این برای زندگی من بسیار مهم است.»

قرار است او در کنار کار در باشگاههای فوتبال مادرید، به همراه خانواده اش در آپارتمانی که مرکز ملی آموزش مربی فوتبال اسپانیا در حومه این شهر در اختیارشان قرار داده، زندگی کند.

میگوئل آنخل گالان، رئیس این مرکز می گوید: «سیاستمداران، اتحادیه اروپا و دولتها باید برای کمک به مهاجران اقدام کنند تا آنها در قبال اجازه اقامتشان، نقشی در اینجا داشته باشند. ما باید به این مردم کمک کنیم. این یک کار انسانی است و ربطی به احزاب سیاسی یا فدراسیونهای فوتبال ندارد.»

این فرصت پس از آن به اسامه روی آورد که تصویر مربوط به بر زمین افتادنش پس از ضربۀ پای خبرنگار مجار، به سراسر دنیا مخابره شد؛ پشت پایی که در بهبود کیفیت زندگی او نقش داشت.
منبع:یورونیوز

 


موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی , اخبار , ورزشی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


«پريود مردانه» چیست؟
پنج شنبه 19 شهريور 1394 ساعت 1:4 | بازدید : 685 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 

«پريود مردانه» چیست؟
__________________
"آیا مردها هم عادت ماهیانه دارند؟" اگر به موضوع قاعده‌گی بعنوان دوره تغييرات شديد هورمونی نگاه کنيم جواب مثبت است و مردها هم دوره قاعدگی ماهانه دارند.

دوره‌ای که در زنان به نام دوره ماهيانه يا قاعدگی شناخته می‌شود دوره تخريب و بازسازی ديواره رحم و آماده شدن آن برای تخمک‌گذاری بعدی‌ست اما به اين دليل ساده که مردان رحم ندارند بنابراين آنچه در رحم زنان رخ می‌دهد در مردان رخ نمی‌دهد. در نتيجه دردهای ناحيه شکم که از جمله عوارض پيش از قاعدگی در زنان است و بصورت ماهيانه هم تکرار می‌شوند در مردان وجود ندارد. اما آثار تغييرات هورمونی در زنان منحصر به رحم نيست و خلقيات آن‌ها را نيز تحت تاثير قرار می‌دهد. از اين جنبه مردان و زنان شبيهند.

عارضه بدخلقی مردانه يا Irritable Male Syndrome که به اختصار به نام IMS شناخته می‌شود همان چيزی‌ست که می‌توان به آن پريود مردانه گفت. شناخته شده‌ترين اثر اين عارضه حساسيت بيش از حد به محرک‌های بيرونی و عصبانيت زياد است.

تحقيقات اوليه درباره تغييرات هورمونی در مردان که منجر به تغيير خلقيات آن‌ها می‌شود در سال ۱۹۷۲ و با انتشار مقاله‌ای از رامی و گلدشتاين محققان دانشگاه جورج تاون آغاز شد. رامی و گلدشتاين پس از ۱۶ سال تحقيق نشان دادند تغييرات هورمونی در مردان در دوره‌های ۴ تا ۶ هفته‌ای رخ می‌دهند و در جريان آن روحيات مردان می‌تواند از بانشاط تا غمگين و تهاجمی تغيير پيدا کند. سه سال بعد يک گزارش تحقیقی جديد از محققان دانشگاه استنفورد نشان داد کاهش يا افزايش تستوسترون خون می‌تواند منجر به تغييرات قابل توجه در روحيات فردی مردان شود.

اما عارضه بدخلقی مردانه در سال ۲۰۰۱ توسط جرالد لينکلن محقق اسکاتلندی معرفی شد. گزارش لينکلن نشان داد او با آزمايش ميش‌ها متوجه شده بود که در پايان فصل جفتگيری وقتی ما‌ه‌های پاييز و زمستان فرا می‌رسند ميزان تستوسترون خون ميش‌های نر کاهش می‌يابد و اين کاهش هورمونی منجر به بروز رفتارهای تهاجمی در آن‌ها می‌شود. آزمايش‌های مشابه در مورد رابطه کاهش تستوسترون و بروز رفتارهای تهاجمی در پستانداران ديگر نظير فيل آهو و گوزن نيز نشان داد انواع نر اين جانوران در مقابل تغييرات هورمونی دچار حساسيت بيش از حد می‌شوند.

نکته قابل توجه درباره انسان‌ها اين است که تغييرات هورمونی در مردان تنها ناشی از کاهش تستوسترون نيست بلکه همزمان با آن، افزايش کورتيزول و کاهش سروتونين به بروز عارضه بدخلقی مردانه‌ می‌انجامد. مهم‌تر اين است که اين عارضه در مردان می‌تواند به جای بروز ماهيانه بطور روزانه رخ دهد.

چه کسانی در معرض اين عارضه هستند؟

پنج سال پيش از معرفی عارضه بدخلقی مردانه محققان موسسه فن‌آوری ماساچوست (MIT) در يک گزارش علمی نوشته بودند که زنان و مردانی که غذاهای مملو از پروتئین و بدون الياف گياهی می‌خورند در معرض کاهش سروتونين قرار می‌گيرند. سروتونين مهم‌ترين ناقل عصبی در مغز است و وجود مقدار کافی آن باعث احساس نشاط در انسان می‌شود. غذاهای چرب و و وعده‌های غذايی فاقد سبزيجات ميزان سروتونين خون را کاهش می‌دهد.

۹۰ درصد سروتونين موجود در بدن انسان درسلول‌های کولچينسکی روده‌ها قرار گرفته و ترشح همين ماده است که حرکات روده‌ها را تنظيم می‌کند. در مردان همبستری باعث ترشح بيشتر سروتونين می‌شود.

خواب کم و نامنظم نيز يکی از عوامل ايجاد عارضه بدخلقی مردانه محسوب می‌شود و قادر است اين عارضه را بطور روزانه ايجاد کند.

گزارش لينکلن و تحقيقات جد دايموند نشان داد مردانی که از شيوه تغذيه مملو از پروتئین و کم سبزی استفاده می‌کنند در صف مقدم کسانی هستند که مبتلا به عارضه بدخلقی مردانه می‌شوند. علاوه بر اين گزارش‌های جديد نشان داده‌اند مردانی که با مشکلات مالی و شغلی روبرو هستند، آن‌هايی که به کاری که انجام می‌دهند بيعلاقه هستند، آن‌هايی که الکل زياد می‌نوشند و بلاخره مردانی که شکر زياد می‌خورند از جمله کسانی هستند که مبتلا به اين عارضه خواهند شد.

عارضه بدخلقی مردانه را چگونه می‌توان کاهش داد؟

مهمترين قدم تنظيم قند خون است. کاهش مصرف شکر صنعتی بخصوص قبل از ناهار و خوردن صبحانه کامل يکی از راه‌های کاهش اين عارضه است. نوشيدن الکل زياد تعادل قند خون را بهم می‌زند.

فعاليت‌های فيزيکی مستمر نظير ورزش روزانه به تنظيم هورمونی بدن کمک می‌کند. مصرف مکمل‌های ويتامينی نظير ب۶ (B6) و منيزيوم، و البته کلسيم از رخ دادن اين عارضه را کاهش می‌دهد.

افزايش مصرف ميوه و سبزيجات همراه با تنقلاتی نظير پسته و گردو به کم شدن اين عارضه می‌انجامد.


موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی , اخبار , علمی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


دیوید بکام، بازیگر بعدی نقش جیمز باند
چهار شنبه 18 شهريور 1394 ساعت 23:58 | بازدید : 724 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

دیوید بکام، بازیگر بعدی نقش جیمز باند
قرارداد دنیل کریگ، بازیگر قبلی نقش جیمز باند رو به اتمام است و رسانه‌های انگلیس مدعی شدند که بکام در حال مذاکره برای ایفای نقش در فیلم جیمز باند خواهد بود. درخواست مکرر هواداران از او باعث شده تا او به چنین فکری بیفتد. بکام که اخیرا وارد 40 سالگی شده، پیشتر نیز در فیلم‌هایی ایفای نقش کرده بود و سابقه بازیگری، هر چند کوتاه را در کارنامه اش دارد.

 |
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


تبلیغات بنفش
چهار شنبه 18 شهريور 1394 ساعت 23:42 | بازدید : 643 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

تبلیغات بنفش. چه مغزی داشت؟

 


موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


بارش اولین برف تابستانی در کوه سبلان
چهار شنبه 18 شهريور 1394 ساعت 23:41 | بازدید : 583 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

بارش اولین برف تابستانی در کوه سبلان
______________________________
مدیر کل هواشناسی استان اردبیل گفت: اولین بارش برف تابستانی روز گذشته در کوه سبلان به ثبت رسیده است؛ امروز نیز پیش بینی می شود در ارتفاعات بالای چهار هزار متر کوه سبلان برف ببارد.

در عین حال بارش برف در دامنه های سبلان مشهود نیست و اگر به ندرت مشاهده شود بارش منجمد است.

وی میزان دقیق بارش در ارتفاعات سبلان را نامشخص دانست و تاکید کرد: در روز دوشنبه یعنی امروز نیز پیش بینی می شود در ارتفاعات بالای چهار هزار متر کوه سبلان برف ببارد.

این اولین بارش برف در تابستان امسال است و به غیر این مورد بارش برف در تابستان تجربه نشده است.

دولتی مهر در خصوص نحوه اطلاع گروه های کوهنوردی متذکر شد: ضروری است گروه های کوهنوردی با اطلاع قبلی از شرایط جوی از طریق سایت هواشناسی استان و مرکز پیش بینی نسبت به اطلاع از وضعیت جوی اقدام کنند.

وی افزود: با توجه به وضعیت جوی پیش بینی شده برای روزهای آتی روز چهارشنبه زمان مناسبی برای صعود گروه های کوهنوردی است.

 |
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


7 میلیارد نفر چه کار میکنند؟َ
چهار شنبه 18 شهريور 1394 ساعت 23:34 | بازدید : 644 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 

7 میلیارد نفر چه کار میکنند؟َ

 |
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


آیا میدانستید که؟
یک شنبه 8 شهريور 1394 ساعت 21:57 | بازدید : 623 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 

عکس سمت چپ -به زبان ژاپنی /زن/-

عکس سمت راست- به زبان ژاپنی /های و هوی,سر و صدا/


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


وقتی یک فیلمبردار نزدیک بود کار دست سریع‌ترین مرد جهان بدهد...
شنبه 7 شهريور 1394 ساعت 22:41 | بازدید : 525 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

وقتی یک فیلمبردار نزدیک بود کار دست سریع‌ترین مرد جهان بدهد...

 

 

 


موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی , اخبار , ورزشی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


مقایسه ماهواره ای دریاچه ارومیه با دریاچه وان ترکیه
شنبه 7 شهريور 1394 ساعت 22:37 | بازدید : 674 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

مقایسه ماهواره ای دریاچه ارومیه با دریاچه وان ترکیه. 
فاصله اندک است. آیا واقعا علت تغییر اکوسیستم و آب و هوا است؟!

 |
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


یک فرد آذربایجانی، خانه ای ساخت که بینندگان را به حیرت می آورد
دو شنبه 1 شهريور 1394 ساعت 23:58 | بازدید : 575 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

یک فرد آذربایجانی، خانه ای ساخت که بینندگان را به حیرت می آورد

احمد خانبابایف آذربایجانی، ۶۰ هزار شیشه را جمع اوری کرده و یک خانه ساخت. 

وی که در شهر خودات کشور آذربایجان زندگی میکند، هم به منظور کمک به بهداشت محیط زیست و هم برای اشاره به این موضوع، تصمیم گرفت تا خانه ای با شیشه های به دور ریخته شده بسازد.

وی پس از ۴ سال تلاش، ساخت این خانه را به پایان رساند.

احمد خانبابایف یک حامی محیط زیست میباشد. وی ۶۰ هزار شیشه ای که در ساخت خانه اش استفاده کرده است را از جنگل جمع آوری کرده است. بدین ترتیب هم خانه ای برای خود ساخته است و هم جنگل را از زباله ها، تمیز کرده است.

احمد خانبابایف این خانه را به شکل روزانه اجاره خواهد داد.

 


موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی , اخبار , هنری , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


با سوادترین عکس دنیا!
جمعه 9 مرداد 1394 ساعت 15:51 | بازدید : 798 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 با سوادترین عکس دنیا!
تاریخ علم همچین جمعی رو کمتر یکجا دیده.
حاضران در عکس ، از راست به چپ
ردیف سوم (ایستاده):
لئون بریلوئین - رالف فاولر - ورنر هایزنبرگ (نوبل فیزیک 1932) - ولفگانگ پائولی (نوبل فیزیک 1945) - ژولز امیل ورشافلت - اروین شرودینگر (نوبل فیزیک 1933) - تئوفیل دی‌داندر-ادوارد هرزن - پل اهرنفست - امیل هنریوت - آگوست پیکارد
ردیف دوم:
نیلز بوهر (نوبل فیزیک 1922) - مکس بورن (نوبل فیزیک 1954) - لوییس دی‌بروگلی (نوبل فیزیک 1929) - آرتور کامپتون (نوبل فیزیک 1927) - پل دیراک (نوبل فیزیک 1933) - هنریک کرامرز - ویلیام براگ (نوبل فیزیک 1915) - مارتین نادسن - پیتر دبیه (نوبل شیمی 1936)
ردیف اول:
اوون ریچاردسون (نوبل فیزیک 1928) - چارلز ویلسون (نوبل فیزیک 1927) - چارلز گویه - پل لانگه‌وین - آلبرت اینشتین (نوبل فیزیک 1921) - هنریک لورنتز (نوبل فیزیک 1902) - ماری کوری (نوبل فیزیک 1903 و نوبل شیمی 1911) - مکس پلانک (نوبل فیزیک 1918) - اروینگ لنگ‌مویر (نوبل شیمی 1932)

 


موضوعات مرتبط: اطلاعات عمومی , اخبار , علمی , ,

|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


واقعیتهای عجیب درباره بدن انسان
یک شنبه 28 تير 1394 ساعت 20:36 | بازدید : 601 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 

واقعیتهای عجیب درباره بدن انسان 
___________________________
حتی با پیشرفت علم و گسترش دانش پزشکی هنوز تمام واقعیت های بدن انسان کشف نشده است. واقعیتهایی که بعضا دانستن آنها عجیب و غیر قابل باور است. 

شما توانایي بو کردن ترس را داريد 
===================
انسان توانايي احساس ترس ديگري را تنها با بو نمودن آن شخص دارد. آزمايش نشان داده است که هنگام ترس مواد شيميائي که از زير بغل دستهاي انسان خارج ميشود با وضعيت عادي تفاوت دارد. ترس شما را بوي بدن شما لو مي دهد. دانشمندان با وصل نمودن حسگرها زير بازوها و گرفتن نمونه عرق حاصل شده از دويدن بروي ترد ميل و بانجي جامپينگ آنها را به آزمايش شوندگان امتحان نمودند. قسمتي از مغز آزمايش شوندگان که در برابر ترس واکنش نشان مي دهد نسبت به بوي عرق بانجي جامپينگ مثبت بود. 

وضعيت قلب شما ارتباط مستقيم با لاله گوش شما دارد
================================
چين مورب بروي لاله گوش ميتواند نشان وضعيت سلامتي قلب شما باشد. باوجوديکه دانشمندان هنوزدر حال مطالعه اين ارتباط هستند اما اولين مطالعه در اين زمينه در سال ۱۹۹۲ نشان داد که بيماران با چين مورب در لاله گوش در معرض ابتلا به بيماري گرفتگي عروق مي باشند. در حقيقت اين مطالعه با درستي ۹۴ درصد نشان مي داد که دقيقا کدام بيماران بيمارستان تحت مطالعه گرفتار چنين بيماري هستند. 

اين ارتباط عجيب بين لاله گوش و قلب به پزشکان کمک مي نمايد تا بيماران در معرض خطر را شناسایي نمايند. تحقيقات جديد همچنين ارتباط بين لاله گوش با سکته قلبي منجر به مرگ را در ميان مردان تائيد مي نمايد. 


خميازه کشيدن مسري است اما بيشتر در زمستانها 
==============================
حتي ديدن عکس کساني که در حال خميازه کشيدن هستند نيز مسري است. در تحقيقاتي که در سال ۲۰۱۱ انجام گرديد نشان داد که از جمع ۸۰ نفري دانشجويان آزمايش شده در تابستان تنها ۲۴% از دانشجويان با ديدن عکس خميازه کشيده اند و از بين همين گروه در زمستان اين درصد به ۴۵ رسيده است. اما خميازه بر اساس نظر دانشمندان باعث خنک شدن مغز مي شود بنابراين دماي فضاي بيرون تاثير زيادي بروي خميازه کشيدن يا نکشيدن دارد. درحقيقت کشيدن خميازه باعث خنک شدن مغز و بهبود عملکرد مغز در موقع نيازمي گردد. 

بزرگترين اندام بدن به اندازه ۶ زمين تنيس است ، اما به قطر تنها يک سلول! 
======================================
اندوتليوم، قسمت نازک دروني رگهاي خوني بدن است که در کل ۱۰۰۰۰۰ کيلومتر رگهاي خوني انسان وجود دارد. سطح اندوتليوم اگر بيرون آورده شدو و مسطح گردد ميتواند ۶ زمين تنيس را پوشش دهد. اين غشا نازک در حقيقت مغز رگهاي خوني است و با فعاليت هوشمندانه تشخيص مي دهد که چه موادي ميتواند از درون خون وارد ديواره رگها شود. اندوتليوم در حقيقت کار تنظيم فشار خون، مبارزه با بيماريها و کنترل غلظت خون در بدن را به عهده دارد. 

چشیدن کلمات و شنیدن رنگها 
=================
براي بسياري از ما ديدن، بویيدن و شنيدن حسهاي کاملا مجزايي هستند، ولي براي برخي با شرايط استثنائي که سينتزيا خوانده ميشود اينگونه نيست. 

اين افراد نسبت به کلمات احساس چشائي دارند و برخي وقتي رنگهايي را مي بينند صدا هايي مخصوص آن رنگ را مي شنوند. ميزان دقيق کلماتي که باعث تحريک حس چشائي ميشوند در افراد مختلف دچار سينتزيا متفاوت است، اما يک خانم که دچار اين مساله است نسبت به ۱۰۰ درصد کلماتي که مي‌شنود حس چشایي‌اش تحريک مي گردد.


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


با iBeacon و Eddystone آشنا شوید!
یک شنبه 28 تير 1394 ساعت 20:34 | بازدید : 704 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 

پلت فرم Beacon یک ساختار معماری برای ساختن گجت های مجهز به بلوتوث است. این ساختار به سازنده ها کمک میکنند تا برای تلفن های هوشمند و تبلت ها اپلیکیشن هایی را طراحی کنند که به نزدیک شدن گجت های دیگر حساس باشند. با فعالان این حوزه یعنی اپل و گوگل بیشتر آشنا شوید.

برای مثال این پلت فرم ساخت اپلیکیشنی را ممکن میسازد که به کاربران اجازه میدهد تا به محض نزدیک شدن به کسی که دارای (برای مثال) آیفون ۶ است از وجود وی در نزدیکی خود مطلع شود.

اپل (iBeacon): اپل مدتی است پیش تر از رقیبان اندرویدی به این حوزه وارد شده. اگر چه باید به این نکته هم اشاره کنیم که کاربرد آن در حال حاضر برای کاربران iOS بسیار محدود است و فقط به گجت های مبتنی بر iOS و قفل های بلوتوثی محدود می شود.

گوگل (Eddystone): ابزار هایی که گوگل در ساخت این پلت فرم برای طراحان در نظر گرفته همانند همیشه بسیار گسترده اند و به طراحان امکانات متعددی را ارائه می کنند. از جمله آنها میتوان به امکان شناسایی گجت های سایر پلت فرم ها اشاره کرد. این بدین معناست که به زودی گجت های اندرویدی به کاربر اجازه میدهند تا کلیه دستگاه های اطراف خود را از نظر سخت افزاری حتی بدون اجازه یا جفت شدن با آنها شناسایی نمایند. امکان رمز گذاری اطلاعات در این پلت فرم استفاده از تلفن همراه بعنوان کلید را هم فراهم میکند. یعنی شما میتوانید از تلفن خود بعنوان کلیدی که میتواند در خانه، قفل دوچرخه و یا قفل های دیگری را باز میکند نیز استفاده کنید. رمز گذاری اطلاعات همچنین استفاده از گوشی بعنوان یک تاکی واکی ایمن و بدون احتمال شنود را ممکن میکند.|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


درمان بیماری هایی با موز
یک شنبه 28 تير 1394 ساعت 20:32 | بازدید : 660 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 درمان بیماری هایی با موز
____________________
درمان بیماری هایی با موزطبیعت بهترین درمان‌ها را به‌صورت مواد غذایی و گیاهان در اختیار ما قرار داده است که تأثیر زیادی در ارتقای سلامت دارند. موز نیز یکی از این هدیه‌ها است که برای درمان و بهبود برخی از بیماری‌ها از برخی داروها بهتر عمل می‌کند.

بدون شک پس از خواندن این مطلب نگاهتان به موز تغییر خواهد کرد. طبیعت بهترین درمان‌ها را به‌صورت مواد غذایی و گیاهان در اختیار ما قرار داده است که تأثیر زیادی در ارتقای سلامتی دارند. موز نیز یکی از این هدیه‌ها است که برای درمان و بهبود برخی از بیماری‌ها و مشکلات سلامتی بهتر از برخی داروها عمل می‌کند.

مزیت موز این است که حاوی ترکیبات شیمیایی نیست و عوارض جانبی داروها را نیز ندارد. این میوه حاوی 3 نوع قند (فروکتوز، ساکاروز و گلوکز) است که انرژی را بالا برده و بدن را تقویت می‌کند.

در این مطلب بیماری‌هایی که با موز قابل درمان و بهبود هستند را عنوان می‌کنیم. 

تب
==
اگر احساس می‌کنید بدنتان کمی داغ شده است موز را پوره کرده و میل کنید. البته حواستان باشد که در صورت تب شدید موز موثر نخواهد بود و حتماً باید به پزشک مراجعه کنید. اما برای تب‌های جزئی می‌توانید به این میوه اعتماد کنید. در کشور تایلند خانم‌ها برای تقویت و کنترل دمای بدنشان هر روز موز می‌خورند.

خستگی
=====
اگر در اغلب مواقع احساس خستگی می‌کنید و تمرکزتان خدشه‌دار شده است به‌طور مرتب موز میل کنید تا انرژی‌تان بازگردد. به خاطر اینکه موز سرشار از کربوهیدرات‌ها، آهن و پروتئین‌ها است.

اگر از سوزش و درد معده و روده رنج می‌برید کافی است به موز اعتماد کنید. این میوه حاوی ترکیبات ضداسید طبیعی است که نقش موثری در پانسمان طبیعی مشکلات معده دارد.

کم‌خونی
=====
اگر آزمایش خون داده‌اید و مشخص شده است کمبود آهن دارید حتماً موز را در برنامه‌ی غذایی روزانه‌تان بگنجانید. این میوه برای درمان کم‌خونی بسیار موثر است. در واقع میزان بالای آهن موجود در این میوه باعث تحریک ترشح گلبول‌های قرمز خون شده و به تسکین و بهبود برخی علائم کم‌خونی کمک می‌کند.

سوزش معده
========
اگر از سوزش و درد معده و روده رنج می‌برید کافی است به موز اعتماد کنید. این میوه حاوی ترکیبات ضداسید طبیعی است که نقش موثری در پانسمان طبیعی مشکلات معده دارد.

بیماری‌های قلبی
==========
شما باید همیشه مراقب قلبتان باشید تا خدای نکرده به مشکل برنخورید. نتایج پژوهشی که در The New England Journal of Medicine به چاپ رسیده است نشان می‌دهد که مصرف روزانه یک عدد موز باعث کاهش 40 درصدی خطر سکته‌ی قلبی می‌شود.

افسردگی
======
افسردگی تبدیل به یکی از بیماری‌های رایج زمانه‌ی ما شده است که باید با آن مقابله کرد. خوشبختانه موز سرشار از ویتامین B6 است و می‌تواند حدود 25 درصد نیاز روزانه‌ی ما به این ویتامین را تأمین کند. ویتامین B6 نقش موثری در کنترل سیستم عصبی و خلق‌وخوی افراد دارد. به خاطر اینکه در تولید برخی از ناقل‌های عصبی مانند سروتونین نقش دارد. 

اما حواستان باشد که این میوه‌ی مفید به‌ تنهایی در رفع افسردگی معجزه نمی‌کند چون تمام ترکیبات موثر برای این کار را ندارد. اما می‌تواند در بهبود علائم این مشکل موثر عمل کند. برای افزایش اثرگذاری موز در بهبود افسردگی باید آن را به همراه آب‌معدنی‌های سرشار از منیزیم و غلات کامل میل کنید که حاوی تریپتوفان هستند و به بهبود خلق‌وخوی کمک زیادی می‌کنند.

مشکلات روده
========
موز حاوی فیبرهای محلول و غیر محلول در آب است و اکثر این فیبرها می‌توانند روده را تحریک کنند. اما مزیت موز است که به‌ خوبی حتی برای افرادی که دارای روده‌های حساس هستند قابل‌مصرف است و تنها میوه‌ای است که در صورت وجود مشکل ورم معده و روده تجویز می‌شود. به خاطر اینکه تسکین‌دهنده است و باعث تقویت معده و روده می‌شود. تنها مشکلی که امکان دارد موز برای برخی افراد ایجاد کند (نه برای همه) مشکل یبوست است. در این صورت نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد و مصرف روزانه یک عدد موز کافی است.

سکته‌ی مغزی و پوکی استخوان
==================
سکته‌ی مغزی و پوکی استخوان دو نمونه از بیماری‌هایی است که می‌توان به‌سادگی از آن‌ها پیشگیری کرد. معمولاً در بدن همه‌ تعادل نامناسبی بین سدیم و پتاسیم است. به خاطر اینکه مواد غذایی شور بیشتری مصرف می‌کنیم. مازاد سدیم (نمک) وارد شده به بدن باعث افزایش فشارخون و همچنین احتباس آب بدن می‌شود. 

پتاسیم یک ماده‌ی معدنی ضروری برای کنترل فشارخون و پوکی استخوان است و می‌تواند با اسیدی و دمینرالیزه شدن استخوان‌ها مقابله کند. به عقیده‌ی محققان پتاسیم باعث کاهش خطر سکته‌ی مغزی نیز می‌شود. خوشبختانه موز حدود 500 میلی‌گرم پتاسیم به بدن می‌رساند و حدود یک‌ششم نیاز روزانه به این ماده‌ی معدنی را تأمین می‌کند. توصیه می‌کنیم برای افزایش میزان پتاسیم بدنتان از مصرف سیب‌زمینی، اسفناج، عدس و آووکادو نیز غافل نباشید.

اگر در اغلب مواقع احساس خستگی می‌کنید و تمرکزتان خدشه‌دار شده است به‌طور مرتب موز میل کنید تا انرژی‌تان بازگردد. به خاطر اینکه موز سرشار از کربوهیدرات‌ها، آهن و پروتئین‌ها است.

موز برای ورزشکاران
===========
خوردن موز قبل از ورزش باعث افزایش انرژی ورزشکاران می‌شود. این میوه حاوی قند و همچنین فیبرهای غذایی مفید است. اگر از موزهای کاملاً رسیده استفاده کنید انرژی‌تان را به مدت طولانی تأمین می‌کند. بعد از ورزش نیز دریافت پتاسیم موجود در موز برای جبران پتاسیم از دست‌ رفته از طریق تعریق مفید است. البته بهتر است موز را قبل از ورزش میل کنید به خاطر اینکه بعد از ورزش در بدن بیش از غذا به مایعات نیاز دارد. در نتیجه بهتر است بعد از ورزش بیشتر به سمت میوه‌های آبدار بروید.

موز برای ترک سیگار
============
بدون شک سیگار کشیدن مریضی نیست اما باعث ابتلا به انواع بیماری‌ها می‌شود. اگر تصمیم دارید سیگار را ترک کنید اما نمی‌دانید چگونه، بهتر است به سراغ موز بروید. این میوه سرشار از ویتامین B و بخصوص B6 و B12 است. این ویتامین‌ها در ترکیب با پتاسیم و منیزیم موجود در موز باعث می‌شود که کمبود نیکوتین را کمتر احساس کنید.

منبع تبیان

 |
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


جمجمه ساخته شده توسط پرینت سه بعدی، جان دختر ۳ ساله چینی را نجات داد
یک شنبه 28 تير 1394 ساعت 20:23 | بازدید : 619 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 

جمجمه ساخته شده توسط پرینت سه بعدی، جان دختر ۳ ساله چینی را نجات داد

پزشکان چینی موفق شدند با استفاده از جمجمه ای تیتانیومی که توسط تکنولوژی پرینت سه بعدی ساخته شده، جان یک دختر ۳ ساله چینی را طی یک عمل ۱۷ ساعته نجات دهند.

هان هان، از یک بیماری خاص به نام Hydrocephalus رنج می برد. این بیماری باعث جمع شدن آب در سر می شود و سبب می گردد تا سر بیمار ابعادی بسیار بزرگتر از حالت طبیعی پیدا کند.

پزشکان بیمارستان Second People در چین، برای درمان هان هان، ابتدا اسکنی سه بعدی را از سر وی تهیه کردند و سپس بر اساس آن، جمجمه ای از جنس تیتانیوم را با تکنولوژی پرینت سه بعدی تولید نمودند.

در مرحله بعدی و با آغاز عمل جراحی، پزشکان ابتدا پوست سر بیمار را جدا کردند و سپس با برداشتن قسمت بالایی جمجمه، نسبت به تخلیه آب داخل مغز اقدام نمودند. آن ها در نهایت با جا گذاری جمجمه تیتانیومی عمل خود را به پایان رساندند.

عمل مذکور بالغ بر ۸۰ هزار دلار هزینه داشته که این رقم توسط کمپین های مردمی در اختیار خانواده هان هان قرار گرفته است.
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


تلاش اپل و سامسونگ
شنبه 27 تير 1394 ساعت 16:52 | بازدید : 645 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 

دو شرکت اپل و سامسونگ می گویند قصد دارند سیم کارت الکترونیک را جایگزین سیم کارت فیزیکی کنند که از دو دهه پیش در تلفن های همراه به کار گرفته می شود.

این دو شرکت در حال مذاکره با اپراتورهای تلفن همراه هستند تا با کمک یکدیگر استانداردهای جدیدی را برای استفاده از سیم کارت ها وضع کنند.با این کار، سیم کارت ها به شکل فعلی وجود نخواهند داشت و این پدیده تنها ماهیتی الکترونیک پیدا می کند و لذا تغییر اپراتور تلفن همراه برای کاربران نیز بسیار ساده تر می شود.

«embedded SIM» یا «e-SIM» به گونه ای طراحی می شود که تغییر اپراتور تلفن همراه را با اعمال برخی تغییرات بر روی سیم کارت از طریق یک رابط کاربری نرم افزاری ممکن می کند. انتظار می رود این فناوری از سال 2016 در دسترس باشد.

اپل اولین شرکتی است که در این زمینه فعال شده و سال گذشته آی پدهای تازه ای را عرضه کرد که دارای «Apple SIM» بودند و با استفاده از آنها می توان به سادگی اپراتور موبایل را تغییر داد
 

منبع:تابناک

برچسب‌ها: تلاش , اپل , سامسونگ , ,


|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


اسراری از زندگی بیل گیتس که از آن ها بی خبرید !
شنبه 27 تير 1394 ساعت 10:43 | بازدید : 571 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 

ثروتمندترین مرد روی زمین در حال حاضر، یعنی بیل گیتس، زندگی پر از نکات جالب توجه داشته و دارد. تا کنون بارها در باره جنبه های عمومی زندگی گیتس سخن ها گفته شده و در مورد روشها و تاکتیک های وی در مایکروسافت نیز بسیار بحث و مجادله بوده است. اما جنبه هایی از زندگی گیتس وجود دارد که کمتر کسی از آنها مطلع است.

بیل گیتس از کالج اخراج شد. ثروت خود را که امروز بالغ بر 79 میلیارد دلار است با بنیان گذاشتن مایکروسافت به همراه پل آلن در 1975 و در 20 سالگی بدست آورده. از سال 2008 زندگی خود را وقف امور خیریه و بشر دوستانه کرده و تا کنون بیش از 30 میلیارد دلار به شکل مستقیم صرف این امور کرده است.

اما در مورد گیتس نکات و برخی افسانه ها نیز وجود دارد که اساسا بی پایه هستند و همچنین نکات و مسائلی در مورد زندگی وی هست که کمتر از آنها اطلاعات در دست است. بگذارید نگاهی به این جنبه خاص از زندگی این مرد ثروتمند داشته باشیم:

بر خلاف باور عمومی، بیل گیتس یک زندگی از فقر به ثروت نداشته است. پدر وی یک وکیل با درجه بالا بوده است و جد بزرگ وی بنیانگذار بانکی بوده است که بعد از وی به جد بیل میرسد و پدر بزرگ گیتس برای نوه اش میلیون ها دلار پس انداز کنار گذاشته بوده است:

وقتی سال دوم دانشگاه بود یک مسئله ریاضی پیچیده را حل کرد که توسط یک ژورنال آکادمیک به چاپ رسید و تا 30 سال بعد به عنوان بهترین راه حل برای آن مسئله شناخته میشد.

بیل گیتس علاقه دارد تا ظرف های شام را شخصا بشوید. وی یکجا توضیح داده است که: معمولا دیگران در کار ظرفشویی من داوطلبانه کمک میکنند اما من دوست دارم به روش خودم آنها را بشویم:

در روزهایی که در مایکروسافت به سر میبرد، مشهور به بد دهانی و بدگویی به دیگران در ایمیل ها و ملاقات ها بود. اما هیچ گاه این بدگویی ها کسی را مخاطب قرار نمیداد. شخصی که از نزدیک با وی آشنا است میگوید: بیل گاهی حرف های تندی میزد اما هیچ گاه این حرف ها شخص خاصی را مخاطب قرار نمیداد و همواره روی به ایده ها و فکرها داشت:

علاقه زیادی به پورشه سواری با سرعت بالا داشت. طی روزهای اول خود در مایکروسافت به قدری جریمه سرعت داشت که مجبور به گرفتن وکیل برای حل و فصل قضیه شد. یکبار در پارکینگ با اتومبیل یکی از کارمندان برخورد کرد و کارت ویزیت خود را بر روی اتومبیل کارمند خود قرار داد و برای او نوشت: Send the bill to Bill (صورتحساب تعمیرات رو بفرست واسه بیل). این جمله تا مدتها در سیاتل شهرت داشت.

 

در اوایل جوانی به شدت نترس و جسور بود. یکبار که به همراه آلن به هواپیمای خود در فرودگاه بین المللی سانفرانسیسکو نرسیدند بیل شروع به فشردن دکمه های کنترل Jetway کرد. جالب آنکه به جای دستگیر شدن، هواپیما برگشت و آنها را سوار کرد!

بیل گیتس همچنین بسیار شوخ طبع است. برای مثال یکبار ویدئویی را بر روی شبکه یوتیوب قرار داد که در باره شبکه اجتماعی Reddit بود که سراسر جوک ها و لطیفه های برنامه نویسی بود. یکی از این جوک ها اشاره به کد رنگ قرمز برای اشاره به رنگ چشم داشت:


تخمین زده میشود که در طول زندگی خود حدود 100 میلیارد دلار را در امور خیریه به شکل مستقیم و غیر مستقیم صرف کرده است:

همه این اعمال خیریه از مسیر بنیاد خیریه گیتس صورت نگرفته است بلکه وی شخصا تمایل و علاقه به برخی پروژه هایی دارد که بیش از همه مربوط به تولید انرژی پاک برای ملت ها و جوامع فقیر است:

هرچند سالیانه مبالغ بسیاری را صرف امور خیریه میکند، اما وضعیت کسب و کار وی به گونه ای است که بیش از خرج خود پول در می آورد و ثروتمندتر میشود. وی خود را بزرگترین خیر تاریخ نمیداند. بلکه در نظر وی آنها که هیچ ندارند و باز با این همه به خیرات میپردازند شایان قدردانی و لایق ستایش و تحسین هستند.

در حال حاضر دیگر مایکروسافت بزرگترین منبع درآمد وی نیست. برای سالهای متمادی است که وی در حال فروش سهام خود از این شرکت و سرمایه گذاری در کسب و کارهای دیگر است. مایکل لارسن، مدیر کسب و کار گیتس را به عنوان اسلحه سری وی در این خصوص میدانند:

 

همچنین گیتس دیگر بزرگترین سهامدار مایکروسافت نیست. فروش متمادی سهام این شرکت منجر به آن شد که در 2014 استیو بالمر به عنوان بزرگترین سهامدار مایکروسافت معرفی شود.

 

منبع:Tabnak|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


راه رفتن مرتاضان با پاهای برهنه روی ذغال گداخته
شنبه 27 تير 1394 ساعت 10:37 | بازدید : 589 | نویسنده : آراز شیوا | ( نظرات )

 بسیاری از مردم ، راه رفتن مرتاضان با پاهای برهنه روی ذغال گداخته، بدون آن که دچار سوختگی‌ شوند را دلیلی بر وجود نیروهای غریب و ناشناخته می دانند.
عموماً تصور می کنند مرتاضان با پشت سر گذاشتن ریاضت های جسمانی و کسب قدرت های عجیب معنوی، قادر به انجام اعمالی خارق العاده نظیر راه رفتن روی ذغال داغ می شوند.
خلاصه ماجرا این است که راه رفتن با پاهای برهنه روی ذغال گداخته نه تنها مستلزم بهره مندی از نیروهای ناشناخته معنوی نیست بلکه به سادگی با تشریح یک پدیده فیزیکی کاملاً شناخته شده قابل توجیه است. در این رابطه همه چیز به ظرفیت گرمایی‌ کف پاهای انسان باز میگردد.
می دانیم بافت بدن انسان به طورعمده از آب تشکیل شده است، از این رو ظرفیت گرمایی‌ ویژهء‌ نسبتاً زیادی‌ دارد.
بنابراین، برای‌ تغییر قابل ملاحظه دمای‌ پا، الزاماً باید مقدار زیادی‌ انرژی‌ از ذغال به کف پا منتقل شود.
این پدیده در فیزیک به اثر لایدن فراست (Leidenfrost effect) مشهور است.
اثر لیدن فراست به پدیده ای گفته میشود که به قطره های آب اجازه می دهد روی یک جسم داغ مانند یک ماهیتابه ی داغ به مدت نسبتاً طولانی بلغزند بدون آنکه تبخیر شوند. علت این پدیده آن است که ناحیه ای از قطره که در تماس با سطح داغ قرار دارد تبخیر شده و لایه ای از گاز (بخار) به وجود می آید این لایه مانع از انتقال گرما به بقیه قطره میشود و به قطره امکان می دهد تا برای مدت بیشتری روی سطح داغ باقی بماند زمانی رسانه های خبری ازجادوگری گزارش می دادند که روی ذغال داغ قرمز با فریاد خوشحالی و به طرز اسرارآمیز و نامعقول گام بر می دارد.
و ادعا بر این است که (حواسی فراتر از ماده) او را از سوختگی شدید در امان می دارد.
در واقع ، فیزیک پاهای او را در هنگام گامهای پیروزمندانه محافظت می کند. به ویژه این واقعیت اهمیت دارد که اگر چه سطح ذغال ها کاملاً داغ است ولی در نهایت شگفتی، انرژی کمی دارند.
اگر جادوگر یا مرتاض با گامهای متوسط آن را طی کند گامها چنان سریع است که انرژی کمی از ذغال ها به پاها انتقال می یابد. البته راه رفتن آرامتر پذیرش سوختگی است چون تماس طولانی به گرما اجازه می دهد تا از درون ذغال ها به پا رسانده شود.
اگر پاها پیش از قدم زدن خیس باشند، مایع می تواند به محافظت آنها کمک کند. برای خیس کردن پاها جادوگر می تواند درست پیش از رسیدن به ذغال های گرم ، روی چمن مرطوب راه برود. به جای آن به دلیل حرارت ذغال ها یا هیجان اجرا، پاها را می توان فقط کمی خیس کرد.
لحظه ای که مرتاض روی ذغال هاست، مقداری از حرارت مایع روی پاها را بخارمی کند و حرارت کمتری برای انتقال به گوشت باقی می ماند. افزون بر آن ممکن است نقاط تماسی وجود داشته باشد که مایع لایهء جوش تشکیل دهد که به واسطهء آن محافظت مختصری از ذغالها فراهم می آید.
جرل واکر فیزیکدان مشهور دانشگاه کلیولند و یکی از نویسندگان کتاب مشهور فیزیک هالیدی، دراین خصوص می گوید:
“من در پنج موقعیت روی ذغالهای داغ راه رفته ام. در چهار بار به خاطر ترس زیاد پاهای خود را به اندازه کافی خیس کرده بودم ولی در بار پنجم طوری از ایمنی کار اطمینان یافته بودم که پاهایم خشک بودند. زخمهایی که برداشتم خیلی زیاد و به شدت دردناک بودند و تا چند هفته بهبود نیافتند. 
شکست من ممکن است ناشی از نبود لایهء جوش روی پاها بوده باشد.
اما من یک عامل ایمنی دیگر را نیز فراموش کرده بودم. در روزهای دیگر از نظر احتیاط، کتاب مبانی فیزیک را موقع قدم زدن بعنوان پشتگرمی عقاید خود در فیزیک، محکم به سینه گرفته بودم. افسوس در روزی که به شدت سوختم کتاب را فراموش کرده بودم! مدتهاست عقیده دارم که برنامه های اعطای مدرک باید شامل “آتش پیمایی” بعنوان آزمون آخر باشد! رئیس جلسه باید خیلی دورتر از بستری از ذغالهای داغ سرخ بایستد. متقاضی مدرک باید روی ذغالها راه برود. و اگر داوطلب به فیزیک تا حدی معتقد باشد که مطمئن شود پاهایش صدمه ای نمی بیند رئیس جلسه به داوطلب مدرک فارغ التحصیلی بدهد!”|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0


صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 102 صفحه بعد

منوی کاربری


عضو شوید


نام کاربری
رمز عبور

:: فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع

نام کاربری
رمز عبور
تکرار رمز
ایمیل
کد تصویری
نویسندگان
نظر سنجی

آیا مطالب وبلاگ مورد پسند و استفاده شما قرار گرفته است ؟

آخرین مطالب
خبرنامه
براي اطلاع از آپيدت شدن وبلاگ در خبرنامه وبلاگ عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شوددیگر موارد

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 264
بازدید دیروز : 138
بازدید هفته : 264
بازدید ماه : 5299
بازدید کل : 382711
تعداد مطالب : 933
تعداد نظرات : 3
تعداد آنلاین : 1

مرکز چاپ پوستر 3بعدی 09357724318

چت باکس

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)
تبادل لینک هوشمند

تبادل لینک هوشمند

برای تبادل لینک ابتدا ما را با عنوان آز وب,تکنولوژی,پزشکی,شعر,اخبار و آدرس azweb.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.


آمار وب سایت

آمار مطالب

:: کل مطالب : 933
:: کل نظرات : 3

آمار کاربران

:: افراد آنلاین : 1
:: تعداد اعضا : 15

کاربران آنلاین


آمار بازدید

:: بازدید امروز : 264
:: باردید دیروز : 138
:: بازدید هفته : 264
:: بازدید ماه : 5299
:: بازدید سال : 71219
:: بازدید کلی : 382711